Ci 8m

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ci 8m

Příspěvekod marwin » pát 05 srp, 2016 10:57 am

Ahoj,
vytahnul jsem ze supliku stavebnici osobniho vozu Ci rozvor 8 metru. Jde o resinovy odlitek bocnic skrine a strechy, spodek vozu je od kleinmb. Skrin je poskladana z rozrezanych bocnic ADASTackych vozu. Problem budou okna, k stavebnici se nedodavaji a pouzivat nedostatkove okna z ADASTackych stavebnic by nebylo rozumne.
Zatim jsem vybrousil a slepil bocnice a posadil na pojezd. Vuz chci postavit do druhe epochy s plynovymi lampami (budu je muset dosadit na strechu) a saci brzdou.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zde je fotka hotoveho vozu od Tomka. Fotku jsem si pujcil od MCX, pochazi z jeho clanku Přestavby z dílů ADA a dalších
Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Ci 8m

Příspěvekod kokr » ned 07 srp, 2016 9:45 am

Přeji hodně zdaru a těším se na pokračování. Podvozek je asi z tohoto vozu? http://isking-modellbahn.de/Kleinbahn-3 ... n-der-OEBB
Kde je možné koupit stavebnici skříně? Na čela bude použit stejný lept jako na vozy ADA?
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Ci 8m

Příspěvekod marwin » pon 08 srp, 2016 1:21 pm

kokr píše:Přeji hodně zdaru a těším se na pokračování. Podvozek je asi z tohoto vozu? http://isking-modellbahn.de/Kleinbahn-3 ... n-der-OEBB
Kde je možné koupit stavebnici skříně? Na čela bude použit stejný lept jako na vozy ADA?


Diky, ram vozu je dodavany s odlitky. Asi to bude ten odkazovany, ale to by musel potvrdit autor. Lept se zabradlim na otevrene plosiny je taky ve stavebnici. Trochu problem bude se vzpinadlem, to ve stavebnici neni.
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků