Ci ex. Cu Brawa

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ci ex. Cu Brawa

Příspěvekod marwin » pon 22 srp, 2016 3:09 pm

Ahoj,
zacal jsem pracovat na dalsim vozu pro osobacek do 2. epochy. Pred nejakym casem vydala Brawa model osobniho vozu videnske mestske drahy (Stadtbahn Wien). Jedna se o velmi zdarile a propracovane modely, prodava se setik 2x Cu a CDu. Vozy se k nam dostaly po prvni a take po druhe valce, takze si ho mohou preznacit i vyznavaci 3. epochy. Pro povalecna leta by se vice hodily vozy s plechovou strechou, daji se taky sehnat.
Pro preznaceni jsem si poridil set s DR verzi. Na strechu jsem doplnil lavky, jejich trasovani jsem udelal podle kkstb verze, jeste musim doplnit zebrik na strechu s madlem. Na tento vuz nebudu dosazovat OBK sprahlo, byl by problem s odpruzenymi narazniky, vuz nema klasicky celnik a narazniky bych musel hodne upravovat. Takze zafixuju a zkratim kinematiku, tak aby vozy byly bliz k sobe. Z modelu jsem smyl popisy a striknul ho zelenou vagonovou, pojezd jsem striknul polomatnou cernou. Jeste chybi striknout cela vozu a budu cekat na popisy. Jeste prijde na radu vuz CDu, ale to az nekdy priste.
Vuz vybaleny z krabicky
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Ci ex. Cu Brawa

Příspěvekod A2C » úte 23 srp, 2016 6:29 am

Veľmi krásne :)
Ja sa priznám že v týchto dňoch som robil v podstate to isté ale s vagónmi od Kleinbahn a univerzálnymi obtiskami od Jirana :lol:
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Ci ex. Cu Brawa

Příspěvekod marwin » úte 23 srp, 2016 11:59 am

A2C píše:Veľmi krásne :)
Ja sa priznám že v týchto dňoch som robil v podstate to isté ale s vagónmi od Kleinbahn a univerzálnymi obtiskami od Jirana :lol:


Vozy od Kleinbahnu jsou opravdu uz dost mimo. Sice se daji poridit za 10 Euro, ale cena odpovida kvalite. Cisla vozu, ktere presly k CSD jsou znamy, takze pokud nekdo bude chtit mit spravne cislo, tak se muze obratit na obtisky.parostroj, kde by mely byt k dispozici.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Ci ex. Cu Brawa

Příspěvekod A2C » stř 24 srp, 2016 7:21 am

Ono popravde dajú sa kúpiť už za 4€ :lol:
Dosť mimo sú kvalitou ale keď som vymenil dvojkolia aj to pekne jazdí, ešte domalujem interiér a za tie peniaze je to perfektné :)
A to že to na Brawu nemá... to je jasné každému ;)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků