přední spřáhla u BR 8O PIKO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

přední spřáhla u BR 8O PIKO

Příspěvekod Tomáš Feit » úte 24 kvě, 2022 9:02 am

Zdravím, v start setu PIKO mám parní loko BR 8O u které nebylo namontované přední spřáhlo ( asi z důvodu úspory balení ) a toto spřáhlo bylo přiloženo vedle. Myslím si, že jsem ho namontoval dobře, ale při zapojení vagonu k tomuto spřáhlu a puštění lokomotivy "uhlím napřed" se mi v ostrých zatáčkách dotýkají narazníky vagonu s loko a dochází k vykolejení vagonu. A to můžu táhnout vagony nebo tlačit. Přijde mi to jako kdyby soudruzi v NDR udělali nějakou konstrukční chybu. Když okem poměřím zadní spřahlo s předním, tak to zadní spřáhlo min o 5 mm vystupuje od úrovně nárazníku a přední spřáhlo je zároven s úrovní nárazníků. Setkal jste se tím někdo? nebo jak jste to vyřešili. Občas chci taky v nádraží "šíbovat" s vagony a s touto loko mi to takto nejde. a abych odřezával a zkracoval nárazníky se mi tedy nechce. Díky za odpověďi
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Re: přední spřáhla u BR 8O PIKO

Příspěvekod hopeter » úte 24 kvě, 2022 10:52 am

Spřáhlo lze namontovat na dvě polohy. Stačí odmontovat a přišroubovat do druhé dírky. Je to stejně jako vzadu. :wink:
Edit: Tu dvojí polohu dělá držák spřáhla , prostě to sestav stejně jako vzadu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: přední spřáhla u BR 8O PIKO

Příspěvekod Tomáš Feit » úte 24 kvě, 2022 5:46 pm

OK, díky za odpověď.Zítra se na to podívám
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Re: přední spřáhla u BR 8O PIKO

Příspěvekod Tomáš Feit » čtv 26 kvě, 2022 7:17 pm

Tak spřáhlo posunuto, vyzkoušeno a už to bez problému jezdí i "uhlím napřed". Díky za radu
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm


Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků