Zahradní vláček za pár kaček

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » čtv 29 dub, 2021 8:34 am

Prej pomalé tempo... :mrgreen: Vždyť ti to roste jako houby po dešti. Moc hezké zákoutí.
Já to mám u přejezdu naopak - mám kříže a nemám závory... :wink:
Taky nevím jestli dříve zalévat a okopávat zeleninu nebo se zašít na vláčky.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hank61 » čtv 29 dub, 2021 10:51 am

"Zahradníci". Máte to moc pěkný a svým způsobem vám závidím. Já ten prostor bohužel, nebo bohudík nemám :D :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » sob 01 kvě, 2021 6:34 pm

Portál tunelu už je připraven na osazení a ještě mi zbývala dodělat pouliční lampa k nasvícení prostoru závor. Chtěl jsem jimi původně osadit cestu až k nádraží, ale s těmi drobnostmi je největší piplačka a taky by těch světýlek bylo už přeplácáno. Portál a nějaké další fotky ze stavby jsou zase tady: https://babet1.rajce.idnes.cz/Kolejiste_rok_2021/1484380956

IMG_20210501_190125 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » ned 02 kvě, 2021 2:39 pm

To ty všechno sám nebo tam máš na melouchu Honzu hanka61 ? :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » ned 02 kvě, 2021 4:17 pm

Tak v tomto počasí bych na melouch neukecal asi ani otužilýho vodníka, no a Honza určitě nemá čas, páč venku hledá prostor na zhrabání kolejí :lol: V poledne vykouklo i sluníčko, tak jsem rozmíchal lepidlo a zazdil portál no a samozřejmě mi to hned zmoklo. Ale ten kout už mám aspoň hotový a tak abych se nenudil, vzal jsem si domů mlýn a trošku ho opráším. Plastová střecha se klasicky od slunce kroutí a tak zvažuju, jestli ji něčím nenahradit. Nejdřív jí ale zkusím vrátit horkovzduškou původní tvar a znovu přilepit.
No a toto už je finální stav tohoto kouta. Ten most nad silnicí holt zatím zůstane kostlivcem ve skříni...

IMG_20210502_144517 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » ned 02 kvě, 2021 4:30 pm

Odborník se čílí ale laikovi se to líbí ( ten most ). Docela by mu ale slušelo zábradlí. Inspiraci pro tisk ti můžu poslat jen co to dodělám a namontuju. :wink:
Střechy z lehčeného PVC se mě taky kroutí. Momentálně to opravuji tak , že budou hustěji krovy a lepidlo napatlám na základní materiál a ne na barvu. Jinak by byla alternativa plech.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » ned 16 kvě, 2021 6:56 am

Rekonstrukce mlýna dokončena. Na tomto příkladu lze vidět, že i dřevěná budova může mít velmi slušnou životnost v exterieru. Základ je v použití tvrdého dřeva, dobrého voděodolného lepidla a k povrchové úpravě použité lazury. To vše musí být pod dobrou střechou, což v případě plastu není úplně ideální pro jeho tendenci ke kroucení. Střechu se mi však podařilo obstojně srovnat horkovzduškou, ale v záloze už jsem měl alternativu se skutečnou eternitovou šablonou. Mlýn byl doplněn o několik tištěných detailů a vybetonovaný dvorek, na který bych chtěl časem propašovat ještě žebřiňák - a bude tam třeba skanzen :D

IMG_20210515_202650 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » ned 16 kvě, 2021 6:03 pm

Romane , krásná stavba. Je vidět , že to bereš s tou gerálkou vážně. Mám v plánu roubenku - hájovnu. Konstrukce bude taky ze dřeva. No zatím mám nekonečný příběh tisk dílů mostů.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod Tomáš Feit » ned 05 zář, 2021 10:58 pm

Ahoj,

zajímavý nápad z tou čínskou vláčkodráhou. Kde jsi sháněl soupravy a koleje ?? U nás v hračkárnách nebo jsi to objednal přímo z Číny ?? Díval jsem se teď na net a našel jsem pouze dva sety " Classic Train" ale bez vyhýbek. na čínském shopu je toho více, ale špatně se mi odhaduje měřítko, většinou to řeším podle udávaných velikostí lokomotiv a průměru oválu. Opět ale nemůžu najít samotné koleje a vyhýbky.
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Předchozí

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků