Zahradní železnice od nuly

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » ned 09 úno, 2020 9:06 am

Tak zatím jsem se ustálil na této verzi. To mám tak min. na dva tři roky co dělat. :D A pak se můžu rozjet dál po zahradě! :lol:
0007a.jpg


"hopeter" -tebe se chci zeptat na nějaké praktické info. Jak máš velké to plastové jezírko? A není k němu blbý přístup? V návrhu to mám taky obestavěný...
Naposledy upravil Fantom dne sob 24 dub, 2021 8:02 am, celkově upraveno 3
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod hopeter » ned 09 úno, 2020 12:35 pm

Jezírka mám obě plastové polotovary z OBI nebo Hornbachu. Usazené jsou do katrovaného písku a obruby zamaskované kameny. Velikost už nevím ale cca 200 litrů. Záleží jestli chceš jen okrasu nebo i pěstování rostlin nebo chov ryb. Obecně čím větší jezírko tím snadnější udržení biotopu. Je možné i pouze vykopat díru a tu vyložit speciální fólií na jezírka ( prodávají taky i v OBI ). Tou fólií mám vyložený potok. Návodů je plný internet , v podstatě jde jen o usazení do písku aby nějaký šutr neudělal časem díru.
Při čištění ( po zimě ) stoupám i dovnitř a není problém. Nezapomeň na čerpadlo , voda musí mít pohyb jinak tě přeperou řasy.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » úte 16 úno, 2021 5:53 pm

Dlouho jsem nepřispěl. Tak se pochlubím, co jsem dělal minulý týden -hliníkový most. :D
Už aby bylo jaro!
most 04.jpg
Naposledy upravil Fantom dne ned 16 říj, 2022 4:01 pm, celkově upraveno 1
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod nadkachna » stř 17 úno, 2021 7:26 am

Krásný kousek :)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod hopeter » stř 17 úno, 2021 7:52 am

Pěkná práce. :) Budu muset svoje výtvory ugradovat abych stačil alespoň pokulhávat za ostatníma. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » pát 19 úno, 2021 2:29 pm

hopeter píše:Pěkná práce. :) Budu muset svoje výtvory ugradovat abych stačil alespoň pokulhávat za ostatníma. :wink:

Jen nepovídej! To tvoje kolejiště vypadá parádně. Než se dopracuju k něčemu takovému, bude mi to ještě dlouho trvat! Ale fakt je, že už teď vidím, že bude pořád co dělat, tvořit, měnit, upravovat... :wink:

Most, to pro mě byla "sranda". Práce s takovými materiály zvládám bez problému. Ale horší to bude s hlínou, zelení, betonem... :lol:
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » pát 17 zář, 2021 6:16 pm

Jen malý příspěvek. Stavba pomalinku -opravdu pomalinku přibývá. :)
006.jpg

007.jpg
Naposledy upravil Fantom dne ned 16 říj, 2022 4:03 pm, celkově upraveno 1
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod nadkachna » pon 20 zář, 2021 1:19 pm

Pěkná práce, jako na opravdové stavbě :-) Koukám správně na koleje, že jsi nakonec šel do niklu?
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » pon 20 zář, 2021 5:14 pm

nadkachna píše: Koukám správně na koleje, že jsi nakonec šel do niklu?

Ty jsi ale všímavý! :D Ano, je to nikl. A rozhodl jsem se pro flexi 2,4m. Je to paráda, ohnout si jak je potřeba. :lol:

O víkendu jsem zase něco málo podělal...
009.jpg
Naposledy upravil Fantom dne ned 16 říj, 2022 4:04 pm, celkově upraveno 1
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod rawen » úte 21 zář, 2021 3:12 am

Čím obkládáš ten oblouk? Jednotlivými kamínky nebo "hotovým" obkladem na mřížce?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » stř 22 zář, 2021 6:29 pm

rawen píše:Čím obkládáš ten oblouk? Jednotlivými kamínky nebo "hotovým" obkladem na mřížce?

Díky, Radek


Oblouk je obložený obkladem na mřižce. Zrovna tento je parádní v tom, že se velikosti/tvary kamenů vůbec neopakují. Takže se nikde nenajde žádné napojení, nebo pravidelnost. Jen bacha na to, ne každé kamínky se hodí na ven. :wink:
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod hopeter » stř 22 zář, 2021 7:02 pm

Sleduji , sleduji. Krásná čistá práce. Možná až moc uhlazené a zarovnané. Ty budovy jsou stavebnice nebo vlastní konstrukce ?
Mozaika z kamínků je dobrý nápad , čekají mě čtyři portály tunelů tak se taky po nich kouknu abych nezešílel z řezání kostiček. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » čtv 23 zář, 2021 4:03 pm

hopeter píše:Sleduji , sleduji. Krásná čistá práce. Možná až moc uhlazené a zarovnané. Ty budovy jsou stavebnice nebo vlastní konstrukce ?
Mozaika z kamínků je dobrý nápad , čekají mě čtyři portály tunelů tak se taky po nich kouknu abych nezešílel z řezání kostiček. :)


Budovy jsou stavebnice. Prostě vánoce, narozeniny, apod., ale letos už nevím, o co si říct (kromě mých kulatin za týden, už se těším!)... :lol: Zatím je to dost uniformované, ale to se změní. Mám to v hlavě, no zatím to tam nechám. Uvidíme, jak to všechno dopadne. :lol:
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod Fantom » čtv 19 kvě, 2022 6:52 pm

S jarem začaly práce na kolejišti. Ale už jsem z psychologického hlediska potřeboval alespoň jeden koutek přiblížit hotovému stavu. :D Zahradničení vůbec nerozumím. Tak uvidíme jestli to opravdu bude pomalurostoucí. :lol:
20220519_182416.jpg
Fantom
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 03 lis, 2008 5:28 pm

Re: Zahradní železnice od nuly

Příspěvekod nadkachna » čtv 19 kvě, 2022 7:10 pm

Zahradnické nůžky to jistí :wink: :D
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků