Stavebnice vozu St/Fcc

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stavebnice vozu St/Fcc

Příspěvekod Ceki » úte 18 čer, 2024 10:10 am

Když to tady sleduju a dívám se na výsledek té spolupráce, která očividně funguje, mám radost. Dnes jsem na popud doplnění informací provedl připomínkované úpravy. Jak u násypky všech vozů tak u střechy Stz. Už ani nevím kolikátá verze vozu to je, ale na tom nesejde. Je mi jasné, že stavebnice není určena pro každého, ale doufám, že čím jsme dále, tím se stavebnice stávají lépe realizovatelné pro vícero modelářů. Času teď není mnoho, tak doufám, že spolupráce neuvadne a budeme všichni společně pokračovat i dále. :wink:
Ceki

Příspěvekod Mcx » pon 01 črc, 2024 7:12 pm

Spolupráce dobrá, jsou to pěkné modely do provozu, doplněny žebříky u St, tentokrát už 3D tisk i s madlem, u Stz madlo doplňováno k žebříku samostatně. Ale na St je na detailní fotce vidět, že jsem podcenil dočištění žebříku dole a sedí na otřepu o nějakou desetinku výše, no detailní fotky odhalí všechny chyby.
St_Stz_34.jpg

tady oba vozy vedle sebe, oba mají stupačky dělány rúčo, ale už je připraven 3D tisk - který používá úhelníky na držák a deska stupačky má vzadu okopovou lištu proti uklouznutí. Holt tady se přednosti 3D tisku proti leptu či řuční práci projeví - je to pro stavbu jednoduché a rychlé.
St_Stz_33.jpg
Mcx

Příspěvekod Milan.D. » stř 03 črc, 2024 3:40 pm

Krása, ty stupačky vypadají moc dobře i takhle. ale až budou z 3D tisku, bude to ulehčení práce. Už se na tyhle vozy těším. Objednávat ale budu až ve chvíli, kdy je budu hned stavět. Poslední modely z 3D tisku mi ležely v krabičce přes rok a mám trochu podezření, že to byla příčina extrémní křehkosti a tím pádem horší zpracovatelnosti modelu. Na těch Vašich modelech už chybí jen ty obtisky. :lol:
Milan.D.

Příspěvekod Ceki » pon 08 črc, 2024 1:15 pm

Ukázka obtisků na vozech společnosti OKD doprava. Vůz s logem loni stále existující v kolejišti dolu ČSM-Sever druhý vůz ještě v dobách před dosazování velkého loga.
Přílohy
IMG_20240704_211344.jpg
IMG_20240704_211258.jpg
IMG_20240704_200906.jpg
Ceki

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů