Stříkaci pistole

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Stříkaci pistole

Příspěvekod hektor732 » pát 03 čer, 2011 12:30 pm

Ahoj Houmre, mel bych dotaz ohledne tve strikaci pistole. Na nekterych strankach, kde vyrabeli pistole pomoci 2 jehel meli tu vetsi nastrcenou v te mensi tak dalece, az sahala za privod vzduchu, zkoumal jsem tvuj obrazek a ty mas tu jehlu o prumeru 1.2 mm jen na okraji, tak bych se chtel zeptat jak to ma byt, resp. jak ma byt dlouha jehla 1.2 mm.
Uživatelský avatar
hektor732
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 08 kvě, 2009 7:01 pm
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Houmr » pát 03 čer, 2011 5:53 pm

No já ji mám dlouhou zhruba 5mm, jde vlastně jen o to jak se ti jí podaří ve špičce uchytit.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod hektor732 » ned 05 čer, 2011 12:33 pm

Aha díky, a ještě bych mel jeden dotaz. Při stříkání má být píst ze stříkačky vytažen? Ty píšeš, že ho vždycky vytahuješ když ředíš barvu a pak již nepíšeš že ho tam dáváš zpátky :D jsem uplný začátečník tak mi promiň tyhle dotazy :D.
Uživatelský avatar
hektor732
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 08 kvě, 2009 7:01 pm
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Houmr » ned 05 čer, 2011 1:12 pm

Vždy ho vyndávám.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod hektor732 » ned 05 čer, 2011 2:46 pm

A to ti nikdy nevyteče barva? :D nebo to něčím zacpáváš?
Uživatelský avatar
hektor732
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 08 kvě, 2009 7:01 pm
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Houmr » pon 06 čer, 2011 4:49 am

Ano pokud nestříkáš barva prokapává skrz jehlu, pokud čekám že bude přestávka mezi stříkáním delší přeliji barvu do Kindrvajíčka.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 06 čer, 2011 7:05 am

Před revolucí jsem tuhle samodomo pistolku používal taky, konec konců bylo to lepší než ruský origoš průtokový ohřívač barvy zvaný Aerograf, to jediný tady bylo k sehnání... A právě s ohledem na to případné protečení jsem používal plnění barvy do vhodné injekční stříkačky - tlakem na píst jsem pak dávkoval barvu do pistole, po stříkání jsem zas vysál barvu ze stříkačky. Nevýhodou ale bylo to, že člověk jednou rukou držel pistoli a druhou dávkoval barvu - takže model musel být uchycen k nějakému držáku plus šablony dobře nalepeny na modelu.

V dnešní době už tenhle anachronismus nemá význam, při cenách Fengda pistolí!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod hektor732 » pon 06 čer, 2011 2:11 pm

Aha děkuji vám za vaše rady.
Uživatelský avatar
hektor732
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 08 kvě, 2009 7:01 pm
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 4:57 am

na tej Houmrovej airbrushke je dobré to že si možeš
1) zvatšit objem striekačky... či malu či velku
2) ked striekaš viac farieb možeš si ich dát do niekolkych striekačiek a meniť len medzi tím strieknuť trochu acetonu pre očistenie .....

toto pri orig. airbrushkách nemožeš lebo máš len jednu alebo dve nádobky...samozrejme sa daju nakupiť ale su riadne drahé...ale načo zbytočne minať love ked si možem ist do lekárne a kupiť striekačku
povedzme za 0,10€ (3 Sk) ? :)

Super riešenie HOumre :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 31 led, 2012 8:11 am

Chailapko555 píše:na tej Houmrovej airbrushke je dobré to že si možeš
1) zvatšit objem striekačky... či malu či velku
2) ked striekaš viac farieb možeš si ich dát do niekolkych striekačiek a meniť len medzi tím strieknuť trochu acetonu pre očistenie .....

toto pri orig. airbrushkách nemožeš lebo máš len jednu alebo dve nádobky...samozrejme sa daju nakupiť ale su riadne drahé...ale načo zbytočne minať love ked si možem ist do lekárne a kupiť striekačku
povedzme za 0,10€ (3 Sk) ? :)

Super riešenie HOumre :)



Stříkačky s barvama můžeš mít připravený i tak, acetonem vypláchneš normální pistoli, z připravený stříkačky dáš jinou barvu a jede se dál - takže není proč mít doma tehhle anachronismus... Na profi výsledky potřebuješ profi nářadí... Stříkám DENNE tak minimálně dvě hodiny, neb mne modelařina živí - a vystačím si s malou nádobkou na pistoli. Mimo jiné díky tomu, že je to profi pistole a tak nemám žádný prostřiky - což u "fixírky" tebou obdivovaný nejde docílit... Tam kde ušetříš na nářadí zas utratíš za větší spotřebu barvy, delší čas maskování a větší pracovní náročnosti... Model co mám profi pistolí nastříkaný včetně maskovaní za 45 minut budeš "fixírkou" dělat nejmín půl dne...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 31 led, 2012 8:16 am

A jaký "profi" pistole používám - iwata eclipse ráže 0,25 a Gabbert ráže 0,3 :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Zx1974 » úte 31 led, 2012 9:49 am

Chailapko555 píše:...ale načo zbytočne minať love ked si možem ist do lekárne a kupiť striekačku
povedzme za 0,10€ (3 Sk) ? :) ...

a proč zbytečně ztrácet čas výrobou pistole, když jej můžu věnovat modelaření :D

Prostě je to o prioritách, když je čas tak nejsou finance a když jsou finance tak zas není čas.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 12:45 pm

Zx1974 píše:
Chailapko555 píše:...ale načo zbytočne minať love ked si možem ist do lekárne a kupiť striekačku
povedzme za 0,10€ (3 Sk) ? :) ...

a proč zbytečně ztrácet čas výrobou pistole, když jej můžu věnovat modelaření :D

Prostě je to o prioritách, když je čas tak nejsou finance a když jsou finance tak zas není čas.




jáj taku airbrushku vyrobíš za pár hodin...... a modely ti neuteču...ved to nerobíš na čas.....či si určuješ termín? :D
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 31 led, 2012 1:21 pm

:lol: :lol: :lol: čas jsou, hochu, peníze... a promarněný čas, ti nikdo nenahradí... Hodně radosti s výrobou pištolky a následným stříkání :lol: :lol:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod vvitty » úte 31 led, 2012 2:31 pm

Jsou pripady, kdy je lepsi utratit nejaky peniz a mit nastroj u ktereho neni potreba resit proc to zase spatne funguje :lol:
A kdyz ve finale na strikani modelu usetrim pulku casu, tak se to opravdu vyplati. Casu je malo a radeji budu modelarit, nez stavet neco co se da koupit za prijatelny peniz.

Ale tohle vse je o prioritach...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků