Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod radeksindy » pát 01 kvě, 2020 7:43 pm

Tempotaxi: Připomínka ohledně neúplnosti nápisu je naprosto správná, naprosto nesmyslně je tam uvedeno jen "ZAV v PLZNI". Musí tam pochopitelně na bočnici být "Škodovy" a za slovem "ZÁV." musí být ta tečka. Jak už jsem psal, lepší bylo také udělat šedý nátěr, protože v době zařazení vozů se používala ještě výhradně šedá. Červenohnědý by byl lepší k novému číslu ČSD po r. 1925. Dále je na voze vidět štítek, na které je něco napsáno (zřejmě detaily k řezení vozu do soupravy atd.). Přesný text není znám, ale stačí udělat z papíru "nečitelnou" tabulku a nalepit.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 02 kvě, 2020 9:30 am

Tak jsem doplnil a opravil popis vozu.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 02 kvě, 2020 10:01 am

Postavit model, tak to pro mě není model.
Ale udělat popis je někdy problém.
Vše se tiskne na inkoustové tiskárně.

Používám čirý obtiskový papír APC 10001 DECAL, kde se tiskne hlavně černou barvou. Popis u chladících vozů je potřeba brát v úvahu tisku tmavší barvy. Na voze pak tisk bude světlejší.
Na popis býlí používám bílý obtiskový papír ACP 10002 DECAL a zde se musí tisknout barva vozu, aby pak zůstalo písmo bílé nebo žluté. Nejlépe se tiskne černá půda popisu. Dále se tiskne dobře červenohnědá půda nebo zelená půda tisku. Většinou tisk odpovídá modelářským barvám, které se někdy musejí trochu promíchat jinou barvou. Potom patinovaní trochu sjednotí barvu tisku a barvu vozu. Další sjednocení barev, pomůže ještě matný bezbarvý lak.
Ale tento způsob se mně nehodí na vozy, které jsou modré nebo pak šedivé.
Hlavně šedivá barva má pak nádech do modra nebo do fialova. Vyzkoušel všechny dostupné dekálové papíry a vyzkoušel jsem všechna nastavení, která má každá inkoustová tiskárna. Prostě to nejde.
Pak stačí vyměnit stejný inkoust, od stejného výrobce a vše je zase jinak. Jinak tiskne tiskárna, když náplň plna, jinak se tiskne, když je náplň poloviční.
Zkoušel jsem i zadávat bílý popis. A zde je také problém.
Postavím model a popis se musí na vůz napasovat, tak aby tam popis seděl. Mně je úplně jedno, zda má písmo nějaké normy a předpisy. Tohle platí na velké písmo, ale když se tisknou blechy, tak je potřeba vidět čitelnost a ostrost popisu. Když zadám přesné rozměry, tak stejně si to každý udělá podle toho, jak se mu to hodí. Problém je, že ten plivanec na obtiskový papír se někdy musí zvětšit o vlas, aby pak tisk byl perfektní. Každá tiskárna tiskne jinak.
Proto po zkušenost, si raději vše tisknu sám.
Ale opravdu šedivou barvu tisknout neumím.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod Polabský » sob 02 kvě, 2020 10:25 am

Bw_Ig píše:Taky něco ze Škodovky. Někdy se to už někde řešilo to uložení na tyto vozy.
IMG_20200421_153035.jpg



Tady to "něco" bude zřejmě kormidlo a na tom dalším obrázku od kolegy Tempotaxi
není náklad pro zámořské lodě ale předpokládám odlitek zádě pro vedení šroubů a kormidla.
Škodovka v tom byla dost dobrá.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod Tempotaxi » sob 02 kvě, 2020 1:08 pm

A zde jsou pak příklady nákladů na zhotovený plošinový vůz.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Čtyřnápravový plošinový vůz Pz 530017 až 020.

Příspěvekod Polabský » sob 02 kvě, 2020 10:31 pm

Hezký večer vážený kolego,
Vámi předložené obrázky nákladů na Váš vůz jsou zřejmě z nějakého návodu způsobu nakládky pro vnitropodnikovou přepravu.Takto ložený vůz by nemohl na trať nejen pro způsob naložení ale i upevnění a PLM (překročená ložná míra).
Jinak nosnost a přetížitelnost tohoto typu vozu musí být úžasná ale nevyužitelná na běžných tratích.
Nahlédněte prosím například do knihy K. Zeithammera, Česká stavba parních lokomotiv,
jaké potíže byly po dodání Mikád s přechodností a s využitím jejich rychlosti, s ohledem na jejich nápravový tlak.
Podle mne pohyb tohoto typu vozu podléhal zvláštnímu režimu.
Zdravím, Polabský.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků