Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod JanoH0e » pon 15 říj, 2018 8:22 pm

JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » úte 16 říj, 2018 7:30 am

Bohužel informace k zahradničení se nezískávají snadno tak nezbývá než vlastní výzkum...
Mám připravené tyto desky https://www.multiplast.cz/eshop/desky-pro-reklamu-25/lehcene-pvc-desky-90 a ještě musím vyřešit nátěr. Zatím je to jen pro staniční budovu LV/H a pro vechtrovnu. Pokud to počasí zlikviduje budu muset zkusit něco jiného. :?
Stavbu z cihel opravdu neplánuju. Stačilo mě zápolení s obkladem propustku a ještě mě čekají portály tunelu. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod fulda » úte 16 říj, 2018 8:45 am


Pan Vítovský také používá kameny, cihly a plechy.
Pokud ti mohu poradit, tak si ho sežeň v Letňanech na model hobby, je psaný v hale 4 stánek 4H06.
Co si tak pamatuji, tak třeba používá klasické pálené tašky bobrovky, které řeže a brousí a pak z nich staví stavby.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4847
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » úte 16 říj, 2018 9:26 am

Odkaz na p.Vítovského už tady někde byl. Já ale potřebuju materiál deskový. Rozhodně nebudu zdít staniční budovu z několika tisíc cihel a natahovat na ně omítku když chci udělat klasickou štukovou fasádu. Chci vzít desku , vyřezat a slepit stěny , natřít barvou fasády , dolepit olemování rohů , dveří , oken a hotovo... :wink: A už vůbec nechci jezdit do Prahy a nechat tam tisíce za parkovné , vstupné a vlastní cestu. :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod JanoH0e » úte 16 říj, 2018 12:17 pm

Nuž keď nechceš stavať z tisícov tehál , môžeš stavať zo stovák :D Môžeš použiť stavebnicu TEIFOC, fasáda pasta NERCHAU . Takto postavený dom v kombinácii s plastami - okna, dvere, lišty údajne podľa majiteľa prežil kruté zimy aj horúce letá. Strešná krytina bola špec. plast pre stavby G. Problémom je, že normálny plast nie je na "extrémy" stavaný. Preto niektorý odporúčajú stavať z PVC dosák pre včelárov, dostať vo včelárskych potrebách, ktorý by mal lepšie zvládať teploty ako v zime, tak v lete.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » úte 16 říj, 2018 12:34 pm

Pokud máte někdo dobrou zkušenost s nějakým plastem co vydrží vodu , zimu , teplo atd. tak budu potěšen s konkrétním odkazem kde ho sehnat. A pokud bude i odkaz na lepidlo a barvu tak totéž.
Co se týká stavebnic a polotovarů tak jejich ceny nejsou pro mě akceptovatelné a jejich předlohy mě nepasují do epochy. :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » úte 16 říj, 2018 1:01 pm

hopeter píše:Pokud máte někdo dobrou zkušenost s nějakým plastem co vydrží vodu , zimu , teplo atd. tak budu potěšen s konkrétním odkazem kde ho sehnat. A pokud bude i odkaz na lepidlo a barvu tak totéž.
Co se týká stavebnic a polotovarů tak jejich ceny nejsou pro mě akceptovatelné a jejich předlohy mě nepasují do epochy. :?


Honzo. V tomto případě, se lehčeného plastu neboj. Reklamní cedule jsou vystaveny tvrdým povětrnostním podmínkám a běžně drží. Popraskání jsme řešili pouze díky dilataci u velkých rozměrů v souvislosti se špatným uchycením, nebo při mechanickém poškození. Ani jeden z důvodů by ti neměl hrozit - leda, že bys snad pořídil většího, nebo pořádně vykrmil stávajícího kocoura, kterému by se stavby z nějakého důvodu v jeho rajónu nelíbily. :D
Naposledy upravil hank61 dne stř 17 říj, 2018 12:33 am, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » úte 16 říj, 2018 4:35 pm

Když už mám lehčené PVC doma tak to z něj udělám. Když nevydrží tak zkusím něco jiného. Pro jistotu přidám dovnitř nějaké výztuhy a pod střechu udělám krovy celé. Čas ukáže. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nynuna » úte 16 říj, 2018 8:27 pm

V plastech budou určitě rozdíly v odolnosti - pozoruji to denně v běžném životě. Některé hračky vydrží na pískovišti mladýmu půl roku a lámou se jak čokoláda, jiné dva roky v pohodě. Plastové kýblíky od barev na malování vypadají všechny stejně a přitom na zahradě některé 2 roky v pohodě, jiné po roce totálně zkřehnou a popraskají. Možná snad zkusit sehnat ještě nějaký technický list na odolnost UV. Pokud by jsi měl plast podobný tomu mému, tak to fakt jedině hodně podlepit. Mám stejný plast i na budově mlýna a tam to celkem drží díky hustému podlepení krovem. Na zastávce byl krov jen po straně a v podhledu. Utrhlo to i lepidlo a střecha KO. Našel jsem jednu fotku z loňska - ten hurvínek je papírová maketa, jak jsem hledal vhodné měřítko, ale za ním je vidět zastávka se zkroucenou střechou a je patrné i její odtržení od krovu.
Stavby dělám nanesením flexilepidla na polystyrenovou formu. Jednoduché, levné a odolné. Do ještě nazatuhlého lepidla lze vytlačit textury zdiva či čehokoli jiného, takže lze potáhnout třeba i betonové mosty a následně znázornit texturu kamených bloků.
Naposledy upravil nynuna dne sob 03 lis, 2018 8:25 pm, celkově upraveno 2
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 17 říj, 2018 4:36 pm

Zatím se mě nepodařilo sehnat konkrétní technický list PVC. V popisech se uvádí pro krátkodobé použití v exteriéru a dobrá odolnost proti UV. Otázkou je jestli krátká doba je měsíc , rok nebo dva... :wink:
Na postup stavby z polystyrénu a potažení lepidlem jsem koukal. Beru ho jako záložní plán. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod kmet » stř 17 říj, 2018 5:35 pm

Chtělo by se to spojit s modeláři z Bohemia parku z Mariánských Lázní. Ti tam mají modely miniatur památek ČR už několik let a není na nich vidět nějaká degradace. Jezdím tam pravidelně každý rok, ale bohužel nenapadlo mě zajímat se o to z jakého materiálu ty modely tvoří.
kmet
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 27 led, 2018 2:48 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » sob 03 lis, 2018 5:41 pm

Sice kalendář říká , že bych měl zalézt do dílny ale když včera dorazil "balíček" tak se trochu jezdilo venku. :D

Steinzka.jpg

A takhle se to hejbá... https://www.youtube.com/watch?v=YJK8d_AaSns
A více fotek tady https://hopeter.rajce.idnes.cz/Zahradni_zeleznice_Lhota/
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » sob 03 lis, 2018 6:55 pm

Honzo.Tiše závidím. Jestli se dožiju důchodu, tak něco takového nahradí foliovník. :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nynuna » sob 03 lis, 2018 9:03 pm

Honzo nádhera. Ten svah jsi dokázal pro kolejiště moc hezky "vyladit" . Když jsem viděl na fotkách původní terén, skoro bych nevěřil, že se do něj dá něco takového nacpat :shock: Už se těším na jaro - vyhodíš sem ještě pár fotek a éra zahradních minikolejišť bude zahájena :D
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » ned 04 lis, 2018 9:55 am

Honzo na důchod nečekej , ve fóliovníku můžeš budovat i v zimě... :mrgreen:
Romane doufám, že bude zima dost dlouhá abych stačil vyrobit nějaké stavby. S tím kopcem to byl úskok manželky , taky si myslela , že tam železnici neudělám. :wink: Jsem jí ale za ten návrh vděčný i když stavebních prací bylo trochu více. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků