RC ovládač PIKO 35040

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod alexander » pát 02 dub, 2021 2:42 pm

Začínam so záhradnou železnicou a som šťastným vlastníkom PIKO štart setu s BR80. Zvažujem použitie uvedeného RC ovládania. Našiel som jedno hodnotenie, kde sa tvrdí, že nie je doriešené zapojenie práve do zvukovej štart setovej loko: "zvuk originální desky neodpovídá rychlosti jízdy – do původní desky jde PWM o napětí plné rychlosti", prípadne: "a je ticho – bezdrátová deska nemá na rozdíl od startsetové zvukový dekodér, jen výstup na zvlášť prodávaný zvukový dekodér".
Po preštudovaní schém zapojenia a návodov sa mi to akosi nepozdáva.... Máte niekto reálnu skúsenosť, alebo reálne používate tento ovládač?
alexander

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod D » stř 07 dub, 2021 11:23 pm

alexander:
Zkušenosti jsem nasbíral, po několika pokusech zapojil dálkové ovládání k plné spokojenosti a vše popsal v článku:

Dálkové ovládání lokomotiv G
D

Příspěvekod hopeter » čtv 08 dub, 2021 8:26 am

Díky za pěkný článek. Docela mě to zařízení zaujalo. Cena zas není tak strašná a než mít v rukách RC vysílač a cpát do mašiny baterie je tohle pěkné řešení.
Jestli by to bylo možné tak bych uvítal nějaké podrobnější fotky z montáže.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod D » čtv 08 dub, 2021 9:15 am

hopeter:
Do lokomotivy toho stejně moc nenacpeš, jak je velká, tak je plná. Trochu místa je jen po stranách v nádržích.

V začátcích jsem pár snímků udělal, ale poslední zapojení jsem už prakticky nefotil. Ani nevím, k čemu by někomu byly fotky rozebrané lokomotivy, kde je původní deska stále na svém místě a nad ní se vznáší zatím neuspořádaný chuchvalec kabelů. Nanejvýše můžu vyfotit obsah kabiny, kam jsem postavil desku s přijímačem, ale na ní také není nic zajímavého, jen jsou do ní zapojeny kabely mizející ve vyvrtaných otvorech v podlaze.
D

Příspěvekod hopeter » čtv 08 dub, 2021 10:40 am

Jo v pohodě. Šlo mě jen o tu kabinu a kde jsou díry v podlaze ale ono to stejně nějak vyplyne při montáži. :wink:
Zatím jsou v ČR moduly vyprodány a nechci objednávat v zahraničí. Každopádně ale do toho půjdu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod alexander » čtv 08 dub, 2021 11:10 am

Vďaka za odovzdané skúsenosti! Výborný článok, potvrdil moje predpoklady a tak môžem spokojne ovládač objednať.
alexander

Příspěvekod nynuna » čtv 08 dub, 2021 8:23 pm

Zajímavá věcička, jen mi tam trošku vadí ten ovladač. Je to na občasné použití a když budu doma hodinu zavírat a otvírat podobným dálkáčem vrata, tak mi pravděpodobně upadne palec :D Napájení 3V knoflíkovou baterií nebude asi taky ideální na její výdrž a na to navazuje údajný dosah 20m. To je s rezervou vhodné do vnitřních prostor, ale venku u většího kolejiště se slabší baterií a lokomotivou v tunelu to nemusí stačit. Za mě teda ovladač k ovládání Lega asi postačující, ale k ovládání zahradní železnice mohlo PIKO alespoň vnější design udělat odpovídající svému určení. Pak by vznikl prostor i o kvalitnější napájení, otočný ovladač plnohodnotného proporcinálního řízení směru jízdy a taky by se s tím jeden ráno nepokoušel otevřít garáž :lol:
Určitě bude tedy zajímavé dozvědět se více z praktického dlouhodobějšího provozu tohoto zařízení.
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna

Příspěvekod hopeter » pát 09 dub, 2021 4:36 am

No já to přesto vyzkouším , jen co se někde v ČR objeví ke koupi. :wink:
hopeter

Příspěvekod hopeter » pát 09 dub, 2021 2:19 pm

Mám objednáno a slíbeno do tří týdnů. Pokud to neodpálím při montáži tak dám report. :wink:
hopeter

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice