Stříkaci pistole

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 4:06 pm

Pája píše:Asi napiš jakou barvu v jakém poměru ředíš a při jaké teplotě.

revell syntettik, pomer 1:1 a pri jaké teplote? :D jedine co ti o teplote mužu rict je sklep tekže cca 20C? :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod JBr » sob 02 úno, 2013 4:19 pm

Tomuhle se myslím říká prášení - barva zasychá uz cestou z pistole k modelu. Poměr 1:1 u syntetik mi přijde moc, obvykle jsem o Revellkach četl, ze se mají ředit 1:3-4 ve prospěch ředidla. Takže jako první bych zkusil řidší barvu, případně (pokud to jde) trochu ubral tlak vzduchu.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 4:38 pm

JBr píše:Tomuhle se myslím říká prášení - barva zasychá uz cestou z pistole k modelu. Poměr 1:1 u syntetik mi přijde moc, obvykle jsem o Revellkach četl, ze se mají ředit 1:3-4 ve prospěch ředidla. Takže jako první bych zkusil řidší barvu, případně (pokud to jde) trochu ubral tlak vzduchu.


ano je to celkem možné jsou to barevné chomáče když to zaschne a prejedu po tom tak ze to rozdrtí. to bude ono ,,prášení" no skusim ridší ale nevím jestli nebude prusvitná potom. Jdu to ted otestovat.. prijdu s výsledky zatím díky :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 4:42 pm

Na netu jsem našel toto ,,Pistole práší – hustá barva a velký tlak vzduchu. Upravte tlak vzduchu a ředění barvy. Prášení je také způsobeno tím, že barva zasychá ještě ve vzduchu. V tomto případě použijte přípravky, které zpomalí schnutí barvy nebo méně těkavé ředidlo." odkaz:http://www.airbrushcentrum.com/navod-zasady-pouziti-pistoli.php
doufám že to pomuže :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 5:48 pm

už je po testu....dal jsem ted řidší náplň a použil jsem tlak který (ledničkový) kompresor vydáva bez tlakování vzdušníku. občas se chomáč objevil ale když jsem predtim strikal bylo to jak kdybych piovrch posolil... byly ty chomáče až nahusto usebe ted je na povrchu tak 10 chomaču ale ja ty chyby odstráním :D ale je to na dobré a myslím si že je to praxi jak správne naredit. :) apropó ... sice jsem strikal povrch pulhodinu ale má to jednu výhodu>ušetril jsem mnoho barvy protože jsem nemel tak velký rozptyl :)
Díky moc hoši za pomoc :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 úno, 2013 6:37 pm

Ještě doplním - když ředíš syntet barvu nitrákem, tak to má právě tendenci zasychat ještě u ústí pistole. Raděj použij syntetický ředidlo, pokud bys měl dále problém. Barva sice déle schne, ale zas se krásně "rozlévá" po povrchu... Jinak krupice na povrchu (tj hrubší povrch nástřiku) způsobuje i víření aerosolu kolem nerovností stříkaného modelu - obzvlášt se to rádo dělá u hran kolem oken, rámů dveří apod. Tady pomůže stříkat z větší vzdálenosti a pokud možno na kolmo.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 6:57 pm

Petr Zatrepalek píše:Ještě doplním - když ředíš syntet barvu nitrákem, tak to má právě tendenci zasychat ještě u ústí pistole. Raděj použij syntetický ředidlo, pokud bys měl dále problém. Barva sice déle schne, ale zas se krásně "rozlévá" po povrchu... Jinak krupice na povrchu (tj hrubší povrch nástřiku) způsobuje i víření aerosolu kolem nerovností stříkaného modelu - obzvlášt se to rádo dělá u hran kolem oken, rámů dveří apod. Tady pomůže stříkat z větší vzdálenosti a pokud možno na kolmo.

Jop.. hele mužeš mi rict nejaké typy ( osvedčené popr co používaš) redidel? Díky za radu :-)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 6:59 pm

jo ješte jedna maličkost. znáte nejaké odskoušené dobré polomatné-leskle pruhledné laky pro airbrush? ja jednou mel polomat od značky Model Air a nic moc :( Díky
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Barťas » sob 02 úno, 2013 8:43 pm

Chailapko555 píše: Jop.. hele mužeš mi rict nejaké typy ( osvedčené popr co používaš) redidel? Díky za radu :-)

Tady máš celé pojednání o barvách: http://www.modelplac.cz/tipy_triky.htm, revelky konkrétně tady: http://www.modelplac.cz/pages/tipy_triky/revellenamel.htm, sám je ředím S6001 k naprosté spokojenosti.
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 9:46 pm

Barťas píše:
Chailapko555 píše: Jop.. hele mužeš mi rict nejaké typy ( osvedčené popr co používaš) redidel? Díky za radu :-)

Tady máš celé pojednání o barvách: http://www.modelplac.cz/tipy_triky.htm, revelky konkrétně tady: http://www.modelplac.cz/pages/tipy_triky/revellenamel.htm, sám je ředím S6001 k naprosté spokojenosti.

Díky moc... helle jeden kamooš mi rikal že zase používa S6005.. jaký je tam rozdíl? popr. který je vhodnjší pro revelky? Dííík :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 úno, 2013 10:23 pm

Chailapko555 píše:
Petr Zatrepalek píše:Ještě doplním - když ředíš syntet barvu nitrákem, tak to má právě tendenci zasychat ještě u ústí pistole. Raděj použij syntetický ředidlo, pokud bys měl dále problém. Barva sice déle schne, ale zas se krásně "rozlévá" po povrchu... Jinak krupice na povrchu (tj hrubší povrch nástřiku) způsobuje i víření aerosolu kolem nerovností stříkaného modelu - obzvlášt se to rádo dělá u hran kolem oken, rámů dveří apod. Tady pomůže stříkat z větší vzdálenosti a pokud možno na kolmo.

Jop.. hele mužeš mi rict nejaké typy ( osvedčené popr co používaš) redidel? Díky za radu :-)


Za prvé ředidla doporučená výrobcem barvy. Za druhé když není zbytí - 6006 a 6000
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 úno, 2013 10:24 pm

Chailapko555 píše:jo ješte jedna maličkost. znáte nejaké odskoušené dobré polomatné-leskle pruhledné laky pro airbrush? ja jednou mel polomat od značky Model Air a nic moc :( Díky


Gunze 181 je TOP! Jinak třeba Modelmastery...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » ned 03 úno, 2013 1:59 am

Petr Zatrepalek píše:
Chailapko555 píše:jo ješte jedna maličkost. znáte nejaké odskoušené dobré polomatné-leskle pruhledné laky pro airbrush? ja jednou mel polomat od značky Model Air a nic moc :( Díky


Gunze 181 je TOP! Jinak třeba Modelmastery...

Díky moc ...
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod amirinda » úte 19 zář, 2017 7:36 pm

už jsem prohledal snad všechno a nenašel. Hledám těsnění (O-kroužek) a to hlavně pro trysku pistolky. Našel jsem různé, ale cena někde kolem 20,- ti korun za kus? Mám čínskou pistolku a měla by to být obdoba BD-180.
Edit: může mít rozměr tak 1x0,5?
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod fulda » stř 20 zář, 2017 7:10 am

Nevím jestli to chceš slyšet, ale už tu proběhlo několik vláken o stříkání a pokaždé tam píšu, že by člověk neměl podceňovat airbrush centrum. Tam totiž ty těsnění běžně mají. Přiznám se, že si nepamatuji cenu, jsem natolik bohatý, že si mohu dovolit i desetikorunu přeplatit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků