Voza Sav a Savz Locolab

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Mcx » sob 06 led, 2024 8:42 pm

Ještě se vrátím k dotazu na podlahu na plošině a její nátěr. Podle výkresu popisu a nátěru vozu Sav 28.9-20 z roku 1958 - podlaha na plošině nátěr černou oboustranně . Stejně v dokumentaci pro vozy Sa. A skříně vozu - šedozeleně či dle přání zákazníka, výkres Sav je pro NHKG - tam jen šedozeleně, vozy neměly vlastnickou značku ČSD, ale místo ní NHKG - n.p. Kunčice, samozřejmě po celostátní dráze jezdily :D Jo a vnitřek skříně bez nátěru stejně jak všechny sypáky a Wa vozy.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Milan.D. » ned 07 led, 2024 10:18 am

Díky za odpověď, takže u těch Sas nechám černé podlahy, špatně to není, tak to alespoň nemusím předělávat. :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Mcx » ned 07 led, 2024 5:53 pm

K těm Sas bych doplnil, že dělala je Trnava (REV) a ta v 80. letech dostala povolení na zjednodušení nátěrů - a tak byl vůz celý červenohnědý mimo podvozky, no a v 90. letech se začaly dělat revize v Ostravě už jako ČD a chvíli byly stejně a pak plošina černě, ale zábradlí stejně jak skříň - tedy červenhnědé. Co je k tomu vedlo nevím, stejně vypadaly vozy NHKG či pak AMO a Vítkovice zůstaly šedé.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Milan.D. » ned 07 led, 2024 8:53 pm

Díky za upřesnění, mám postavené čtyři v podobě ze sedmdesátých let, takže takhle je to správně. A už s tím nebudu plevelit vlákno, ještě jednou děkuji. :D
Přílohy
DSCN2915.jpg
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Petr S. » úte 09 led, 2024 8:35 pm

úvodem - berte to s rezervou : takhle naložený vůz by už nepéroval a měl by pružnice ohnuté do oblouku nahoru . :lol:
Jinak je to hezké !!!
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Mcx » stř 10 led, 2024 10:02 am

Kausa Savz, je pro mne v podstatě uzavřena, ještě zbývá popis. Tak můžeme vlákno plevelit :D
Pro 10 sk. Sas je ten nátěr ok, 11.sk. z Popradu má z výroby zábradlí černé. Ale mám námět na vylepšení - ta ovládací "dvoj roura" klapek, by měla být výrazně silnější a pak bych odstranil ze skříně ty "pokusy" o oka na upevnění plachty - vždy na to koukám co to tam jsou za výstupky než mi dojde, že je to pokus o velmi tenké oka - kulatinka 6 mm.
Sas_10_01.jpg

Sas_10_02.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod Milan.D. » stř 10 led, 2024 4:28 pm

K tomu nákladu, upřímně řečeno, mě se taky nelíbí. Nechtěl se mi ale do čtyř vozů dělat, tak jsem to přihodil k nějaké objednávce u pečkařů. Když to přišlo, tak to bylo docela zklamání, sice by to asi šlo zapustit víc do vozu aby to tak nepřečuhovalo, ale mě se nelíbí hlavně velikost frakce, ve skutečnosti by to nebyl štěrk, ale pěkné balvany, takže mě stejně čeká výroba nového nákladu. Mimochodem mám od ES Pečky i náklad uhlí do jiných vozů a ten je super. K ostatním úpravám, jelikož jsem vůz předělával tak, aby alespoň trochu připomínal vůz 10 sk., tak je nátěr v pořádku. Ta ovládací dvojroura by měla být určitě silnější, než ta struna, co je ve stavebnici, a možná by stálo za to s tím něco udělat, ještě popřemýšlím, jak to udělat, aby to nedalo moc práce a nemusel jsem přelakovávat celý model. Ty vázací očka jsem původně chtěl udělat z drátku, pak se mi do toho nechtělo, tak jsem si řekl, že je odřežu, no a nakonec jsem na to jaksi zapomněl. Vždycky na něco zapomenu. :roll:
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod marian_r » stř 10 led, 2024 9:40 pm

Vagóny na štrk bývajú naplnené nad okraj.
20040808_113136_faccpp_kozarovce.jpg


Mám niekde aj Sas, ale na filme... :?
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Voza Sav a Savz Locolab

Příspěvekod nebel » čtv 11 led, 2024 5:30 am

Na modelu neodpovídá jen velikost štěrku, čepice je v pořádku. Jak štěrkové, tak pískové Faccs jezdí s čepicí.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků