Začátky na LGB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod casali » sob 28 led, 2012 4:53 pm

[G-čkový[ model parní loko se vyrábí jako všechno v Čině a k dostání pokud vím je v Hong Kongu( cca 140 liber ). Občas se objeví i v Anglii kde je cena do 200 liber /1 GBP - cca 30 CZK/ Výrobce je Train China . Pokud vím tak vyrábí jen parní loko a tvarem připomíná evropskou parní loko. Model je zpracován na dobré úrovni a hlavně je na baterie . Baterie je nabíjecí a pracuje jako v RC modelech. To je vysílačka a přijímač v loko. Vše je součástí dodávky a to včetně baterie 9 V do vysílačky. Na více má zvuk a osvětlení. Nějaké foto dám na Casali.webs.com
Casali
Uživatelský avatar
casali
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 03 kvě, 2008 5:11 pm
Bydliště: London, GB

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod casali » sob 28 led, 2012 9:55 pm

http://casali.rajce.idnes.cz/ - Loko na baterie resp. RC ovládání a různé vagony na G-čko
Casali
Uživatelský avatar
casali
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 03 kvě, 2008 5:11 pm
Bydliště: London, GB

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod boy.rough » ned 25 bře, 2012 7:25 pm

Ahoj,
podívejte se co mi někdo udělal. Mám tak trochu tucha kdo to byl, takže ho to bude asi bolet, protože mu zlámu obě ruce zmr..vi.
http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=7986
http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=7985
http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=7984
Dcerka i já jsme se těšili jak bude mašinka bafat, protože jsem sehnal ozvučený vagon, který se připojuje konektorem do loko a dělá zvuk parní lokomotivy. No, a takovou katastrofu jsme tam našli. A zkuste vysvětlit děcku (skoro tříletému), že mašinka nepojede. Čert vem kolej, ta se nahradí, ale to zklamání, to bolí asi nejvíc a nejvíc tu naší malou slečnu.
Olda
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod MirekTT » ned 25 bře, 2012 7:41 pm

Hm, vláčky náma "klukama" bývají obvykle vnímány jako posvátné. A to bez ohledu na to, zdali se jimi chlap zabývá, či nikoliv. Tohle musel udělat opravdu hodně psychycky pokřivený jedinec. Jen ho narovnej, zaslouží....
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod Jeňa Sova » ned 25 bře, 2012 8:18 pm

A že si vybral zrovna tu napájecí kolej! Aspon si myslím, že to je napájecí, podle čokolády s kabelem... Lidi nemají úctu k práci druhých! Dnes a denně to pozoruji třeba potom, co uklidím v kuchyni na lince :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod boy.rough » pon 26 bře, 2012 6:36 pm

Ahoj, neřekl bych, že bylo záměrem trefit napájecí kolej. Záměrem bylo mi to prostě poškodit a to se mu povedlo.
Po hlubokém mozkovém hloubání a dloubání :D jsem se rozhodl, že toto kolejište pro zatím zbourám.
( vlastně jde jen o ovál na projetí loko :oops: )
Kolej jsem opravil.
Výsledek je zde:
http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=7987
Šlo to docela dobře. Když jsem se ji pokoušel dostat do původního stavu, tak v tom největším poškození se mi kolejnice zlomila.
Netuším z čeho je to vyrobené, vím jen to, že vyrobené je to v Číně pro USA TRAINS. Je to docela křehký materiál, ale pájet to šlo, tak je to v poho. Všechny koleje už mám doma a už jsme doma hned jezdili a dělali rámus, ať z toho sousedi taky něco mají.
Až se mi povede ztrestat pachatele, tak dám vědět :D :wink: .
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod boy.rough » úte 27 bře, 2012 6:31 pm

Tak pachatel nalezen, ale zatím nepotrestán :oops: .
Je to synáček z takové té "zbohatlické honorace". Klukovi je asi 13 let. No, "malinko" jsem mu vyčinil a s jeho tatíkem jsem se dohodl, že až půjdu zase kutit na zahrádku, tak si kluka můžu vypůjčit. Že na něj nemají čas a kluk roste jak dříví v lese. Že prý je znuděný a nic ho nezajímá.
Odpověděl jsem, že si kluka klidně vypůjčím, ale suplovat tátu mu tedy rozhodně nebudu.
Už vím co bude chlapec dělat. Nafasuje kolečko a bude vozit kamení na taras :mrgreen: . Hehe, bude legrace.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod petr47 » pát 08 čer, 2012 2:23 pm

Zase je dobře,že jeho otec byl rozumný,taky jsou takový co nikdy nepřiznaj chybu nebo poklesek někoho z rodiny...snad si to synáček pro příště rozmyslí 8)
Začínám znova po 30 letech...
Epocha III-IV_digitál, Roco Multimaus + Z21+ TC 8.0 Silver
petr47
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 12 pro, 2010 10:00 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod boy.rough » ned 10 čer, 2012 6:45 pm

Myslím, že už nikomu škodit nebude. Dostal za vyučenou a pár rad co a jak má udělat jako železniční modelář začátečník :D .
Nedávno byl totiž viděn i s otcem, jak nesou balíček se start setem :shock: . Ale nevím v jaké velikosti :mrgreen: . S jistotou mohu jen říci, že LGB to určitě není.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod nynuna » pát 13 zář, 2013 9:01 pm

Rád se vracím na stránky tohoto fora, protože se tu dá nalézt spousta užitečných informací. Taky se trochu věnuji "mašinkám", ale dělám to hlavně pro radost mého 2-letého syna a jeho kamarádů. A věřte, že dětská radost z toho, jak mašinka vjíždí do tunelu, je tou největší odměnou za čas strávený při stavbě kolejiště. Děcka navíc nezkoumají "detaily" a je jim úplně fuk, že lokomotiva není věrnou předlohou originálu - hlavně že se jí kouří z komínka a houká :) .
Takže se s Vámi rád podělím o mé zkušenosti se stavbou kolejiště made in China, kde pořizovací náklady jsou téměř zanedbatelné, průměrně zdatný kutil vše zvládne sám a největší investicí je čas.
Zdravím všechny železniční modeláře a tady je můj zatím rozpracovaný výtvor:
http://hrajmesi.blog.cz/rubrika/stavba-kolejiste
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod nynuna » ned 20 říj, 2013 9:07 pm

Už delší dobu jsem měl v úmyslu doplnit své zahradní kolejišťátko o výtopnu a vodní mlýn. Večery jsou teď dlouhé a tak jsem jich pár věnoval právě stavbě výtopny. Fajnšmekři pravděpodobně na stavbě najdou "všecko špatně", ale jak jsem psal výše, nejsem detailista a stavba kolejiště je pro mě relax a pro děcka zábava. Stavba je z materiálu "co dům dal" a je počítáno s tím, že bude umístěna celoročně venku. Příspěvek proto berte jako inspiraci pro ty, co by taky chtěli na zahradě nějakou tu mašinku, ale jejich nadšení končí při pohledu na ceníky kataloů :shock:
Ze stavby výtopny mám spoustu fotek, a tak až to zpracuju, můžete si to prohlédnout na mém blogu (viz. příspěvek výše).
Teď chci "spáchat" vodní mlýn, ale mlýnské kolo bude ve vodě a tak by možná někdo mohl mít nápad, z čeho takové voděodolné a trošku realistické kolo vzít.
Zatím se mi ho nechce vyrábět a tak třeba nějaká hračka, nebo fontánka...??? Taky to musí být někde kolem měřítka 1:30...
Tak tady ta výtopna, nebo video z kolejiště:http://www.youtube.com/watch?v=ee_lAyBlvmo
Výtopna.JPG

Dokončil jsem i stavební postup a tak jej naleznete zde: http://hrajmesi.blog.cz/1311/stavba-vytopny
Naposledy upravil nynuna dne pát 06 pro, 2013 9:23 am, celkově upraveno 3
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re:

Příspěvekod lgb-rhb » úte 26 lis, 2013 11:15 am

boy.rough píše:Ahoj zahradníci :D ,
mám takovou stupidní :oops: otázku.
Nevíte někdo zda se vyrábějí modely o rozchodu 45 mm na baterie? (vláčky na baterky z obchoďáku už doma mám :) ) Zajímá mě zda se dá takový model sehnat, nebo bych měl koupit tovární a předělat tak, aby si každá loko vezla s sebou svůj zdroj?
A další věc, zda by se to dalo vylepšit ovládáním přes vysílačku?
Když není na zahradě elektrika je to fakt na h...o :twisted: .
Zatím je to jen takový nápad :P .
Ahoj všem a ať se Vám daří.
Olda

Takové modely se snad ještě vyrábějí. Dělají to Číňani. Jsou to kopie LGB a oni tak obchází patenty a licence......
Ještě k napájení, lze samozřejmě jezdit na aku Varta 2kusy po 12V.
lgb-rhb
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 lis, 2013 2:34 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod nynuna » úte 26 lis, 2013 7:59 pm

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že na zahradě bez přípojky určitě jezdit lze. Nejjednoduší budou accu o vhodné kapacitě. To se dá kombinovat třeba i se solárním panelem. S menší efektivitou lze použít i měnič 12/230V a používat tak originální příslušenství k LGB určenému pro připojení k síti. Elektrocentrála je hlučná a pro tento účel neekonomická. Předělat či zakoupit již hotové modely na RC ovládání s tím, že si každý poveze svůj vlastní zdroj bude asi pro zahradu bez elektřiny a tudíž pravděpodobně navštěvovanou jen občas, tím nejvhodnějším řešením. Pokud totiž necháte tu hromadu kolejové mosazi bez dozoru, bude jen otázkou času, kdy vám ji "sběrači" přestěhují do sběrných surovin. Řešením jsou pak jedině plastové koleje a tudíž jediná možnost - vlastní zdroj v každé lokomotivě. U této alternativy lze docílit i jednoduché a celkem spolehlivé automatizace provozu souprav. K ovládání stačí magnety, magnetické spínače a jednoduché elektronické spožďovací či spínací obvody a souprava pak dokáže sama přehazovat vyhybky, ovládat semafory či jen zastavovat ve stanici na určitou dobu.
Při troše trpělivosti lze vyšťourat vhodné modely i na eBay a nebo jsem našel u čínských kutilů třeba toto - snad je to na plyn :idea: http://bowande.en.alibaba.com/product/280903587-210062207/G_scale_brass_train.html
A protože mám taky kolejiště na zahradě a tudíž často bez dozoru, tak když mi něco pápnou, budou to jen kameny a plasty... :lol:
No a taky už jsem se pustil do stavby mlýna a tak tady je rozpracovaná verze:
Hotový mlýn.JPG

Pro doplnění ještě postup stavby: http://hrajmesi.blog.cz/1312/stavba-mlyna
Naposledy upravil nynuna dne pon 09 pro, 2013 7:02 pm, celkově upraveno 1
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod lgb-rhb » stř 27 lis, 2013 7:53 am

nynuna píše:Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že na zahradě bez přípojky určitě jezdit lze. Nejjednoduší budou accu o vhodné kapacitě. To se dá kombinovat třeba i se solárním panelem. S menší efektivitou lze použít i měnič 12/230V a používat tak originální příslušenství k LGB určenému pro připojení k síti. Elektrocentrála je hlučná a pro tento účel neekonomická. Předělat či zakoupit již hotové modely na RC ovládání s tím, že si každý poveze svůj vlastní zdroj bude asi pro zahradu bez elektřiny a tudíž pravděpodobně navštěvovanou jen občas, tím nejvhodnějším řešením. Pokud totiž necháte tu hromadu kolejové mosazi bez dozoru, bude jen otázkou času, kdy vám ji "sběrači" přestěhují do sběrných surovin. Řešením jsou pak jedině plastové koleje a tudíž jediná možnost - vlastní zdroj v každé lokomotivě. U této alternativy lze docílit i jednoduché a celkem spolehlivé automatizace provozu souprav. K ovládání stačí magnety, magnetické spínače a jednoduché elektronické spožďovací či spínací obvody a souprava pak dokáže sama přehazovat vyhybky, ovládat semafory či jen zastavovat ve stanici na určitou dobu.
Při troše trpělivosti lze vyšťourat vhodné modely i na eBay a nebo jsem našel u čínských kutilů třeba toto - snad je to na plyn :idea: http://bowande.en.alibaba.com/product/280903587-210062207/G_scale_brass_train.html
A protože mám taky kolejiště na zahradě a tudíž často bez dozoru, tak když mi něco pápnou, budou to jen kameny a plasty... :lol:
No a taky už jsem se pustil do stavby mlýna a tak tady je rozpracovaná verze:
Hotový mlýn.JPG

Ano, ta Čína ohřívá vodu v kotli plynem. Na plyn taky dělalo několik modelů LGB s firmou Aster. Nebyla to levná sranda, ale levnější než Regner.
Jinak ten mlýn je hezký.
lgb-rhb
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 lis, 2013 2:34 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod nadkachna » sob 27 pro, 2014 5:07 pm

Ježíšek donesl analogový start set LGB s parní loko Stainz a já bych měl na případné znalé pár dotazů. U setu je uváděno, že loko kouří, součástí je i lahvička s olejem, ale nepřišel jsem na to, jak to celé spustit. Po nalití do kouřového generátoru se nic neděje a kromě přepínače vypínajícího zvuk jsem žádný další nenašel. Návod je hodně stručný a kouř nijak neřeší. Druhý dotaz se týká sběru proudu. Na výhybkách Piko loko v místě platové srdcovky při nižších rychlostech často cuká. Je chyba ve výhybkách, analogovém napájení nebo v malé loko, která je ale většinou vychvalována jako spolehlivá?
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků