Kinematika Peho 101

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kinematika Peho 101

Příspěvekod Sarge » pon 06 lis, 2023 2:33 pm

Zdravím. Stavím právě svůj první vagon (klasika DS od LPH) a narazil jsem na problém. Chci osadit kinematiky Peho 101. Totiž, šachta v balení se skládá ze dvou kusů, které na první pohled na sebe mohou pasovat jen jediným způsobem a obrázky na internetu tomu nasvědčují.Totiž na dlouhou "trubičku" nasunou šacthu do které se samotné spřáhlo bude vkládat a trubičku pak zakrátit. Jenže problém je, že se zdá že průměr otvoru do kterého se tato "trubička" má nasunout je menší. Ani přes poměrně velkou sílu se mi nedaří ji nasunout. Spíš to vypadá že by se mohla celá zlomit. Samozřejmě stačí vzít vrtáček (1.2 mm co mám doma pasuje tak akorát, takže nějaká 1.3, možná 1.4) a dírku malinko zvětšit ale než tak udělám, chci se ujistit, že jsem nepřehlédl nějakou drobnost a nezničím si tím dvě šachty.
Zároveň možná poddotaz, je li to normální stav nebo jsem měl jen štěstí na nějakou nepodařenou sérii?

Zde foto pro ilustraci co myslím. Vlevo díl s dirkou, v pravo díl s trubičkou. https://www.hobby-robi.cz/hobby-robi-cz ... -d2932.htm

Díky.
Sarge
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm

Re: Kinematika Peho 101

Příspěvekod Zlámalík » pon 06 lis, 2023 3:04 pm

Děláš to dobře, někdy je dobré to protáhnout. Někdy stačí jen srazit hranu, aby se tyčka líp nasunula.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kinematika Peho 101

Příspěvekod michal_d » pon 06 lis, 2023 4:13 pm

Já to řeším tak, že trn seříznu do špičky, pak jde šachta nasunout v pohodě. Po zkrácení trnu zakápnu šachtu kapkou lepidla, ale není to ani nutné.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kinematika Peho 101

Příspěvekod Pavel-HP » pon 06 lis, 2023 7:17 pm

Díl s dírkou na straně zaoblení rozříznout ŽILPILKOU, tak jak to je na obrázku.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kinematika Peho 101

Příspěvekod Sarge » úte 07 lis, 2023 10:38 am

Díky za odpovědi. Nakonec opravdu stačilo jen zbrousit to trochu do špičky.
Hezký den.
Sarge
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 14 bře, 2021 8:33 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků