Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 07 črc, 2021 8:14 am

Tahle kočka je v pohodě - nový stavební dozor a hlídač provozu. Ona sice cihlu do packy nevezme ale bere jen granulky a masové kapsičky. :)
Honzo přece neoželím výtopnu , když už ji mám nakreslenou a vytištěná okna. Bude mezi ovládacím pultem a skleníkem. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod milan008 » pát 09 črc, 2021 8:15 pm

Máš to moc pěkný, já mám také dvě smyčky a možnost provozu "stále dokola", ale ty to máš víc "zamotané", prostě paráda :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod milan008 » pon 12 črc, 2021 9:48 am

Honzo, a výtopnu jsi si kreslil sám?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 12 črc, 2021 10:56 am

Jo výtopnu mám z 80% namodelovanou ve 3D. Předloha Ledečko tj. výtopna s vodárnou a přístavkem. Konstrukce je z lehčeného PVC tl.5 a tl.3. Menší díly ( okna ) 3D tisk a krovy z modelářských nosníků.
Je to vlastně zvětšená z vlákna TT Koncová se smyčkou http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=9615&start=150.
Kdy bude hotová netuším , budovy mě nějak nejdou na svět... :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod milan008 » pon 12 črc, 2021 9:09 pm

Aha, to mne vůbec nenapadlo, mám doma vlastně stavebnici výtopny od KB model, tak ji změřit a nazvětšovat, jak jednoduché :oops: Díky za inspiraci :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 15 zář, 2021 4:33 pm

IMG_20210915_180201.jpg

Tak jsem se konečně po dvou měsících dostal k té správné zahrádce. První budova na této železnici si už zasloužila obnovu. Obnovu taky ale potřeboval skleník za ní - celkem užitečně strávené prázdniny... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 22 zář, 2021 6:54 pm

IMG_20210922_203706.jpg

Konečně zbývá drobet času na vláčky. Jelikož se mě zalíbilo ovládání ovladačem Piko 35040 tak jsem ho nainstaloval už do druhé mašiny. Na uhlí jsem přidal vytištěnou nástavbu a v ní jsou konektory na nabíjení a pro hlídač baterek. Tříčlánek lipolek je na podlaze kabiny a na nich sedí mašinfíra. Bohužel jsem mu musel amputovat nohy. :wink: Vypínač (přepínač) na nabíjení/provoz je v podvozku za schody do budky. Je to paráda si zajezdit a nerozbalovat elektriku. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Ivan » sob 25 zář, 2021 7:23 am

Ahoj Honzo,

vzhledem k tomu že v "indoor" železnici zde na fóru se toho tolik nestaví (krom pár výjimek), vzpomněl jsem si, že stavíš G a tak jsem prošel druhou půlku vlákna. Bylo to moc zajímavé počtení a hlavně pokoukání :wink:.

Teď ještě přesvědčit manželku, že je potřeba předělat zahradu u chaty :mrgreen:. Ale to je spíše fantazírování, ještě delší dobu určitě zůstanu jen u TT. Dále je také problém, že chata je na horách a tudíž mám obavy z horších klimatických podmínek téměř 900m nad mořem a taky z faktu, že pozemek není oplocen. Motivem by musela být spíše Švýcarská horská železnice, protože mám skoro všude svah. Nu což, mám aspoň pár let o čem přemýšlet.

Líbí se mi ježdění na baterky, prostě jen položit koleje a netahat žádné dráty. Jak dlouho mašinka zvládne jezdit, dejme tomu s 3 vagóny?

Ještě jednou díky že ses podělil o fotky a budu častěji sledovat :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » úte 28 zář, 2021 9:41 am

Ahoj Ivane i další nerozhodnutí zájemci.
Stavba železnice na svahu není žádný problém. Dokonce si dovolím tvrdit , že výškově členitý terén je hezčí než placka.
Chce to ale i dost zedničiny a tím více dřiny. Ono v podstatě se jedná o skalku v kombinaci se železnicí a tím je možné nadchnout i manželku. :wink:
Začal jsem s jedním okruhem a postupně přistavoval. Z důvodu financí jsem zvolil analog. Mašiny se zvukem (analogovým) jsou i ve startsetech. Pravda není to to nejlepší ale lepší než nic. Po tom co jsem zkusil dálkové ovládání Piko 35040 už je to lepší alespoň o to , že si zahoukám kde chci a ne podle položeného magnetu. Po instalaci baterie do mašiny už nepotřebuji ovládací pult , řešit zapojení úseků a smyček. A hlavně už nemusím čistit koleje. :) Ono je i zábavnější přestavovat výhybky ručně.
Tož směle do toho. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 08 říj, 2021 5:01 pm

IMG_20211008_154443.jpg

Malý pokus o Hurvínka. Tiskárna jede už skoro týden po nocích... :wink:
Z hlavních dílů 2x otočný podvozek ( kopie z vagónu Piko ) 2x rám , přední čelo karosérie , zadní čelo karosérie , bočnice pravá jsou hotové.
Zbývá bočnice levá , 2x střecha a nějaké drobné díly ( rámy oken , nárazníky , čelní panely ).
Jako pohon je v plánu 2x DC motor s převodovkou a řízení arduinorailwaycontrol na mobil blutůčkem.
Zatím je to vývoj a výzkum a třeba to dopadne i jinak. :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Střelec » pát 08 říj, 2021 6:50 pm

Podle strašení rosničkářů možná bude spíš čas na sněžný pluh nebo frézu... Prostě globální oteplení jako řemen.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nadkachna » ned 10 říj, 2021 4:06 am

Ty vypadá slibně :-)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 11 říj, 2021 4:19 pm

IMG_20211011_180314.jpg

Pokračuji s tiskem Hurvínka. Bohužel se nedaří tak jak jsem si to představoval. Původní záměr byl využít různé barvy filamentů a nepoužít nátěr ale moje tiskařské umění/neumění na to nestačí. No ale když diváka nepustím blíže než dva metry tak bude výsledek vynikající. :)
Druhý zádrhel je plánované řízení. Arduinoraiwalcontrol aplikace už na obchodu play není - autor ji stáhnul. Ještě otestuji plánovaný pohon a vypadá to na přestavbu podvozku a oprášení RC soupravy z letadýlek.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Ivan » sob 16 říj, 2021 8:28 am

Díky za doplňení, mně se právě tvůj přístup líbí :).
No a hurvajs je jako by vyjel z fabriky :wink:. Myslím, že vytmeleni a laku se stejně nevyhnes, anebo klidně jo. Stejně ho člověk nevidí v zahradě úplně zblízka a radosti jistě udělá hodně.
Taky se na něj pomalu chystám, ale v TT :mrgreen:.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 25 říj, 2021 5:04 pm

https://www.youtube.com/watch?v=IBcHC2Ota3g
Dnes došlo na první pokusnou jízdu polotovaru Hurvajze. Zdá se,že čínský DC motor s převodovkou za pajdu by mohl zatím stačit. Ještě zbývá dořešit ovládání. Mám v záloze ještě jedno ovládání PIKO 35040 tak ho asi vyzkouším. Podvozky jsou udělané otočné jako u vagonů Piko. Pevné nápravy by asi nezvládaly moje vražedné oblouky R600. Ještě musím vytisknout nová kola. Původní výtisky dost silně imitují drncání na spojích kolejnic. :)
No a co dál? Pokukuji po T334. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků