Stříkaci pistole

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 02 úno, 2012 7:50 am

Lepší je ten papír s bílým podtiskem - nemusíš to stříkat první vrstvou bezbarvýho laku, ale rovnou "tvojí" barvou, po ní to stříkám bezbarvým lakem (pro jistotu), ta bílá barva ti zároven zaručí, že ti nebude pod nastříkanou barvou prosvítat barva modelu. V tomhle případě je jedno jestli máš papir pro inkoustovky nebo laserovky (prodávají dva tyhle typy, plus rozlišený s čirým lakem a bílým lakem, jak jsi už napsal).

Tryska 0,3 je taky ok, dokonce pro modelářský barvy je nej - tedy míněno agamy, revellky, humbroly apod, s hrubším pigmentem. Revellky a humbrolky raděj před stříkáním tenkých čar zced přes starou punčochu - hrubší, nedostatečně rozmíchaný pigment se ti pak nedostane do pistole a nebude zacpávat trysku. Při stříkání čar máš minimální mezeru mezi jehlou a tryskou, když se ti tam dostane "smítko" /pigment barvy/ tak to pak prská nebo se to může i celý ucpat, takže musíš stlačit víc spoušt pistole (prostříknout trysku) a tím pádem stříkáš širší paprsek a následně zpět hůř chytneš šířku původně stříkané čárky. Máš-li pistoli se šroubem na konci těla - aretací dorazu jehly, máš částečně vyhráno - ten doraz slouží právě k tomu, aby jsi si mohl fixovat šířku stříkaného paprsku (barvy)....

Chce to chvilku laborovat se správným naředěním (někdy i 1/20) a tlakem (já mám pro Iwatu tlak 1,5 bar, u širšího gabberta - 0,3 - to je taky OK - a stříkám bez předního ochranného krytu jehly -tzv čepičky - máš pak lepší kontrolu nad "paprskem" barvy), taky někdy raděj použiju místo ředění syntetikou normální nitroředidlo - to se rychleji odpařuje a barva se taky tolik při stříkání čárek a flíčků nerozlévá po povrchu. Gunze barvy ředím ke stříkání jen nitroředidlem.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » čtv 02 úno, 2012 2:01 pm

jop...díky... vzdy cedím cez pančuchu... bo stŕať sa mi s tím, že sa mi upchá to vážne nechcem :D a myslel si Revell email či aqua?
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 02 úno, 2012 3:32 pm

REvell syntetika
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 04 úno, 2012 6:22 pm

Diky Moc :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod JBr » sob 04 úno, 2012 6:45 pm

Petr Zatrepalek píše:Gunze barvy ředím ke stříkání jen nitroředidlem.


Petre, tim myslis C nebo H radu? Zatim jsem strikal jen vodnima Revellkama a redil jejich utrejchem. Ted mam na ceste par Gunze H barev (hlavne kvuli tomu, ze uz me nebavi michat barvy na US Navy letadla z ruznych pomeru revellskych sedych a bile a Gunze ma primo FS ekvivalenty), se kteryma jsem jeste nikdy nedelal, vystacim si s jejich originalnim redidlem?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 05 úno, 2012 10:08 am

Gunze oboje si ředím až v pistoli nitroředidlem, tj naleju nitro do pistole a pak do toho dávám gunze. Jejich origo ředidlo k barvám používám jen jako odbarvovač nebo k ředění "zatuhlých" barev gunze v origo pixle. Při stříkání hrozně záleží na správným poměru barva - ředidlo - tlak vzduchu. Chce to nazkoušet si.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 05 úno, 2012 11:37 am

JBr píše:
Petr Zatrepalek píše:Gunze barvy ředím ke stříkání jen nitroředidlem.


Petre, tim myslis C nebo H radu? Zatim jsem strikal jen vodnima Revellkama a redil jejich utrejchem. Ted mam na ceste par Gunze H barev (hlavne kvuli tomu, ze uz me nebavi michat barvy na US Navy letadla z ruznych pomeru revellskych sedych a bile a Gunze ma primo FS ekvivalenty), se kteryma jsem jeste nikdy nedelal, vystacim si s jejich originalnim redidlem?

Já už 10 let používám gunze ředy H a ředím to technickým lihem a v pohodě to jde nebo origo gunze ředidlem ,ale s reterderem .Mám i řadu C pak i tamiya barvy tu hlavně bílou ta krije líp jak od gunze
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 05 úno, 2012 4:27 pm

Tkadlec Jaroslav píše:
JBr píše:
Petr Zatrepalek píše:Gunze barvy ředím ke stříkání jen nitroředidlem.


Petre, tim myslis C nebo H radu? Zatim jsem strikal jen vodnima Revellkama a redil jejich utrejchem. Ted mam na ceste par Gunze H barev (hlavne kvuli tomu, ze uz me nebavi michat barvy na US Navy letadla z ruznych pomeru revellskych sedych a bile a Gunze ma primo FS ekvivalenty), se kteryma jsem jeste nikdy nedelal, vystacim si s jejich originalnim redidlem?

Já už 10 let používám gunze ředy H a ředím to technickým lihem a v pohodě to jde nebo origo gunze ředidlem ,ale s reterderem .Mám i řadu C pak i tamiya barvy tu hlavně bílou ta krije líp jak od gunze


No jde o to, že origoš gunze i tamiya ředidlo je zbytečně drahý k pouhýmu ředění na stříkání. Tech lích se v nouzi dá použít taky, bohužel ale příspívá k rychlejšímu zasychání barev na trysce.. Retarder naopak u gunze barev není vubec potřeba, ten je lepší použít při jejich natírání, i když i tak jsou tyhle barvy k natíraní nevhodný. Místo bílý používám Gunze bílý surfacer - je ze všech bílejch nej. Tamiya není špatná, bohužel jsou to barvy velmi náchylný k otěru a při přestříkávání gunze barvama často reagují s nově stříkanou barvou, která je narušuje, a pak prosvítají do nově udělaného nástřiku, to se dá zas využít k různým zajímavým efektům ...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 2:12 pm

Ahoj prosimte proč mi z airbrushky vyletavaj nejaké částečky. Neco jako mikro zrníčka. Delá my to u >!každé!< barvy a filtruju i pres punčochu a vzduch mám taky filtrovaný. Prosím Pomoc Díky mej se :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 úno, 2013 2:28 pm

Ppně špatné naředění barvy nebo nevhodné ředidlo. Stává se mi to u gunze barev relativně často - tedy špatné naředění, výsledkem je pak že z pistole vyletávají chomáče místo barvy, stačí obvykle nové namýchání v lepším poměru.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Houmr » sob 02 úno, 2013 2:53 pm

Chailapko555 píše:Ahoj prosimte proč mi z airbrushky vyletavaj nejaké částečky. Neco jako mikro zrníčka. Delá my to u >!každé!< barvy a filtruju i pres punčochu a vzduch mám taky filtrovaný. Prosím Pomoc Díky mej se :)

Mužeš mít i zbytečně velký tlak, stačí klidně 0,2 PSI a nebo jak již psal kolega Petr. Barvy není potřeba filtrovat to je blbost v tom to není chce si pohrát s tím ostatním, naředěním a tlakem..
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 3:39 pm

No používam redidlo
6000 - nitrocelulózové (acetónové) ,skoušel jsem tlak i 3bary a i pod 2 bar. porád to samý. jen o tom redení když my to delalo u revell auqa tak to redidlem asi není ne? :(
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 3:41 pm

jha hlavne používam revelky,dnes jsem si ze spreje do nádobky nalil barvu a taky! :((( fakt to se nedá strikat když to delá ty zas***ný chomáče :(
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » sob 02 úno, 2013 3:43 pm

Petr Zatrepalek píše: stačí obvykle nové namýchání v lepším poměru.

no skoušel jsem i do nadobky si prikápnout redidla,,,,ta airbrush je nejaká prokletá :evil: :D
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Pája » sob 02 úno, 2013 3:51 pm

Asi napiš jakou barvu v jakém poměru ředíš a při jaké teplotě.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků