Zahradní železnice Skřípov

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod hopeter » úte 29 zář, 2020 7:04 am

Pěkné , pěkné. Jen mě tam chybí ty propusti na vodu. Na posledních fotkách vidím dvě potenciální bažiny po větším dešti. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » úte 29 zář, 2020 1:16 pm

:mrgreen: Souhlasím, na jaře proběhnou nějaké úpravy :lol:
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod Karl » úte 29 zář, 2020 1:40 pm

Já vidím na jaře sesunutou hlínu do kamení. Tam bych to ještě poupravil (jižní smyčka). :wink:
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » úte 20 říj, 2020 6:40 pm

Práci na zahradě už jsme definitivně ukončili a přesunuli se do města do paneláku. Ale abych úplně nezahálel, koupil jsem na ebay lokomotivu, no lokomotivu, Rustyho :)

Obrázek

Chci z něj vytvořit takovou "soupravu" pro pracovní četu, rozuměj lokomotiva + dřevák(normálně by byl uhlák, ale Rusty jezdí na dřevo), a nějací chlápci co jezdí po trati a řeší problémy, třeba spadlé stromy a tak. Inspiroval jsem se obrázkem někde na netu. Nějaké obrázky průběžných prací, je na tom ještě hodně a hodně práce, ale zima bude dlouhá.

Obrázek

Obrázek
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod vojtas » stř 21 říj, 2020 10:07 pm

Když k mašince vymyslíš dobrý příběh, tak může klidně jezdit vedle TUčka s rudou hvězdou nebo U37. Stačí nějaké omšelé popisy kubánského cukrovaru nebo lihovaru, kdo ví, že by třeba Československo prodalo nějaké úzkorozchodné stroje na Kubu? Nebo že by tu lokomotiva byla na opravu v rámci nějaké "bratrské pomoci"?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » čtv 22 říj, 2020 8:14 am

To je zajímavý nápad, ale hledal jsem na gůglu a nenašel. V těch cukrovarech používali ty klasické velké americké lokomotivy. Ale to nevadí, já stejně chci mít vlastní dráhu, vlastní epochu a tam můžou jezdit vedle sebe různé vlaky. Ale ta U37 s rudou hvězdou by se mi líbila :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod vojtas » čtv 22 říj, 2020 1:45 pm

Rusty je lokomotiva vyráběná firmou H. K. Porter Co., což byla jedna z největších továren na průmyslové parní lokomotivy v USA. viz. http://www.catskillarchive.com/rrextra/porter.Html Lokomotiv 0-4-0 vyrobila továrna skoro 5000, ve spoustě různých verzí, velikostí a uspořádání. Na Kubě tyakové stroje rozhodně jezdily, najít fotografii se mi ale nepodařilo, ale třeba tady je ve službě trochu větší, podobná lokomotiva stejného výrobce s bočními vodními nádržemi namísto saddle tanku. https://mikemorant.smugmug.com/Trains-Railway-overseas/The-Americas/Cuba/i-Jb3Bz9r/A Rusty je hádám tohle Obrázek, ale nejspíš to bude trochu hybrid, což ale v tomhle případě vůbec nevadí, v produkci Porterovy továrny se mohlo objevit celkem cokoliv v podobných rysech. Tady třeba jeden provozní z roku 1890 na Ardenwood Railfair 2018 Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » čtv 22 říj, 2020 4:14 pm

Tý jo, moc díky za informace :o
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod vojtas » čtv 22 říj, 2020 4:51 pm

Být tebou, dodělal bych šoupátkovou tyč, jak vede je vidět na fotkách. LGB rozvod je opravdu hodně zjednodušený.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod vojtas » čtv 22 říj, 2020 4:59 pm

https://www.youtube.com/watch?v=JpTl7mlkn9I Tady ještě pěkné video skutečné mašinky v provozu. V soutěži roztomilosti by se rozhodně umístila :D
https://www.youtube.com/watch?v=6vOPLhgeuuc a tady druhé, s jinou mašinkou, kde je zase dobře vidět stanoviště a další detaily.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod vojtas » čtv 22 říj, 2020 5:14 pm

A ještě jeden obrázek, nejstarší provozní lokomotiva na Aljašce je taky Porter, se stejnou budkou, jakou jsi vyrobil ty, pro tu svojí.
Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » čtv 22 říj, 2020 6:00 pm

Tak to je nádhera, ale to mě ještě čekají ty vagóny :D

No, ale šoupátková tyč, to nevím, to asi nedám, takovej modelář zase nejsem :oops:

A videa jsou parádní, na tom prvním je super jak přehazují výhybku dvoumetrovou tyčí, tak to určitě udělám :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » úte 03 lis, 2020 5:14 pm

Tak dnes jsem se stal šťastným majitelem modelu lokomotivy U Zillertalbahn - LGB 22711, co se mi podařilo zjistit, tak by měl obsahovat kouřový generátor, osvětlení a zvukový modul, nějaký originál LGB. Letmým pohledem tam nějaká elektronika je, nicméně jsem nenašel avizovaný čtyřpolohový přepinač :D který má nějaké základní funkce přepínat. Asi má být v prostoru strojvůdce, zeje tam nějaký otvor. Nezbyde než sebrat odvahu a šroubovák a podívat se dovnitř. Ono také prodávající tvrdil, že to moc nefunguje ale prý kdysi ano :lol:
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod nadkachna » úte 03 lis, 2020 6:12 pm

To ti chválím, účko je má srdcovka :-)
Ten přepínač by měl být v budce pod dvířky do kotle. Pokud je tam jen díra, musel ho někdo odstranit (jako třeba já při digitalizaci Steinzky, kdy už pak neměl smysl). Rozborky účka se neboj, jde to celkem dobře. Nejprve odmontuj budku (dva šrouby vzadu), kotel je fixován předním spřáhlem, u mé starší verze i komínem a dvěma šroubky v prostoru stanoviště strojvedoucího. Od originál kouřáku toho na analogu moc nečekej, stejně tak od toho zvukového modulu, co jen vytváří zvuk odfukování páry podle rychlosti lokomotivy.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice Skřípov

Příspěvekod milan008 » úte 03 lis, 2020 6:56 pm

:oops: Jóó, díky za radu, je tam :D :D :D já stejně pokukoval po tom co máš v účku ty, našel jsem na ebay zvukáč i ten generátor, ale ty jsi tuším psal, že jsi jej objednával už i nahranej, ale tuto možnost jsem nikde nenašel.
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků