Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » ned 16 úno, 2020 6:50 pm

radeksindy – děkuji za vyčerpávající odpověď, bohužel tohle jsem nevěděl. :idea:

hank – pro mě je papír normální modelářský produkt, s kterým se dělá dobře, pokud se zná jak papír zpracovat. :roll:
Bohužel dnešní modelář papír neuznává, všechny detaily chce mít v leptech, popřípadě v plastu. :wink:
Dříve uměl každý modelář zužitkovat kdejaký domácí odpad, různé tovární odřezky atd. :o
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod hank » ned 16 úno, 2020 7:19 pm

Tempotaxi píše: Dříve uměl každý modelář zužitkovat kdejaký domácí odpad, různé tovární odřezky atd.


Já pořád ještě žiju ze zbytků zásob velkoobchodních vzorků a co jsem v důchodu, chodím si pro odřezky a zbytky ke knihařce.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » úte 25 úno, 2020 3:57 pm

Dále jsem koupil, plastovou prkennou desku evergreen. Šířka prken je 2,5 mm a stěna je o něco níže, než je přepočet výšky stěny. Nejprve se vyrobí čelní stěny a přilepí. Do stěny se vypilují otvory pro madlo. Boční hrana stěny se doplní kováním. Potom se dolepí nýtovací pásky. https://www.super-hobby.cz/products/Rivets-strips-positive.html
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » čtv 27 úno, 2020 4:37 pm

Dále jsem pokračoval na bočnicích. Postup prací je stejný, jako na čelnici. Jen se přidají na odebíratelné části bočnice madla a zavírání.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » sob 29 úno, 2020 2:18 pm

Tak nejprve je model stříknul základní barvou, pak je ručně domalován, nakonec se přilepí drátové kroužky na rám bočnice a dolepí se kinematika.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » ned 01 bře, 2020 8:39 am

Mám plno zbytkových obtisků, i když má být písmo normalizované a všechny popisy mají mít stejný fond, tak to bohužel u koupených obtisků neplatí. Každý obtisk je jiný a sestříhat potřebná čísla a potřebný další popis dá zabrat. Nepotřebné části písmen a číslic jde po uschnutí seškrábnout, nebo jak se to provádí ve skutečnosti, zamáznou barvou.
Pro kamaráda mám připravený model Vl 4-10637. Spodek vozu není vyroben. Podle potřeby se může na spodek dát závaží nebo se přidá závaží jako náklad. Pak se spodek může dodatečně dodělat.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dvounápravový nízkostěnný nákladní vůz Vl 4.10955

Příspěvekod Tempotaxi » ned 01 bře, 2020 8:43 am

Na svůj model vagonu Vl 4-10955 jsem přidal přepravu tehdejší sedlácké techniky.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků