Stavebnice vozu Ztr

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Stavebnice vozu Ztr

Příspěvekod Ceki » čtv 26 říj, 2023 6:34 am

Po dokreslení vozů Vtr vznikly díky totožné spodní skladbě také kryté vozy Ztr. Bohužel jsem se nedostal k vytvoření foto návodu, ale vůz je sestavován podle stejné koncepce jako jeho kreslený předchůdce, kdy jej v podstatě zakryjete navíc střechou. Základní komplet rámu a bočnic je zevnitř vybaven trojúhelníkovými vzpěrami s přerušovaným spojem pro možné jednodušší odstranění v případě varianty otevřených dveří vozu. V sestavovaném modelu jsem podpěry neodstraňoval kvůli celkově větší pevnosti a zavřeným bočním dveřím. Lze si také zvolit možnost otevřených dveří u varianty s budkou. Ke kompletaci stříšky nad bočními dveřmi bude zapotřebí ohýbačky leptů. Schůdky se mi podařilo ohýbat podle ocelového pravítka bez problému, vůz je dále dovybaven kompletní brzdovým systémem, pro snadnější dosazení špalků, jme u tohoto vozu jako u první stavebnice dokreslili dosedací plošky. Boční klapky pod mřížkami jsou také tištěny zvlášť, záleží na každém, jestli je pod mřížky dolepí nebo ne. Pro porovnání vzhledu jsem se rozhodl vlepit na každou stranu po jedné. Pro následné dosazení seřízlých kinematik je potřeba upravit spojení špalků.
Přílohy
IMG_20230919_200018.jpg
IMG_20230920_193830.jpg
Ceki
 
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků