Kozenkov

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Kozenkov

Příspěvekod Miloš G » ned 21 bře, 2021 6:36 pm

ahoj všichni,jelikož jsem uvízl v covidový pasti,rozhodl jsem se vám trochu prezentovat moje dílo. Tak jako mnozí tady i já jsem se vrátil po 35 letech. Rozhodl jsem se pro G hlavné abych na to viděl. Tvořit jsem začal před dvěma lety. Je to nenáročný okruh osmička s malým nádražím. Velikost tvořím hlavně do 1:32.Je to na 3D tiskárně. Zkoušel jsem vagóny,ale provozní zkoušky mi moc nejdou.Domečky jsem nejprve stavěl od fi.Wallachia. Ty jsou dřevěné, ale po loňském deštivém létu jsem je opustil,Byly natřené lodním lakem i zevnitř a stejně se rozklížily. Teď stavím jen 3D což se mi docela daří. O vánocích se mi povedlo zdigitalizovat dvě lokomotivy, tak se pokouším o digi provoz. Těším se na vaše reakce. Chtěl jsem dát fotky ,ale zdejší soft je pro mne španělsko. Otkazy jsou na Rajčeti:https://milosgz.rajce.idnes.cz/Kozenkov/
DR5000,Z21 ,zahradník
Miloš G
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03 úno, 2021 10:03 am
Bydliště: Rybniště

Re: Kozenkov

Příspěvekod nynuna » ned 21 bře, 2021 9:07 pm

Určitě budu sledovat. Pro mě osobně budou zajímavé informace a zkušenosti s 3D tiskem kterého bude pravděpodobně na tomto kolejišti hojně využito. Je to relativně nová technologie a tak každý postřeh může ostatním napovědět co lze a naopak, kudy cesta nevede. To je jako s těmi domečky Wallachie. Taky jsem se jimi kdysi inspiroval, ale materiál jsem použil tvrdé dřevo. Stavba mlýna mi dodnes na kolejišti stojí a naopak trpí materiály, u kterých bych tak rychlou degradaci nepředpokládal. Ten most je prosím tištěný z jakého materiálu a jsou již nějaké zkušenosti s jeho dlouhodobějším venkovním použitím?
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Kozenkov

Příspěvekod Miloš Pavlát » pon 22 bře, 2021 1:48 pm

Ta modrá mušle, která se dá použít jako pískoviště nebo bazén, když se na zimu schovává tak vydrží více jak 6 let. Ale pokud se nechá venku, tak se za dvě zimy láme jako lázeňská oplatka.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Kozenkov

Příspěvekod hopeter » pon 22 bře, 2021 6:16 pm

No hezký kousek zahrádky. Taky budu rád sledovat pokračování. Ať se daří :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kozenkov

Příspěvekod Miloš G » úte 23 bře, 2021 11:10 am

Ahoj,díky za názory, Ten most je tisk Petg lepené do sebe universalním lepidlem. V létě tam bude rok ,po zime žadný deformace.Ta mušle je v zemi jen pro tvar, zakrytá je jezírkovou folii,když serozpadne tak to nebude vidět
DR5000,Z21 ,zahradník
Miloš G
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03 úno, 2021 10:03 am
Bydliště: Rybniště

Re: Kozenkov

Příspěvekod hopeter » úte 23 bře, 2021 7:48 pm

Materiál PETG na ven je jasný. Ještě by mě zajímalo to univerzální lepidlo ( název ) já zatím lepím vteřiňákem ale pokud máš nějaké jiné lepidlo odzkoušené tak bych ho třeba taky zkusil. Taky uvažuju o tisku mostu nebo alespoň zábradlí. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kozenkov

Příspěvekod Miloš G » úte 04 kvě, 2021 7:33 am

Ahoj,taky mám nový přírůstek. Tvořeno za zimních večerů volnou inspirací z Thingiverse.Obrázek.Více na https://milosgz.rajce.idnes.cz/Kozenkov/
DR5000,Z21 ,zahradník
Miloš G
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03 úno, 2021 10:03 am
Bydliště: Rybniště

Re: Kozenkov

Příspěvekod milan008 » úte 04 kvě, 2021 10:04 am

Aha, tak vidím, že tiskárnu budu muset také pořídit :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov


Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků