pojezdy SCHICHT

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

pojezdy SCHICHT

Příspěvekod mirek » stř 20 pro, 2006 2:15 pm

Dobrý den,
na burze v Praze jsem viděl používání pojezdu Schicht na osobních vozech Bix. Nevíte někdo , kde se dají sehnat? Dále jsem se dozvěděl, že obtisky na modely se dají objednat i na Slovensku, ale nebylo mi to také prozrazenou. Prosím o radu. Děkuji Mirek
mirek
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 pro, 2006 2:15 pm

Re: pojezdy SCHICHT

Příspěvekod Pivrnec78 » čtv 28 pro, 2006 11:00 am

mirek píše:Dobrý den,
na burze v Praze jsem viděl používání pojezdu Schicht na osobních vozech Bix. Nevíte někdo , kde se dají sehnat? Dále jsem se dozvěděl, že obtisky na modely se dají objednat i na Slovensku, ale nebylo mi to také prozrazenou. Prosím o radu. Děkuji Mirek


Nevím, jestli 020 (Bix) se dá udělat z pojezdů od Schicht, já jsem se bavil se známým a prý se pro 020 používají pojezdy ze starých osobních PIKO vozů. (Sám jsem to ještě nedělal.)
Co se týká obtisků, tak mrkni na http://obtisky.parostroj.net/
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Příspěvekod mirek » ned 31 pro, 2006 12:31 pm

Po úpravě se dají pojezdy ze starých rychlíkových vozů Schicht použít. Já ale viděl jen pohyblivé čtyřkolí od Schichtu a vypadalo nové a nepoužité. Co se týče obtisků přes Parostroj, tak dodávka je na delší dobu - dle mých zkušeností.
Jaké staré Piko vozy se hodí pro 020 Bix?
Děkuji za odpověď.
mirek
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 pro, 2006 2:15 pm

Bix 020 - Balm

Příspěvekod MaHa » ned 31 pro, 2006 12:52 pm

mirek píše:Po úpravě se dají pojezdy ze starých rychlíkových vozů Schicht použít. Já ale viděl jen pohyblivé čtyřkolí od Schichtu a vypadalo nové a nepoužité. Co se týče obtisků přes Parostroj, tak dodávka je na delší dobu - dle mých zkušeností.
Jaké staré Piko vozy se hodí pro 020 Bix?
Děkuji za odpověď.


Žádné se nehodí. Snad samotné podvozky jedině z "LANGENSCHMABACHERU", ale ty asi nikdo rozebírat nebude. Pro inspiraci klikni tady: http://www.knihyn.ic.cz/balm.html
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 31 pro, 2006 1:51 pm

mirek píše:Po úpravě se dají pojezdy ze starých rychlíkových vozů Schicht použít. Já ale viděl jen pohyblivé čtyřkolí od Schichtu a vypadalo nové a nepoužité. Co se týče obtisků přes Parostroj, tak dodávka je na delší dobu - dle mých zkušeností.
Jaké staré Piko vozy se hodí pro 020 Bix?
Děkuji za odpověď.


Pochopitelně to záleží na tom jak moc chceš ten podvozek mít v měřítku.

Rozvor na podvozku (Vzdálenost os ;-) je u staršího Schichta či PIKO je cca 27 mm což odpovídá cca 2355 mm ve skutečnosti tedy oproti skutečnosti
( Bix [krátký Balm] má rozvor podvozku 2300mm dle typáku) je rozvor větší o 5 cm. Pochopitelně jde použít jen nosný rám. Masky podvozků je nutno dodat úplně jiné. Samozřejmě je nutné vyměnit i dvojkolí za nová. Pokud tato nemají izolovaná obě kola orientovat na podvozku stejně, aby nedošlo ke zkratu.

Pokud bys sehnal nějaký starší čtyřnápravový vůz s rozvorem na podvozku 26,5 mm pak je to přesně to co potřebuješ.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2755
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod mirek » sob 06 led, 2007 1:54 pm

Děkuji za odpověď.
mirek
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 pro, 2006 2:15 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lesik a 4 návštevníků