ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Mcx » sob 10 říj, 2020 9:14 am

Ovšem pozor - Banko nýtovací pásky jsou lepty síly 0,15 mm - to není to pravé ořechové, to HGW jsou obtisky - to je něco jiného !
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » sob 10 říj, 2020 9:31 am

Statistiku, co mě podsouváš něco, co jsem neřekl a ani nepsal.
Jen jsem napsal: Ale nechci ani tvrdit, že všechny střechy Rybáků jsou stejné.
Potom je fotka dvou čelních střech.
Dále nikde jsem netvrdil, že má Rybák kulaté rohy oken.
Jen jsem popsal rozdíly ve dvou fotkách.

Pokud se nedokážeme dohodnout, v jakém tvaru je střecha a zda všechny vozy ji mají naprosto stejnou.

Zatím napadáš mně inženýrku, Já jsem v naprostém klidu, mně opravdu nic nerozhází.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » sob 10 říj, 2020 9:37 am

Mcx píše:Ovšem pozor - Banko nýtovací pásky jsou lepty síly 0,15 mm - to není to pravé ořechové, to HGW jsou obtisky - to je něco jiného !

Ano to vím. Oni ani nýtovací pásky od Eduarda nejsou ideální.
Je pravda, že se dají koupit i hlavičky nýtů, ale bude jistě problém je přilepovat ve stejné vzdálenosti a v naprosté rovině.
Ona ji kapka latexové barvy není stejně veliká.
Chce to trochu cviku a trpělivosti.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Colonel32 » sob 10 říj, 2020 9:55 am

Tempotaxi píše:Statistiku, co mě podsouváš něco, co jsem neřekl a ani nepsal.
Jen jsem napsal: Ale nechci ani tvrdit, že všechny střechy Rybáků jsou stejné.
Potom je fotka dvou čelních střech.

a na jedné z nich není rybák ale úplně jiný vůz...
... což vzhledem k tomu, že každý člověk, který takový příspěvek čte bude implicitně předpokládat, že na fotkách budou rybáky, je docela zásadní problém a otázka, na kterou zatím marně hledám odpověď je, jestli vám to vůbec nedochází... a nebo to děláte naschvál. A jedno je horší než druhé.

Tempotaxi píše:Já jsem v naprostém klidu, mně opravdu nic nerozhází.


To je možná bohužel ten problém...
Colonel32
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » sob 10 říj, 2020 11:18 am

Zatím jen patinování střechy.
Každé patinování se musí hned přelakovat a nějakou dobu počkat než se to usadí a uschne.
Obrázek
Při různém nasvícení to pokaždé vypadá jinak.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Mcx » sob 10 říj, 2020 12:29 pm

Tempotaxi píše:Pokud se nedokážeme dohodnout, v jakém tvaru je střecha a zda všechny vozy ji mají naprosto stejnou.

Bohužel tady to není o dohodě, ale o faktech... a všechny střechy Rybáků jsou stejné... to je fakt, s tím nic nenaděláte.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » sob 10 říj, 2020 12:57 pm

Než je to na 100% suché, tak opatrně do ruky a opravdu lehce patinovat čela a boky skříně. Ale opravdu lehce, nechci dělat vůz před zrušením. Více všeho bude tam, kde jsou okapy.
Potom zase stříkneme lakem.
Na patinu jsem použil olejové barvy a pudry Agama.
Olejová barva se nanese a pak se hadříkem roztírá a utírá.
Pudrovat je nejlépe nad nějakou podložkou. Protože při patinová pudr spadává. Ten co padne, tak ten je zrovna nejlepší. Prostě všechny pigmenty najednou dávají zajímavou strukturu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » sob 10 říj, 2020 5:00 pm

Tak zde už jsou Rybáci celkem hotovy.
Při žárovkovém osvícení se špatně fotí detail.
Zítra se ještě trochu načančají.
Be 2-0341
Obrázek
Obrázek
Be 2-0304. Zde je zase v každé bočnici otevřené okno.
Obrázek
Obrázek
Takže Vážení kolegové teďka můžete komentovat skoro hotové modely.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Mcx » ned 11 říj, 2020 9:34 am

Ještě se znovu vrátím ke střeše ex Luto.... je jasné, že je dost špatně udělána, ale to nic nemění na věci, že ne všem to vadí.. to je ok, proti tomu nikdo nic nemůže mít. Je to stejné jako kotel Albert s výlezem z plošiny - rám je špatně, ovšem je na rozhodnutí modeláře či kupujícího zda mu to vadí či nikoliv.
Toto je zcela něco jiného než prezentace matoucího tvrzení o tom, že přece různé Rybáky měly různou střechu a trvat na něm, přičemž je jasné, že to tak není, Ovšem při tom množství vozidel postavených v "ŽOS Kladno" se nějaké "chybičky" udělají což ale není případ střechy. Ale proč to nepřiznat, že tvrzení nebylo správné a uzavřít to... vím ale mně to nevadí.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » ned 11 říj, 2020 9:36 am

Po dokonalém zaschnutí jsem rozředil kapku rezavé barvy a naplnil jsem okap rezavou břečkou. Sem tam jsem udělal, rezaví proužek po stékající vodě. Rez je i na přechodových můstcích. Dále se model doplnil směrovou tabulí a koncovým označením soupravy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » ned 11 říj, 2020 9:40 am

Ještě porovnání barvy Luta a nového vozu do soupravy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Tempotaxi » ned 11 říj, 2020 11:04 am

Mám jen typový výkres, kde střecha není nijak kótovaná. Po muzeálních vozech jsem nelezl a prolézat je nebudu, abych zjistil potřebné míry.
Jen vím, že vozy vznikaly během války a pár let po válce. V tehdejší době bylo všeho nedostatek, železa, barev atd. Jsem přesvědčen, ale možná se mýlím, že se vozy mohou v určitých detailech lišit. Samozřejmě, že po všech těch dílenských opravách se vše sjednotilo do jednoho tvaru.
Pokut se veřejnost myslí, že se mýlím, tak se omlouvám za špatnou interpretaci.
Já vlastní chybu uznávám od sprosťáren jiných.

Pokud si někdo chce kupovat fikce Československých modelů je jeho věc. Ale pokud se někdo pokouší ten model dát aspoň do nějakého přijatelného vzhledu, tak je pranýřován, že je to zbytečná práce.
Ale tohle si nevztahuji na sebe, ale na všechny, kteří zde na tomto vlákně prezentovali své modely, a pomalu se vytratily nebo utekli neznámo kam. Raději už sem nikdo nic nedává a to je podle mě velká škoda. Většina lidí přešla na FB. Zde už prostě chcípl pes.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Mcx » ned 11 říj, 2020 5:52 pm

Tempotaxi píše:Ale pokud se někdo pokouší ten model dát aspoň do nějakého přijatelného vzhledu, tak je pranýřován, že je to zbytečná práce.

a já napsal
Mcx píše:ale to nic nemění na věci, že ne všem to vadí.. to je ok, proti tomu nikdo nic nemůže mít.

Tak s kým zase zápasíte..... stačí číst.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Sandy » ned 11 říj, 2020 9:37 pm

Vladimír, před jehož invencí smekám klobouk, má intenzivní pocit, že mu někteří z nás nepřejí úspěch. Za svým cílem jde jako buldog, bez ohledu na připomínky znalejších. Když už na něco přistoupí, tak je to stejně s podtextem, že pravdu měl on. Typickým případem budiž stavba Rybáků. Přes konstatování, že střecha stavebnice neodpovídá předloze, se nám snaží celou dobu namluvit, že on to dokáže, i když na ní ani nesáhne. A ještě nám vyčte, že mu nefandíme....
Ale jak jsem napsal o něco výše. Díky jeho zarputilosti se dostaneme k informacím, které by pro většinu z nás zůstaly tabu.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ŽOS Kladno - stavba osobních vozů

Příspěvekod Pavel 152 » ned 11 říj, 2020 10:51 pm

Podle rad od přispívajících by asi měl vyrobit zcela novou střechu, tu poskytnout jako vzor do Peček aby další stavebnice byly podle připomínek. Nejlépe zdarma a ještě ji vlastně p. Dvořáčkovi vnutit.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

PředchozíDalší

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků