plošiňák Pao - spřáhla (TT)

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

plošiňák Pao - spřáhla (TT)

Příspěvekod Libor » čtv 03 srp, 2017 4:14 am

Přátelé modeláři, před časem jsem z leptu Hekttora postavil plošinový vůz Pao v TT (http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZE&m=1&act=katt&kat=2&kod=12049). Zatím odpočíval ve vitríně, nyní bych ho rád zařadil do provozu. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, jakým způsobem ho vybavit spřáhly, samozřejmě nejlépe i s kinematikami. Předpokládám, že kinematiky by se měly připevnit k rámu vozu, nikoliv k podvozku, ale nevím, jakým způsobem. Nemáte někdo nějaké zkušenosti, popř. inspiraci ? Řešil jste to někdo ? Předem díky za Vaše podněty.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: plošiňák Pao - spřáhla (TT)

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 03 srp, 2017 10:29 am

Já ho mám už dlouhá léta. S kinematikou Peho. Mám tam tu delší(bez magnetu). V pohodě. Snad jen je trochu větší mezera mezi nárazníky při spřažení s jinými vozy. Ta kinematika by chtěla víc utopit(sneslo by to 1-2mm). Dalo by se to udělat tak, že bys upravil podvozek. Stačilo by vystřihnout střed krajní rozpěry v šířce cca 15mm a buď to nechat být a doufat, že to bude i bez ní dost tuhé a nevypadne dvojkolí nebo z kousku mosazného pásku, co zbyde z nějakého leptu, natvarovat novou, která bude v místě spřáhlové šachty utopená do středu vozu a připájet ji na zbytky rozpěry. Tím by šlo spřáhlo víc utopit a rozpěra by mu nebránila v otáčení. Jednoduchá úprava, kterou zmákne i začátečník.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: plošiňák Pao - spřáhla (TT)

Příspěvekod Libor » sob 05 srp, 2017 6:37 am

Radku, díky za odpověď. Nemohl bys sem dát prosím foto, jak to máš nyní uděláno ? Díval jsem se na Tvoje Rajče, ale tento vůz tam zdokumentován asi není.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků