Kouřový pulzní generátor

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod nadkachna » čtv 08 říj, 2020 2:42 am

Kolegové, měl bych dotaz ohledně pulzního kouřového generátoru. Od počátku řeším problém s únikem oleje do prostoru lokomotivy. Vždy po nějaké době používání se pod ním začne tvořit loužička oleje. Přijde mi, že se dostává ven skrze větráček a spodem přes plošný spoj. Množství oleje předepsané výrobcem dodržuji, spíše dávám i méně. Poškozeným obalem to není, spíše jde o zpětné zkapalnění již vytvořeného kouře. Dělá vám to také, nebo je to problém daného kousku/výrobce (je to kouřák ESU 54679).
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod nadkachna » pon 12 říj, 2020 7:18 am

Koukám dle počtu shlédnutí a nulových reakcí, že je to tady samý nekuřák :-D Zkusím tedy zapátrat na zahraničních fórech a sem dám alespoň jedno ilustrační video s nově instalovaným generátorem ESU 54679 - původní menší 54678 se mi po měsíci díky špatně přiletovanému drátku a následnému zkratu odporoučel na reklamaci, tak jsem to risknul a narval do Účka rovnou jeho větší variantu. Je tam tedy na desetinky milimetrů, ale výkonově (i potřebou oleje) je to úplně jinde. Jen tedy stejně jako jeho předchůdce dělá po určité době loužičky. Ono to má i jeden pozitivní efekt, kdy jsou během provozu pluhy a válce lokomotivy od oleje a tím pádem jako na živé páře. Po nějaké době se olej i odpaří, ale stejně bych byl klidnější, když by se takový únik minimalizoval.

https://www.youtube.com/watch?v=mEADrxiTzes
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod milan008 » pon 12 říj, 2020 7:28 am

Pěkné video, hodně skutečné, já na kuřáka ještě nedorostl :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod nadkachna » stř 14 říj, 2020 11:05 am

Tak pro případ, kdyby se někdo osmělil a pulzní generátor kouře si pořídil - drobné úniky jsou prý zcela normální u všech výrobců.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod D » stř 14 říj, 2020 6:44 pm

Setkal jsem se s prokapáváním obyčejného kouřového generátoru Piko. Důvodem bylo propálení gumové ucpávky zespodu generátoru po pár hodinách zkušebního provozu. Po domluvě s prodejcem šel samotný generátor bez lokomotivy na úspěšnou reklamaci.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kouřový pulzní generátor

Příspěvekod nadkachna » čtv 15 říj, 2020 4:41 am

Obyčejný kouřák je zcela uzavřený systém pouze s jedním otvorem ven, tam bych to jako závadu bral automaticky od samého začátku. Tady jsem tak nějak tušil, že když ventilátor zrovna netočí, najde si trocha zbytkového kouře cestu i druhým otvorem. Tak či onak, není to nic hrozného (navíc se sám odpaří) a množstvím kouře a autentičností synchronizovaných výdechů je pulzák úplně o něčem jiném a obyčejný už by mě nebavil :-)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm


Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků