Rybák sdv TT

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Rybák sdv TT

Příspěvekod jardaficz » čtv 14 pro, 2017 11:30 am

Panove, stavel tu uz nekdo tento vuz? Konkretne verzi s 8 okny? Jeden jsem.pred pul rokem.postavil a ted delam dalsi dva. Co me zarazi je, ze u vsech stavebnic chybelo minimalne jedno okno, ted u dvou stavebnic dve v kazde. Je to chyba, nebo ucel? A dale, nemeli ste problemy s vyskou sachty? Kdyz ji dam co nejvyse a zkusim s kocourem od MTB, tak je sprahlo cca 1 mm pod. Ponohlo by dat vetsi dvojkoli? Nebo zkusit dat tilligovy sprahla, kterym by takovy rozdil nevadil?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod TTmili » čtv 14 pro, 2017 11:52 am

Co se oken týče, nechápu jak může jedno chybět. Výlisek s okny má 7 velkých oken, jedno malé pro WC a dále pak jedno okno k přechodovým dveřím a dvě do dveří bočních. V každé stavebnici jsou 2 tyto výlisky, takže nic chybět snad ani nemůže, je to přesně pro osmiokeňák.
Výška spřahla by snad měla být správná, problém je v MTB. Nevím proč, ale všechny mašiny od nich mají spřahlo o téměř milimetr výše, než jsou například na Tilligových Es nebo Fa (což jsou vozy s nejvýše položeným spřahlem vůbec). Takže spíš bych se radši poohlídnul po jiném Kocourovi, máme naštěstí na výběr.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod brudr » čtv 14 pro, 2017 3:38 pm

No mě také chybělo jedno okénko. Konkrétně to malé na čelních přechodových dveřích. Některé byly ulámané a volně nasypané při otevření origo balení.
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod bartik.nsw » čtv 14 pro, 2017 8:06 pm

Ja zatim postavil 5 vozů a zatim s oknama problem nebyl.
www.ModulyBrno.cz
TT,III. a IV.epocha,Posázaví
Uživatelský avatar
bartik.nsw
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 16 bře, 2012 10:46 pm

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod JBr » pát 15 pro, 2017 10:28 am

Pánové, a co takhle místo řešení na fóru, které stejně bude mít nulový výsledek, napsat výrobci? Jak znám oba pány Podubecké, tak by vám druhý den šel poštou nový rámeček...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod loscarlos » pát 15 pro, 2017 11:45 am

Souhlasím, sice dělám H0, ale pokud se někdy vyskytl, byť sebemenší problém, se stavebnicí, vždy stačilo napsat na email do firmy a vše se rychle vyřešilo. ( Je ale pravda, že těch problémů bylo absolutní minimum). V tomto ohledu by se mnozí jiní od této firmy mohli učit.
Ještě email:
info@sdvmodel.cz
K.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod jardaficz » pát 15 pro, 2017 2:10 pm

Díky díky, takoovu pomoc a radu jsem čekal, já měl za to, že to je nějaký úmysl, že ty okna chybějí. Díky za osvětlení.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod RadekSab » pát 15 pro, 2017 6:37 pm

Potvrzuji to,co napsal loscarlos.SDV modely stavím již od roku 1997 (asi) a první chybějící díl byl letos u modelu KRaZ.Do týdne chybějící díl dorazil.Perfektní jednání s výrobcem.
R.Š.
RadekSab
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24 říj, 2017 5:51 am

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod Fox » ned 25 dub, 2021 6:42 am

Vážení,
zakoupil jsem sobě pro radost hned několik těchto stavebnic od SDV, protože Rybák prostě na lokálkové trati éry ČSD nemůže chybět. Jsem v oboru vlastní stavby vozidel úplný nováček, tak jsem si přečetl na webu různé recenze a popisy stavby (z některých mám trochu opocené čelo už nyní, kdy stavebnice ani nedorazily domů :D ). Snad se s tím nějak poperu, ale připravuju se už teď na barvení (skříní). Někde jsem našel jako doporučený odstín a typ barvy Revell 62 (Sea Green). Pod obtisky by měla být barva lesklá, jak na to, kdybych použil matnou barvu ? Přes to lesklý varnish? No pro patinaci zase přes to (po nalepení obtisků) matný varnish? Budu rád za tipy na jiné druhy barev a způsob / varianty nástřiku skřně. Dnes už jsou také jiné barvy než jen Revell / Humbrol - třeba mně napadá MRP apod., mám taky doma celkem slušnou zásobu Vallejo Air, MIG, Tamiya... Dík!
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod look23 » ned 25 dub, 2021 7:14 am

Inspiraci ke stavebnici můžeš najít u Jacka odkaz
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod Gulda » ned 25 dub, 2021 6:34 pm

Já je stříkám sprayem Schuller Prisma color RAL 6005 (ART.NR.91037) a je to stejný odstín jako vagóny od Tilliga a Igra. Pochopitelně na základovku MR.HOBBY Surfacer 1000.
guli
Gulda
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod Ivan » pon 26 dub, 2021 5:41 am

Sice ještě rybaky nemám v barvě, ale dělal jsem několik testů (rozhodně ne všechny). Agama syntetika sice odpovídá odstínem, ale nějak to s ní neumím. Tamyia mi neseděl moc odstín... No a nakonec jsem skončil s vítězem jako gulda, sprej RAL 6005, jen mám Duplicolor aerosol art. Barva je lehce světlejší (i když víme jak to s ruznosti reálných odstínů je), ovšem stejně počítám s lehčí patinou, takže to bude optimal.

Při použití matné barvy musíš dát před obtisky lesklý lak, poté dát finální... Doporučuji projít zdejší vlákno "zase patina".
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod Fox » pon 26 dub, 2021 6:59 am

Díky za tipy ohledně barvení. Mám pocit, že RAL6005 matnou ve spreji doma mám (Prisma Color), ještě z výroby smrčků a jiných dřevin... Stříkali jste odčerpanou barvou airbrushem, nebo přímo tím sprejem??
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod Fox » pát 07 kvě, 2021 11:11 am

Tak Rybáky dorazily, nicméně po vybalení a prohlídce kvality výlisků jsem nevěřil svým očím. Kostrbaté nečisté hrany, někde "přelitky", rovné plochy stěn vozu s drsnými "mapami". K tomu naprosto nedostatečný návod - spíše rébus... Za sebe to nepovažuji za stavebnici modelu, ale soubor nedodělků a polotovarů pro velmi trpělivého modeláře, který si to chce opravdu užít. Chce to u většiny dílů začít s pilníčkem, brusným papírem, tmelem, surfacerem... Možná ze mne mluví neznalost věci, nebo nepatřičné srovnání s výlisky plastových stavebnic budov Auhagen.

Jeden vůz jsem si nechal na pokusy a dlouhé zimní večery - případně na odložení do koše, ostatní (nevybalené) cestovaly zpět prodejci.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Rybák sdv TT

Příspěvekod vojtas » pát 07 kvě, 2021 12:46 pm

To je hustý. Já stavěl jen Easy, ale to byly naprosto bezstarostný stavebnice. Blanky se u sdv vyskytují, to jo, ale jinak mi přišla kvalita perfektní.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků