Stavba vozu Vtr

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stavba vozu Vtr

Příspěvekod cer.t » úte 13 čer, 2023 7:00 pm

Pěkný model Vtr, určitě to nejlepší, co v současnosti lze v H0 vidět. Klobouk dolů...
Má to jen jedno ale, že tak jako u lokomotivních modelů BLM, kde potřebujete k pěknému modelu nemalé peníze, tak zde potřebujete k pěknému modelu hromadu času (a nemalý modelářský um) a je otázkou, zda je člověk ochotný do jednoho modelu tolik investovat. Takže řekněme to jednoduše, je to určitě pěkné, třeba si také jeden takový někdy postavím, ale počkám asi minimálně na předdůchodový věk, aby mi toho ztráveného času nad jedním modelem nebylo líto, protože toho chci stihnout v reálném čase více. Ono totiž výše zmíněných 15 hodin týdně, je tedy při běžném pracovním a rodinném životě člověka středního věku dle mého pohledu něco celkem nereálného. Ale třeba to má každý jinak...
Takže za mne dobrý, ale chtělo by to pro běžnou modelářskou obec udělat model trochu jednodušeji a s méně dodávanými detaily, určitě by to ocenila. Třeba tak, abych vůz mohl alespoň vzít do ruky bez rizika destrukce. Vzal bych si příklad třeba z modelů krytých vozů od Petra Berky nebo lokomotivy 423/433 od Kajina.
Každopádně je škoda, že Petr (nick t6791225) staví modely jen pro své kochání a nepostaví nějaké "light" modely také pro modulová setkání, aby potěšil modelářskou obec svým umem i na živo.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Stavba vozu Vtr

Příspěvekod Ceki » stř 14 čer, 2023 7:39 am

Zdravím všechny v tomto vlákně.
Ze zde čteného textu se mi zdá, že na někoho dopadá až chorobný strach ze stavby těchto stavebnic. :) Myslím si ale, že je zcela zbytečný... To, že model není úplně vhodný pro začátečníka je více, méně jasné, ale to přece neznamená, že se stavebnicí budete mít problém všichni. Interpretovat to tak, že bych si musel na jeden vůz vymezit desítky/stovky hodin nebo si stavbu odložit na důchodový věk je možná až zcestné. Sám sebe bych označil za průměrného modeláře a všemi těmito stavebnicemi jsem si prošel, hlavně kvůli toho abych věděl jestli se vše z počítače tiskem dobře přeneslo do fyzické podoby a přesvědčil se o tom, jak je to sestavitelné. Na vyřezání (Bruskou) a sestavení jednoho vozu mi mnohdy stačilo jedno klidné odpoledne... S tím, že jsem např. dolepil pár závěsných ok z aršíku na druhý den. Trpělivost a um modelovat mají zřejmě všichni kdo se tomuto koníčku věnují, co je snad asi důležitější je za mě sžití s materiálem a jeho chováním. S každým dalším modelem co v týmu vyvíjíme se snažíme věci upravovat a zdokonalovat tak, aby jej bylo jednodušší pro zákazníka sestavit. Stavebnice je kompletní podle verze jakou si zvolíte, takže možná ještě ušetříte čas nad doobjednáváním a doděláváním věcí/částí vozu, dokonce je někdy i více možností jak vůz sestavit, buď tištěnými doplňky nebo leptanými, takže si můžete vybírat. :wink: Konstruktivní kritika na jakýkoliv potíž je vždy vítaným pomocníkem při zlepšování toho co nás Všechny baví, takže každý kdo něco postaví, nechť se vyjádří na téma dané problematiky. :wink: Všechny vozy nabízené od HO Moduly budou vždy stejně detailní, jinak řečeno přesné kopie skutečných vozů, protože o to nám v týmu všem jde. Zmenšit realitu v daném měřítku s určitými kompromisy spojené s technologií tisku. Každý má samozřejmě na výběr si zvolit co a jak bude stavět a je to každého věc, jestli si vybere tisk, lept, výlisek nebo odlitek, hlavně že ho to baví. A kdo si nevěří a chtěl by zkusit tisk, může si vyzkoušet stavět vozy bez brzdy mimo vozů s budkou/plošinkou samozřejmě, nebo si zkusit očišťování na nějakém z doplňků k železnici a poté přejít k vozu. Není to nic nedosažitelného a určitě v kompletu cenově dostupného.
Abych taky přispěl něčím do diskuze, tak přikládám jeden rozpracovaný Vtr, který snad po úvodní galerii úplně neurazí. :)
Mějte fajn den!
Přílohy
IMG-20230614-WA0000.jpg
Ceki
 
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků