Začátky na LGB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Příspěvekod boy.rough » úte 11 kvě, 2010 5:22 pm

Ano, loko si vozí dvě baterky (malé buřtíky) :D . Na pojezdu trčí trn, který pasuje do "trakční" koleje. Pokud není k dispozici tr. kolej, tak je na boku lokomotivy páčka na směr vpřed a vzad. Mezi poloha = vypnuto.
Na to že to jsou hračky, tak je to docela zábava.
Ahoj, Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Myšpulín » stř 12 kvě, 2010 4:36 am

boy.rough píše:Na to že to jsou hračky, tak je to docela zábava.

To taky nikdo nepopírá :lol:
Dík za odpověď.
Teď mne tak napadlo, že by asi šlo udělat to ovládání trakční koleje elektricky "na dálku" a tím si tu zábavu ještě trošku zpříjemnit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod boy.rough » stř 12 kvě, 2010 11:01 am

Elaktřinou na zahrádce nevládnu, takže by to muselo být řešeno opět baterkou :cry: .
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 12 kvě, 2010 11:52 am

Jestli by nebyl lepší spínač v lokomotivě nahradit dálkovým ovládáním.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod boy.rough » stř 12 kvě, 2010 6:57 pm

Jasně že bylo :D . Ale k takové dokonalosti to hnát nebudu, protože pak bych si vymyslel elektropřestavníky atd, atd..... :lol: .
Toto máme zatím jen jako tréning na LGB, no a taky jsem zvědavý zda mi to na zahrádce vydrží.
Zahrádku mám totiž cca 100 metrů od bytu a nevidím tam :evil: .
A navíc sousedíme s dětským hřištěm, takže dětičky mohou být "opravdu" zvědavé.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod vojta suchan » čtv 27 kvě, 2010 7:17 pm

Oldo,neporadil bys mi kde se dá New-Ray sehnat ? Nejlépe na netu . :roll:
TT,TTe ep.V-VI ČD
Uživatelský avatar
vojta suchan
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14 úno, 2010 10:34 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod boy.rough » pát 28 kvě, 2010 7:48 pm

Ahoj,
zalíbily se Ti čínské hračky? :D (to byl jen pokus o vtip :oops: )
Teď ale vážně.
obávám se, že to asi neseženeš. Já jsem to koupil přes modelbazar. Pán, který mi to prodal, tak mi řekl, že sjezdil celou republiku, aby to sehnal a dokonce si to musel mailově, či telefonicky zapykat. Kupoval to v krámě s názvem Bambule nebo tak nějak. Měl asi čtyři soupravy. Měl jsem kliku, získal jsem tři :D a k tomu navíc balík kolejí a vyhýbky. Čtvrtou vzal pán z pardubického spolku historie železniční dopravy. To bylo vloni v létě.
No a letos z jara opět na modelbazaru někdo z Prahy nabízel parní mašinku a dva vagony s kruhem kolejí. tak jsem to vzal taky.
Nedokážu poradit kde to sehnat. Měl jsem prostě štěstí.
Ahoj a ať se Ti daří.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod Flying-Scotsman » ned 04 črc, 2010 8:32 pm

Zdravím ve spolek. Jsem rád že Vám NewRay na jihu ještě jezdí. Je to pravda, před 2 lety, už nikde nic nebylo a sháněl jsem kde se dalo (jezdím celou republiku).
Minulý týden jsem ale byl ve Varech (OC Varyáda) a zase našel prodávat NewRay sady vel. 1 (Diesel nebo pára + 1 vagon). Mají jiný nátěr jinak formy stejné. Prý o ně byl zájem. No aby toho nebylo, málo tak v Praze v letňanském hračkovém outletu prodávali set nádraží. Tj výhybky, zastavovač a měnič směru. Dá se také nalézt na ebay.de jako "dickie gartenbahn".

Já osobně jsem přešel na LGB a čelím teď novým výzvám :-)
Flying-Scotsman
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04 črc, 2010 8:12 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod boy.rough » pon 05 črc, 2010 1:39 pm

Flying-Scotsman píše:Zdravím ve spolek. Jsem rád že Vám NewRay na jihu ještě jezdí. Je to pravda, před 2 lety, už nikde nic nebylo a sháněl jsem kde se dalo (jezdím celou republiku).
Minulý týden jsem ale byl ve Varech (OC Varyáda) a zase našel prodávat NewRay sady vel. 1 (Diesel nebo pára + 1 vagon). Mají jiný nátěr jinak formy stejné. Prý o ně byl zájem. No aby toho nebylo, málo tak v Praze v letňanském hračkovém outletu prodávali set nádraží. Tj výhybky, zastavovač a měnič směru. Dá se také nalézt na ebay.de jako "dickie gartenbahn".

Já osobně jsem přešel na LGB a čelím teď novým výzvám :-)


Ano, NR jezdí :D .
Je pravda, že jsem měl v plánu stavět LGB, ale musel jsem se zamyslet nad domácí finanční situací. Nákup hraček NR se mi zdál v dané situaci dobrý a vůbec toho nelituji, že jsem tak udělal :P . Jednu dieslovku jsem si osvělil LED diodami a asi osvětlím i další :lol: .
Stále mám v plánu tyto lokomotivy ovládat dálkově vysílačkou.
Je pravda že to není LGB, ale zábava to je dobrá :lol: .

Zkusil jsem si vyrobit z eternitu tunelový portál, tak se můžete podívat na dvě mobilovky.

http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=6989
http://fotogalerie.modelfan.cz/detail.php?ID=6988

Až ho dám na místo určení, tak to také vyfotím. :wink:
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod lgb » čtv 19 srp, 2010 6:18 pm

Zdravim vospolok,

velmi ma zaujala zahradna zeleznica a snazim sa ziskat co najviac info. Mam uz preluskane nejake tie stranky venujuce sa tejto problematike, ale stale este mam nejake otazky. Mal som zaujem kupit start. set od LGB 70257 s digi centralou, ale vraj sa uz nevyraba. Je lepsie kupit analogovy start set a potom ho digitalizovat alebo rovno kupit jednotlive komponenty centralu, transf. ovladac a neviem co este ( tu by som potreboval poradit), kolajisko, masinky atd?
Existuje nejaky soft. na navrh kolajiska, aby som vedel kolko a akych kolajnic budem potrebovat, alebo je to "odhadom"?
Sorry za laicku povahu otazok, ale s tymto odvetvim modelariny som zatial do styku velmi neprisiel. (venujem sa plastik. modelarstvu)

Dakujem.
lgb
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 19 srp, 2010 6:02 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod rawen » pát 20 srp, 2010 5:40 pm

Pokud to myslíš skutečně vážně a jsi připraven investovat, kontaktuj Ing. Šilera z www.drah-servis.cz, domluv si osobní návštěvu v Brně, vezmi s sebou cca 30.000,- na start set a základní vybavení. Ideálně se trefit na "Sraz bláznů" nebo jinou podobnou akci.

Radek

lgb píše:Zdravim vospolok,

velmi ma zaujala zahradna zeleznica a snazim sa ziskat co najviac info. Mam uz preluskane nejake tie stranky venujuce sa tejto problematike, ale stale este mam nejake otazky. Mal som zaujem kupit start. set od LGB 70257 s digi centralou, ale vraj sa uz nevyraba. Je lepsie kupit analogovy start set a potom ho digitalizovat alebo rovno kupit jednotlive komponenty centralu, transf. ovladac a neviem co este ( tu by som potreboval poradit), kolajisko, masinky atd?
Existuje nejaky soft. na navrh kolajiska, aby som vedel kolko a akych kolajnic budem potrebovat, alebo je to "odhadom"?
Sorry za laicku povahu otazok, ale s tymto odvetvim modelariny som zatial do styku velmi neprisiel. (venujem sa plastik. modelarstvu)

Dakujem.
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod lgb » sob 21 srp, 2010 8:31 pm

ja pripraveny som, problem bude pripravit manzelku :wink:
lgb
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 19 srp, 2010 6:02 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod rawen » ned 22 srp, 2010 7:48 am

Vezmi si příklad ze mě (a z mnoha dalších) - manželka má skalku, já na JEJÍ skalce vláčky. :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod lgb » ned 22 srp, 2010 10:06 am

presne tak. :) Tak to aj pomaly doma prezentujem ako nieco co nie je len pre mna, ale v podstate pre celu rodinu, skalka pre zenu, vlaciky pre syna a modelarska radost pre mna :)
Inak pana Silera som uz kontaktoval, kazdopadne ked uz tak pojdem do digit. systemu, skusil som si spravit maly financny odhad a vyslo mi to dobre cez 3000€ :D No nic musim to zahrnut do celkovych nakladov na zahradu. Zatial hladam inspiraciu na nete ako by ta draha mohla vyzerat.
Vsimol som si nizsie ceny pre digit. system od LGB (MZS III atd.) ako ma Massoth. Je naozaj vyhodnejsie ist do Massoth pri mensom kolajisku, aj napriek niektorym funkciam, ktore poskytuje oproti LGB (napr ovladac Navigator atd.) ? Vdaka
lgb
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 19 srp, 2010 6:02 pm

Re: Začátky na LGB

Příspěvekod Rtep » pon 23 srp, 2010 12:51 pm

Souhlasím z výše uvedenou strategií. Nejdříve je nutno vybudovat skalku :shock: u mne to zrovna skalka nebyla, nýbž, něco většího a pod záminkou estetického řešení a stavebního provedení, :shock: provést stavbu pláně budoucí železnice :roll: tak, aby pouze zainteresovaní poznali budoucí vedení tratě. :shock: Následně je nutno udolat polovičku tím, :idea: že dopředu je potřeba přece osadit menší rostliny, aby větší vzadu více vynikly. Pak následně jsem aplikoval kolej :D jako zkoušku její odolnosti vůči zavlažování a psovi. No a pod těmito záminkami je nutno pokračovat dál :arrow: :D až po stav kdy začnete sbírat různé suché výhonky, kdečeho co se podobá stromu v HO s tím, že určitě na podzim jak bude brzy tma začnete stavět ten vlakodrom :!: v obyváku. Pokud to scénáristicky sfachčíte dokonale, tak výsledkem bude, občas dotaz a kdy už bude ta železnice na skalce. Další ozkoušenou výhodou té pouze ležící koleje na skalce je to, že každá návštěva okolo jdoucí :o se hned ptá co to je a po krátkém vysvětlení :D :?: , žasne nad koníčkem pana domácího a vládkyni domu ubezpečí, že tohle tak nemá kde kdo. :o :!: :?: :idea:
No a asi takto se pomalu postupuje vpřed :D :D
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků