Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 19 čer, 2020 6:07 pm

Vopruz ani né ale už jsem dělal zajímavější práce. :wink:

IMG_20200619_195302.jpg

Momentální stav díla. Už se to komplet kolejí , něco je zaštěkováno a až nebude pršet za krk tak zbývá několik drátků a kyblík štěrku. Hlavně , že už je to zase pojízdné. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod milan008 » pát 19 čer, 2020 7:16 pm

Pěkný, to mne ještě čeká dlouhá cesta :D A co staniční budova, bude?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Karl » pát 19 čer, 2020 8:05 pm

Můžu se zeptat, na jak velkém prostoru je kolejiště? A jak velké je stoupání/klesání? :wink:
Vypadá to moc pěkně!! Teda ten plot není nic moc... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » sob 20 čer, 2020 6:52 am

Milan008 - staniční budova je ve výstavbě ale moc nejde na svět , zkusím se polepšit... :oops:
Karl - kolejiště je na ploše cca 8x8 metrů ( část ještě není zastavěna ) ještě je v plánu vratná smyčka tj. etapa IV. Plot je už připravený ale nejdříve bude výkop elektriky přívodu 230V k druhému řídícímu pultu. Zatím tam musí být alespoň ta "krásná" prkna proti řádění pejska. Už mohlo být oboje hotové ale měsíc jsem ztratil s výměnou spojek. :?

kolejiště6.jpg

Možná to působí jako vlakodrom ale v tom kamení se to docela ztratí. Už od etapy III je možnost nechat vlaky kroužit pro diváky nebo si pojezdit a zaposunovat mezi stanicema. Jak to bude s etapou IV se uvidí podle sil a zdraví , předpokládá to totiž další opěrnou zeď...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Myšpulín » sob 20 čer, 2020 7:34 am

Máš to pěkný. Mě tam jen irituje ta křižovatka vpravo nahoře. Ale, to je jen můj problém. Zdárně jsi se popral s úpravou, takže si myslím, že se 4-ka bude budovat co nejdříve. Ať ti jde dílo zdárně od ruky a ať to jezdí pro parádu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Karl » sob 20 čer, 2020 7:48 am

hopeter píše:Karl - kolejiště je na ploše cca 8x8 metrů ( část ještě není zastavěna ) ještě je v plánu vratná smyčka tj. etapa IV. Možná to působí jako vlakodrom ale v tom kamení se to docela ztratí. Už od etapy III je možnost nechat vlaky kroužit pro diváky nebo si pojezdit a zaposunovat mezi stanicema. Jak to bude s etapou IV se uvidí podle sil a zdraví , předpokládá to totiž další opěrnou zeď...

Líbí se mi to! Jen ještě otázku. Jaké používáš nejmenší oblouky a výhybky? Snažím si to v hlavě nějak srovnat, do čeho můžu ještě jít, abych se vešel, do čeho raději ne. :wink:
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » sob 20 čer, 2020 11:30 am

Ta křižovatka je takové řešení z nouze. Možná ji do budoucna nahradím angličanem. Zatím předstírám,že to angličan je... :wink:
Možná budou kolegové omdlévat ale celé kolejiště je na R1 pouze tmavě modré oblouky jsou R3 a žlutá výhybka taky R3. Základem všeho jsou startsety Piko a jeden LGB. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Karl » sob 20 čer, 2020 11:54 am

hopeter píše:Ta křižovatka je takové řešení z nouze. Možná ji do budoucna nahradím angličanem. Zatím předstírám,že to angličan je... :wink:
Možná budou kolegové omdlévat ale celé kolejiště je na R1 pouze tmavě modré oblouky jsou R3 a žlutá výhybka taky R3. Základem všeho jsou startsety Piko a jeden LGB. :)

Tak to je paráda. Pokud ti vlaky jezdí bez problémů, tak proč ne? Asi ale vagony dlouhé 50-60cm nemáš, že? Pokud máš jen kratší vozy, tak to ani při provozu nebude vypadat špatně! On je to problém se srovnat do menších prostorů, to je mi jasný. Takže v pohodě. :wink:
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Pavel 152 » sob 20 čer, 2020 12:24 pm

Znám člověka, provozuje G pro zábavu, jen okruh. Pětiosá 99ka musela do opravy s pojezdem, a bylo mu sděleno, že na ten malý poloměr nesmí.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » sob 20 čer, 2020 7:07 pm

Jak jsem již psal tak využívám startsety. Naštěstí jsou dostupné vlaky historické s parní mašinou a k tomu odpovídající vozy. O moderní dlouhé škatule nestojím. Celé kolejiště je projektováno na krátké mašiny a maximálně 4 dvouosé vozy.
Jo ještě jsem neodpověděl na stoupání/klesání. I když je to horské kolejiště tak max.3 cm na metr. Měřím to cca půlmetrovou vodováhou a jeden konec podkládám špalíkem. Pak už jen hlídám aby se bublina nehnula na špatnou stranu. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Pavel 152 » sob 20 čer, 2020 10:43 pm

Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Karl » ned 21 čer, 2020 7:07 am

Pavel 152 píše:Ta pára byla tato

https://www.reynaulds.com/products/LGB/26811.aspx

No, tak tady už od pohledu bych takovou mašinu do R1 nepustil -i když výrobce píše, že ano.
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » sob 27 čer, 2020 11:37 am

IMG_20200623_192916.jpg
IMG_20200623_194617.jpg

Tak rekonstrukce spojek a kolejivo etapy III je hotovo. :)
Teď ještě dokončit ovládací pult II a pak už snad trocha hraní , hračičkování s detaily a umořit dlouhodobý dluh s domečky.
Nějak mám pocit ,že to mám kolejiště pro kočku... a nejen já podle fotek kolegů. :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod workous » sob 27 čer, 2020 12:40 pm

Zdravím Honzo, máš to parádní... Jo a kočka je důležitý stavební dozor... jinak by jsi to možná flakal :) :) (což asi u tebe není možný) no večer oslavit dokončení etapy...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod rawen » sob 27 čer, 2020 5:07 pm

hopeter píše:...
Spojka je z mosazného plocháče 4x1,5mm ( od f.Litomyský ) délka 20 mm , rozteč dírek 10,5 mm a průměr 2 mm.
Šrouby jsou nerezové (A4) M2x8 DIN963 a matice taky nerezové ( z ešopu f.AKROS ). Větší délka šroubů je úmyslně , lépe se to sestavuje a navíc přesahující závity využiju pro přípoj vodičů. Ostatní časem ořežu zároveň s maticí.
Klíč na matice je vybroušený z ocelové planžety , protože sehnat maticový klíč vel.4 není snadné a levné.
Kontaktní plochy mažu obyčejnou grafitovou vazelínou G3.
...

Prosím poraď - šrouby nerezové jsou A2 https://www.akros.cz/srouby-se-zapustno ... din-963-a2
a matice https://www.akros.cz/matice-sestihranne ... din-934-a2

a bez podložek. Je to tak?

Předem díky za pomoc, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků