Odklízení sněhu z kolejí

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Odklízení sněhu z kolejí

Příspěvekod Jarda H. » ned 03 úno, 2008 1:07 pm

V reportáži o modelové železnici v NE 3.2. na ČT 1 jsem si všimnul v jednom záběru upraveného tendru z parní lokomotivy, měl navařenou "v čele" radlici ve tvaru šípu, tlačila ho motorová lokomotiva (mám dojem, že Sergej ?!), a tak se chci zeptat :
Existovalo tohle řešení na odklízení sněhu u skutečné železnice nebo šlo o mystifikaci některého z modelářů ? Pokud jde o skutečnost, nenašly by se někde fotky či obrázky ?

Připadá mi, že tenhle "model" by byl oživením DKV :idea: (když už tam má stát MUVka, parní jeřáb Škoda, ...), sice nebude mít praktické využití, ale ... :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » ned 03 úno, 2008 4:26 pm

badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 03 úno, 2008 5:56 pm

A tohle by se ti nelíbilo? Narazil jsem na to při brouzdání netem... Chystám se to udělat jako model - základ odlévaný motor Extratech, nějaký ten vagon či T211...

http://www.ukazto.com/?id=2523081&klic= ... &overall=1
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 03 úno, 2008 6:14 pm

Ty motory z Migu byly take montovany na klasicka Pao-cka. Myslim, ze mam nekde fotku. Zitra se podivam do ocitace v praci a vyvesim to sem. To by byl pekny model. Petre ten lity motor je v 1:87?
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jarda H. » ned 03 úno, 2008 6:17 pm

Petr Zatrepalek píše:A tohle by se ti nelíbilo? Narazil jsem na to při brouzdání netem... Chystám se to udělat jako model - základ odlévaný motor Extratech, nějaký ten vagon či T211...

http://www.ukazto.com/?id=2523081&klic= ... &overall=1



Zajímavé :shock: ! Zvláště ta část Migu na vagonu je mi blízká, na vojně jsem u byl stíhaček, přímo na letišti :!:

Pokud se do nějaké té stavby dáš, uvítám (ale i ostatní) nějaké ty fotečky ze stavby - pro inspiraci, pro podívání, ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 04 úno, 2008 12:18 pm

Ten litý motor je bohužel v 1/72, ale my Gofíci máme zmáklou technologii "zmenšování" takže výroba nového modelu v 1/87 nebude problém :P
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod sco_27 » pon 04 úno, 2008 1:39 pm

To by sa mi libilo, ked uz chcem mat v depe jeraby EDK rozneho typu, drezini, MUV-ky tak aj takato snezna freza by sa hodila... :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 04 úno, 2008 4:04 pm

Obrázek
Tak jsem tu fotku konecne nasel v nejzassich koutech meho disku. Myslim, ze je to paradni tip na model. Chtel bych to videt fachat v realu, to musel byt celkem mazec. Na fotce jsou krasne videt obe polohy - pracovni presahujici pres profil a prepravni (vlevo). Motor z Mig-15 je ukotveny na vozu Paon. Pokud nekdo doda motory i s kabinami (me se do nich moc nechce) jako je to na fotce, tak mohu dodat vozy od Bramosu, nebo to postavit v max. 30ks serii.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 04 úno, 2008 4:25 pm

Obrázek
Jinak jsem ještě našel pluh, který dělal Liliput na vanovem tendru. Já jej mám takto připravený do depa, ale ten triskový odklízeč se mi líbí víc.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 04 úno, 2008 4:44 pm

Petr Zatrepalek píše:A tohle by se ti nelíbilo? Narazil jsem na to při brouzdání netem... Chystám se to udělat jako model - základ odlévaný motor Extratech, nějaký ten vagon či T211...

http://www.ukazto.com/?id=2523081&klic= ... &overall=1

Ten motor z Migu s podivnou kabinou z autobusu (střední obrázek) měl být na pojezdu z Hurvínka M131.1 jestli mě paměť neklame...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Jarda H. » pon 04 úno, 2008 6:18 pm

Michal Dalecký píše:Obrázek
Jinak jsem ještě našel pluh, který dělal Liliput na vanovem tendru. Já jej mám takto připravený do depa, ale ten triskový odklízeč se mi líbí víc.


No tak něco podobného bylo vidět v té reportáži (tam byl klasický otevřený tendr) a k tomuhle provedení vlastně směřoval můj dotaz :!: Děkuji M.D. za vložení fotečky :D !



A k tomu Migu na vagonu - asi ten motor museli jenom lechtat, protože výkony (tah) měl velký, pamatuji si na motorové zkoušky Migů na letišti !

To : Michal Šuhajda - ta divná kabina jak z autobusu vypadá jako kabina RTO po úpravě nebo z vleku stejného typu ?! Aspoň tak nějak mi to připadá dle tvarů ?!

V každém případě jsme možná objevili zajímavou oblast k vytvoření modelů :idea:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod nexus » úte 05 úno, 2008 7:16 am

Jeden Mig jsem taky vyhrabal, tady je:
http://www.volny.cz/nex/mig.jpg
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 05 úno, 2008 9:44 am

Jarda H. píše:

To : Michal Šuhajda - ta divná kabina jak z autobusu vypadá jako kabina RTO po úpravě nebo z vleku stejného typu ?! Aspoň tak nějak mi to připadá dle tvarů ?!

V každém případě jsme možná objevili zajímavou oblast k vytvoření modelů :idea:

Jo, byly to dvě kabiny z RTO "zády" k sobě
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 05 úno, 2008 10:40 am

No mě láká ten s tou RTO kabinou, udělat motor si troufnu, do půlky Mig15 v 1/87 se mi moc nechce... Takže pojezd u toho je M131? Našli by se i další fotky?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 05 úno, 2008 10:41 am

Jinak k původnímu tématu - ten pluh Liliput jsem před pár měsíci kupoval přes net u plzeňského Model trainu - možná ho tam ještě mají.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků