Zetky a uhláky ČSD

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 pro, 2008 9:16 am

Radek píše:Ta knížka není nejmladší, je to můj ročník :lol: a sehnat se mi ji nepodařilo ani přes známou v knihovně.
Po těch časopisech zapátrám. Dík


O které knížce mluvíš :?:
O nákladním voze ČSD řady Zt pojednává se v čísle 19/srpen 2006 (radek sindy)
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 pro, 2008 12:19 pm

Jenom doplním postřehem diskuzi kolem vagonů řady Zt - pod tímto typovým označením byly u ČSD vagony domácí produkce ze dvacátých a třicátých let ! Nemělo by se to splést s vozem polské výroby Zt (Gkks ?!), který také u nás jezdil, ale měl některé prvky jiné !

Jako zajímavost vidím, že mnoho našich vagonů Zt bylo mezi světovými válkami vyvezeno do Řecka, kde snad jezdily až do 90.let :D


PS : tyhle informace jsem čerpal z materiálů, kde byl autorem Ivo Mahel
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 14 pro, 2008 6:09 pm

Já ty vagonky " Tuborg Banany " předělal takhle...chtěl jsem docílit taky těch puchýřů co má Houmr na svých vozech zakoupil Perchlor...ale nějak to moc nefunguje :x

http://tauvec.rajce.idnes.cz/zetky/
http://tauvec.rajce.idnes.cz/PATINA/
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 pro, 2008 6:38 pm

Tomáš píše: .... ..chtěl jsem docílit taky těch puchýřů co má Houmr na svých vozech zakoupil Perchlor...ale nějak to moc nefunguje :x


Tomáši, ale Houmr nepoužíval Perchlor :wink: ?! Pokud vím, Perchlor je dost agresivní chemická látka (používáná dříve třeba i na odmaštění olejové vrstvy na šroubech před galvanizací atd.). Houmr psal něco o filmovém lepidle, tedy lepidle na filmy ?!
Ale jako každá novota ve vlastní práci chce zkoušet, zkoušet, zkoušet, .... :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 14 pro, 2008 7:09 pm

No tak doporučení jsem dostal přímo od mistra "Kdysi se používalo na lepení filmů, ale dnes se bohužel už nic takového nedělá. Mohl by jsi ale zkusit Perchlor (u nás v Drogerii), ale velmi opatrně, možná nejprve někde mimo model.
Mě se to moc líbilo ale jak jsem psal moc to nefunguje
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 pro, 2008 7:26 pm

Radu máš tedy přímo od mistra (Houmra), ale Perchlor je spíše odmašťovací látka, čistidlo ! To asi na barvě kastle puchýře a podobné "poškození" nátěru neudělá ?! Asi to bude chtít něco jiného ?! Takže zase zbyde jen to zkoušení :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 14 pro, 2008 7:34 pm

Jarda H. píše:Radu máš tedy přímo od mistra (Houmra), ale Perchlor je spíše odmašťovací látka, čistidlo ! To asi na barvě kastle puchýře a podobné "poškození" nátěru neudělá ?! Asi to bude chtít něco jiného ?! Takže zase zbyde jen to zkoušení :lol:


no a měl bys alespoň nějakej typ.Nerad bych si doma dělal zásobárnu chemikálii
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 pro, 2008 8:12 pm

Bohužel Tomáši, nemám tip ani zkušenost - nezkoušel jsem patinu ve formě oprýskané zpuchýřované barvy na vagonu ?! Mně jen zarazil ten Perchlor, ten mi na účel, o kterém píšeš nesedí ?!

Jen navrhnu zkusit nějaké lepidlo na film, přece jen něco na trhu je :
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p308014 ... -film-1408
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Houmr » pon 15 pro, 2008 6:20 am

Tomáš píše:
Jarda H. píše:Radu máš tedy přímo od mistra (Houmra), ale Perchlor je spíše odmašťovací látka, čistidlo ! To asi na barvě kastle puchýře a podobné "poškození" nátěru neudělá ?! Asi to bude chtít něco jiného ?! Takže zase zbyde jen to zkoušení :lol:


no a měl bys alespoň nějakej typ.Nerad bych si doma dělal zásobárnu chemikálii

Ono taky záleží, čím je model stříknutý, toto mi fungovalo na syntetické barvy Agama. Jinak Perchlorem můžeš lepit plastikové stavebnice, štětečkem nanést do spáry a je slepeno.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod VoVo » pon 15 pro, 2008 10:40 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků