Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nadkachna » stř 20 kvě, 2020 4:58 am

A co přesně ti ty plechové spojky začaly provádět? Já je mám už šestým rokem a bez jediného problému či náznaku údržby. Jen u zhlaví a tunelu (pro případnou snazší manipulaci) jsem použil totožné šroubové spoje domácí výroby - za málo peněz hodně muziky :-)
G
TT
nadkachna

Příspěvekod hopeter » stř 20 kvě, 2020 7:09 am

Po jedné zimě přestali spolehlivě vodit elektriku i přesto , že jsem je při montáži napružoval aby byl spoj jistější. Zatím pomohlo prostříknutí vadných spojů kontoxem a domáčknutí kleštěma ale to pro mě není řešení.
Šroubovaný spoj je jistota a když přece jen dojde k oxidaci tak je oprava jednoduchá bez bourání kusu kolejí.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod look23 » stř 20 kvě, 2020 7:26 am

Co připájet přívod proudu ke každé koleji extra. Kolega má stejné kolejivo (bohužel z druhé ruky) a také mu zlobí spojky. V realizaci je sice pozadu, ale stěžoval si na ty spojky také.
H0, ČSD epocha IV - z21start+MM
look23

Příspěvekod nadkachna » stř 20 kvě, 2020 7:49 am

Já při spojování použil pro lepší vodivost grafitovou pastu od Massoth, ale i po mechanické stránce nepozoruji žádný problém - zvláštní. Šroubový spoj je ale samozřejmě po všech stránkách lepší, o tom žádná - tedy krom té práce navíc, ale to je vlastně radost :D
G
TT
nadkachna

Příspěvekod hopeter » stř 20 kvě, 2020 8:45 am

Dělat přívody na cca 60 kusovek si neumím představit. :mrgreen: Pájení na venkovní použití je nevhodné a šroubové připojení vyjde stejně jako spojky.
Vazelínu na kontakty chci taky pod spojky použít ale nějakou standartní za normální cenu. Ono s mastnotou mám taky neblahou zkušenost. Zkusil jsem po vyčištění nakonzervovat kolejnice a díky mastnotě se zase nejezdilo. Dokud jsem koleje neodmastil tak do stoupání ( 3cm/metr) nevyjela ani samotná mašina. :? Hold člověk se pořád učí jak nedělat blbosti. :)
Práce to sice na chvíli bude ale pořád lepší vyhrabat a znovu použít štěrk z Géčka než na TTéčku trhat přilepené koleje. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
hopeter

Příspěvekod D » stř 20 kvě, 2020 9:04 am

Měřítko G také umožňuje poměrně snadno zabudovat nabíjecí baterii do lokomotivy nebo prvního vagónu, vlaky ovládat přes R/C nebo I/R a nenapájet koleje. Odpadne investice do spojek, údržby kolejí a tahání drátů po zahradě. Navíc celoplastové koleje i kolejnice třeba z 3D tisku mohou vyjít levněji.
D

Předchozí

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice