JHMD v géčku

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » pon 01 čer, 2020 9:49 am

O Balmy netřeba mít strach. Právě finišuju interiér a potřebuji dořešit osvětlení, pak bude potřeba zapracovat některé změny nově vyplývající ze stavby a bude definitivně hotovo. Než doděláš Túčko, bude stavebnice jistě dávno k dispozici :wink:
Přílohy
image1.jpeg
Naposledy upravil nadkachna dne pon 01 čer, 2020 11:56 am, celkově upraveno 1
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod 830026 » pon 01 čer, 2020 10:03 am

Super, to jsou skvělé zprávy! Ten interiér je neuvěřitelný, perfektní práce! Ozvu se v brzké době přes PM.

Ještě fotky Zetky. Příčníky v bočnicích úplně neodpovídají, ale ony budou stejně zakryté balsou. Předlohou je vůz řady G/s KkStB, varianta bez brzdy.

18C517F1-4CE4-4201-B9D8-45F9601E4A05.jpeg

7AD3902A-CD9D-4F33-AAA2-B82B14DDB3F6.jpeg
830026
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 16 dub, 2020 11:29 am

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod Martin Justiz » pon 22 čer, 2020 6:25 pm

Dobrý den mohu se zeptat kde jste objednával ty podvozky do Tůčka
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » úte 23 čer, 2020 6:41 am

Martin Justiz píše:Dobrý den mohu se zeptat kde jste objednával ty podvozky do Tůčka


V prodejně Modell Land (https://www.modell-land.de/getriebe-mot ... 15990.html), sehnat je ale případně umí i Zezulka - jen to trvá o něco déle.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod Martin Justiz » stř 24 čer, 2020 8:21 pm

nadkachna píše:
Martin Justiz píše:Dobrý den mohu se zeptat kde jste objednával ty podvozky do Tůčka


V prodejně Modell Land (https://www.modell-land.de/getriebe-mot ... 15990.html), sehnat je ale případně umí i Zezulka - jen to trvá o něco déle.

Děkuji
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » úte 30 čer, 2020 8:51 pm

Po téměř 3/4 roce konečně hotovo :-) Balm je dokončen, včetně digitalizace, takže proběhla i první noční jízda za hojné účasti komárů. Video je bohužel jen mobilem, zapomněl jsem dobít aku do foťáku :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=UtbCfRVqlQI
Přílohy
_69A5285 kopie.jpg
DSC_5521 kopie.jpg
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod milan008 » úte 30 čer, 2020 10:08 pm

To je neskutečná nádhera :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod Karl » stř 01 črc, 2020 1:32 pm

Tak tohle je paráda! :o
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod hopeter » stř 01 črc, 2020 3:04 pm

Přidávám i můj obdiv , jsi jeden z mála co pozvedli hračku na modelařinu. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » čtv 02 črc, 2020 5:36 am

Díky všem za pochvalná slova. Věřím, že i Hopeter se časem nenechá s plánovaným Hurvínkem zahambit :wink: Dnešní technologie umožňují za celkem přijatelný peníz vytvářet slušné modely v kusových sériích, které by dříve průměrně zručný jedinec jako já jen stěží vyplodil :mrgreen:
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod 830026 » pon 03 srp, 2020 10:41 pm

Snažím se také nezahálet a dohnat a předehnat nadkachnu :D

Ten Balm je neuvěřitelný, vypadá opravdu jako z výroby!

Posílám fotky ze stavby modelů na IIe. TU před kitováním při prvních jízdních zkouškách na kousku tratě s plechovými vagóny z aukra a včera dokončovanou Zetku. Sasák v pozadí je už přerozchodován alespoň na provizorních podvozcích 32 mm (masky jsou věrné originálu). Vodní jeřáb připraven na lakování do černo-žluté. Příští týden přijdou Balmy, tak bude do podzimu co dělat (o stavbě trati nemluvě..)
5BEF86FE-278A-4C94-9C05-98E4F960C13A.jpeg

C20A94A7-11F9-48CD-8DD8-243BE426FB4B.jpeg

3E69970F-35A4-45FD-B9F3-8F281312272E.jpeg
830026
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 16 dub, 2020 11:29 am

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » úte 04 srp, 2020 6:06 am

Super!, konečně vidím nějaké další Túčko, dokonce s modelovým spřáhlem a na správném rozchodu. Jsem moc rád, že tento projekt dál funguje a rozvijí se.
K těm Balmům - jestli už je Marek pustil do výroby, tak je tam pár chybiček - nic neřešitelného, ale trochu to stavbu přibrzdí. Zkusím mu co nejdříve napsat a pokud už by se nestíhala úprava, hodím ti seznam do SZ, ať víš, na co se soustředit. Já si teď dával trochu oraz a užíval jen čistě ježdění, tak jsem ty poslední připomínky nějak zapomněl poslat.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod 830026 » úte 04 srp, 2020 9:13 am

Je pravda, že kdyby nebyla možnost TU v 1:22,5, tak bych se do takového dobrodružství nepouštěl :mrgreen: Druhý impuls bylo sehnání 8 plechových vozů na aukru +- odpovídajících úzkorozchodným drahám, čímž byl položen základ vozového parku a řekl jsem si, že do toho prostě jdu.

S těmi Balmy mu prosím napiš co nejdříve, už to má pro mě připravené a řešíme jen nějaké drobnosti typu brzdové hadice, ale třeba by ty chybičky ještě upravil..

Pokusím se nastínit můj koncept zahradní železnice. Bude založená na motivech JHMD, které v sobě propojuje prvky úzkorozchodných drah v Rakousku, Německu, na Slovensku, v Polsku a Rumunsku :idea:

Představa vozového parku je následující: z lokomotiv 3x TU47, 1x Faur (bude se hodit k těm plechovým vozům a imitovat provoz polských úzkorozchodek, ale i pro lesní železnice), 1x T212 (mimochodem asi jediná loko, která byla v provozu na normálním i 760 mm úzkém rozchodu - budu jí mít od "nulkařů", jen 2x větší), v hodně vzdálené budoucnosti bych rád zkusil i páru, nejprve přerozchodovat U37 od LGB, poté Rešicu (opět univerzální vozidlo pro imitaci provozu JHMD, lesní železnice i průmyslové dráhy v Rumunsku), největším snem je pak saská IV (jezdila jak na JHMD jako kořistní, tak běžně do Frýdlantu v Čechách), ale s cenami kolem 4000 EUR nevím nevím - to už bude lepší nechat na zakázku vyrobit U47.001 :D Model od LGB je bohužel o 8 cm delší a odpovídá spíše měřítku 1:19 a celkově je na můj vkus takový hračkovitý.
Vozy - letos budu rád, když dokončím 2 Balmy, 1 Zetku a Sasáka. Na příští rok bych rád zkusil zajistit výrobu zelených brzdových vozů a podvalníků, na které budu nakládat vozy v měřítku II, tedy s rozchodem 64 mm. Tady je to na rozchodu 45 mm jednodušší, podvalníky se dají koupit hotové. Kolem Vánoc možná budu mít z balsy stavebnice "bedňáků" - osobních vozů používaných na Čiernohronské železnici, ale ještě řeším rám, bude to asi ruční práce z mosazných profilů a do toho se mi moc nechce (totéž platí o oplenových vozech). Časem bych rád zajistil výrobu rumunských nákladních vozů z JHMD, které se hodí jak k TU, Faurovi i Rešici.
Co se týče železnice samotné, tak bude koncipována jako ovál po obvodu travnaté části "horní" zahrady o délce cca 35 metrů s kusou odbočkou na "spodní" zahradu, což bude jakože vlečka do pily/jiné továrny o délce cca 10 metrů. Na oválu bude spodní tříkolejná stanice alá Kunžak s výtopnou pro 1 stroj vzor Obrataň, horní stanice bude čtyřkolejná s depem vzor Nová Bystřice, a s podvalníkovou jámou pro návoz normálněrozchodných vozů. Normálněrozchodná kolej bude jen naznačená o délce cca 10 metrů, kousek za nádražím bude splítka obou rozchodů a takto společně vjede do zahradního domku (bude sloužit jako depo pro 2-3 soupravy), ve kterém bude končit, ale úzkorozchodná kolej povede dál. Za tímto domkem bude ve svahu kusá odbočka na nákladiště lesní železnice.

Tolik tedy idea mikrosvěta rozchodu 760 mm v měřítku 1:22,5. Do důchodu mám co dělat :roll:
830026
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 16 dub, 2020 11:29 am

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod nadkachna » úte 04 srp, 2020 11:35 am

Má to v mailu, tak uvidíš, jak moc už je daleko. Ale jak říkám, není to kdyžtak nic tak hrozného :wink:

Vymyšlené to máš pěkně, a pokud to chceš dotáhnout až do zdárného konce, nudit se nějakou tu dekádu určitě nebudeš :-D Jinak k těm párovkám - přerozchodování Účka (U37) si asi moc neumím představit, to spíš bude jednodužší vytvořit úplně nový pojezd. Navíc jestli ti přijde Meyerka od LGB hračkovitá, tak potom nevím, co říci na Účko :-) Mě osobně ta aktuální od LGB neuráží, naopak za 800 eur cenu se mi líbí a celkem o ní k letošnímu Ježíšku uvažuji. Hlavně je fajn, že je včetně zvuku a pulzáku, takže by tentokrát odpadlo předělávání/zapojování a hned bych jezdil. Máš někde odkaz na tu Meyerku za 4000 éček? Docela by mě zajímalo, jak je za ty peníze vymazlená.

A když už je řeč o páře, vrhnul jsem se opět na Účko, kde chystám dodělat pulzní generátor kouře (ESU 54678) a vylepšit ozvučení. Už mám objednaný nový dekodér (ESU LokSound 5 XL) se zvukem BR 298 od Leosoundlab a jsem docela zvědavý. Podle videa by to mohlo být zas o nějaký level výše, než aktuální firemní zvuk Zimo.

https://www.youtube.com/watch?v=1pvqElFNbwI
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: JHMD v géčku

Příspěvekod 830026 » úte 04 srp, 2020 12:01 pm

Tady je odkaz na tu Meyerku na IIe: http://www.eisenbahn-fleischer.de/index ... /view/3/47

Jinak posílám ještě dotazy k věcem, které se mi nedaří vykoumat k TU a Balmům:

- jaká světla jsi použil do TU a Balmu? Rád bych měl nahoře silnější světlo jako dálkový reflektor a pozičky spodní. Máš i přepnutí na červené konce? U Balmu stačí ta červená světla + interiér.
- jaké odstíny barev a značku používáš? Koupil jsem Italian Red od Rewellu, ale nevím, jak to bude vypadat. Balmy bych chtěl dát pak do původního s krémovými podběhy, tam bych dal trochu jiný odstín, aby to nebylo stejné.

Počítám s digitalizací přes Z21, takže dál budu dávat zvuk, kouřový generátor, ale to jsou věci, které jde snadno sehnat a kolega od "nulkařů" mi s tím pomůže.
830026
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 16 dub, 2020 11:29 am

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků