Zahradní vláček za pár kaček

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » sob 13 bře, 2021 8:23 pm

Každoroční rekonstrukce pomalu probíhá. Zastávku jsem chtěl původně vytisknout novou, ale nakonec z nostalgie dostala ještě šanci. Jen dostala nový nátěr, nějaké doplňky a může zpět na kolejiště.

IMG_20210313_201201 – kopie.jpg



A taky jsem si zkusil návěstidlo. Asi ho ale nepoužiju, protože chci osadit mechanická. Toto je sice osazeno červenou a zelenou LED, jen na kolejišti světla stejně nejsou přes kšilty vidět, leda by člověk lezl po čtyřech :D

IMG_20210313_170339 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » ned 14 bře, 2021 8:25 am

Hezky ta budova prokoukla. Stačí několik detailů a hned je to o level výše. :)
Ten žlab jsi tisknul ? Lampa svítí ?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » pon 15 bře, 2021 5:04 pm

Lampa je atrapa (prasklá žárovka?) Na nasvícení stačí lampy z nástupiště. Žlab je tisk, svod má jen naznačenou dutinu, ale jinak je plný. Stejně by se ucpával. Teď řeším drobné nápisy (tabulky, mapy atp.) Co jsem loni vytiskl na inkoustovce i po zalakování venku mizí. Lazerovka bude předpokládám ten samý problém a další nápady nemám... :(
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » pon 15 bře, 2021 5:30 pm

Na ty papíry bych zkusil laminování do fólie. Většinou to dělají ti co na kšeft tisknou.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nadkachna » pon 15 bře, 2021 7:14 pm

To vliv UV záření moc neřeší. Zkusil bych kvalitní čirý lak s UV ochranou.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » stř 17 bře, 2021 4:04 pm

Pokus o popelovou jámu. Je hodně zmenšená z důvodu krátké koleje mezi tratí a výtopnou. Prolis pro vodní jeřáb jsem vytiskl moc daleko od koleje a protože se mi to nechtělo tisknout znovu, tak jsem to zaplácl klecí na nářadí. Teď pújde na repas další budova v havarijním stavu - výtopna.

IMG_20210317_143441 – kopie.jpg

IMG_20210317_143132 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » stř 17 bře, 2021 6:12 pm

Hezké zákoutí. Ta lopata , kýbl a bedna je tisk ?
To by člověk nevěřil co všechno se dá vytisknout a když to dáš na místo tak je to kapka v moři.

V první chvíli jsem v té kleci hledal psa :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » sob 20 bře, 2021 10:27 pm

Včera mi dorazila tryska 0,2 a s tou už by ty drobnosti měly jít líp. Dneska jsem s ní zkoušel spřáhlo a spokojenost.
Zato veliká nespokojenost s činností krtka železničáře. Jdu si odpoledne pro výtopnu, že si ji vezmu do parády a přišla mi tak nějak těžká. Kouknu dovnitř a myslel jsem, že mě trefí... Asi budu muset všecko zabetonovat :D
6 oken už mám připravených, pak určitě nový rám k vratům a dál podle času počasí a nálady.

IMG_20210320_164248 – kopie.jpg

IMG_20210320_220130 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » ned 21 bře, 2021 9:05 am

Vím ,že smát se cizímu neštěstí není pěkné ale když jsem uviděl tu fotku výtopny naplněné až po střechu hlínou tak jsem se opravdu upřímně zasmál. :mrgreen:
Mě tedy zatím nejvíce škodí cizí kočky , že si pletou kolejiště se záchodem. Krtek nemá šanci , kde není beton tak je silná mulčovací plachta. Taky se mě místy zabydleli mravenci ale ty tolik škody nenadělají.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod U37.002 » ned 21 bře, 2021 6:15 pm

ad hopeter - taky se mě místy zabydleli mravenci ale ty tolik škody nenadělají. - já ti nevím, ale moje kolejiště je jedno velké zas....é mraveniště s bandou věčně hladových mravenců termitů, kteří jenom čekají na jaro a na dodávku nových dubových pražců k obědu. Jenže mají smůlu a místo dřeva dostanou plast....
Uživatelský avatar
U37.002
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 01 říj, 2013 8:24 pm

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » pon 22 bře, 2021 9:59 pm

jj, mravenci jsou taky pěkní prevíti. Loni mi ucpali hlínou podzemní mechaniku závor a poslední dobou je nacházíme ráno v cukřence. Teda spíš moje drahá polovička, protože já po ránu rozespalý a bez brýlí nějaký ten nadbytečný lógr v kafi neřeším.
Teď o víkend jsem elektricky oživil tu moji parodii na hurvínka a když se tomu vychytají nějaké ty mušky, tak by to asi mohlo i fungovat. Samozřejmě mi zvědavost nedala a musel jsem ho hned vyzkoušet https://www.youtube.com/watch?v=w49TZBVoIX4

S1060002.JPG
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » úte 23 bře, 2021 5:20 am

Romane je to nádhera. Úplně něco jiného než vozidla dle německých předloh. Fakt jsem si vzpomněl na léta mládí když ještě Hurvínek jezdil u nás , úplně stejně se kolébal na kolejích. :)
Jen co dodělám budovy tak půjde Hurvajz na řadu , bohužel ale asi až příští zimu , pokud tahle vůbec skončí. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod milan008 » úte 23 bře, 2021 8:44 am

Moc pěkné, zajímalo by mne elektronika uvnitř, co tam všechno je?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod hopeter » úte 23 bře, 2021 7:51 pm

I já bych rád nakouknul dovnitř. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní vláček za pár kaček

Příspěvekod nynuna » stř 24 bře, 2021 7:25 pm

To podstatné o mých zkušenostech s RC jsem dal do příslušného vlákna. Venku už to vyadá nadějně, takže se budu muset věnovat klasické zahradnické činnosti a tím pádem na mašinky bude míň času. Ještě musím nějak došolichat výtopnu. Okna už jsem "zazdil", takže ještě nakreslit a vytisknout rám pro vrata. Vrata zatím nechám v původní dřevěné podobě, protože jsem se s nima piplal loňskou zimu a ještě nejsou tak nejhorší. Asi nebudu zatím natírat ani zdi. Ono se v příslušné době taky opravilo jen to nejnutnější a zbytek se přesunul na další "pětiletku" :D
IMG_20210323_183402 – kopie.jpg
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků