Stříkaci pistole

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 2:56 pm

vvitty píše:Jsou pripady, kdy je lepsi utratit nejaky peniz a mit nastroj u ktereho neni potreba resit proc to zase spatne funguje :lol:
A kdyz ve finale na strikani modelu usetrim pulku casu, tak se to opravdu vyplati. Casu je malo a radeji budu modelarit, nez stavet neco co se da koupit za prijatelny peniz.

Ale tohle vse je o prioritach...



nio tak to je každého názor...a záleží na tom kolko budeš striekať...ak par krát daku drobnosť tak stačí aj obyč ale ak dačo viac tak je lepšia originálna.... tak já som som si kupil FENDGU 800 :) za 30€ .....
Naposledy upravil Chailapko555 dne úte 31 led, 2012 3:32 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 3:24 pm

.
Naposledy upravil Chailapko555 dne úte 17 bře, 2015 10:59 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 31 led, 2012 4:02 pm

Přesně vo tom to je - náklady obětované příležitosti - pokud tedy ten termín znáš... Místo oj...bu s něčím co nedává dobrý výsledek si radši čas ušetřím jinde... Mám pak čas jak na práci, tak rodinu, tak koníčka - a vo tohle běží.... Takže čas jsou peníze i v přeneseným smyslu...

A proč mám ten udrbaný pocit že si ji jdeš vyrábět? Inu proto že tu furt tak argumentuješ tou lácí a superlativy...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 4:14 pm

.
Naposledy upravil Chailapko555 dne úte 17 bře, 2015 11:01 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Ferda » úte 31 led, 2012 5:09 pm

Chailapko555 píše:... a v Houmrovom prípade...ktorí moc nestrieka ako som si všimol tak nepotrebuje na pár nastrikou origoš za cca 1500kč


To bude tím, že má jen pár pohárů z mistrovství republiky a z mistrovství evropy za kitařinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » úte 31 led, 2012 5:15 pm

Ferda píše:
Chailapko555 píše:... a v Houmrovom prípade...ktorí moc nestrieka ako som si všimol tak nepotrebuje na pár nastrikou origoš za cca 1500kč


To bude tím, že má jen pár pohárů z mistrovství republiky a z mistrovství evropy za kitařinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:D :D :D
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 úno, 2012 8:01 am

Pánové, já jen zastávám a bojuju za prosazení názoru, že nemá smysl ztrácet čas nad věcma co jsou dnes naprosto překonaný a tudíž na nic - taky asi nebudeš chtít "opravovat" a jezdit na vekslích U profilu, nebo mít VERO plastový stromky, jen proto že jsou za pár kaček, a radši si koupíš kvalitnější kolejivo nebo si pořídíš/vyrobíš lepší stromek z nových materiálů... Nebo to vidíte jinak? A profi "origoš" pistole se dá koupit už od 1000 kč výš, takže je blbost mít doma fixírku... Mimodem, Fengda není origoš ale je to stejně jako Hansa kopie původní Iwaty, bohužel z horších materiálů, takže po čase (1-3 roky dle intenzity používání) u Fengdy dochází k poškození trysky a jehly. A docela by mě zajímalo, jestli Houmr i ted po letech furt "jen" používá tu "fixírku" a nepřešel na lepší! Profi kompík už dávno má (s tlakovou nádobou), takže předpokládám že má i další kvalitní nářadí...

No a pokud jde o moje poháry - jednou mistr republiky, pětkrát vicemistr republiky, několikery medaile z ciziny (SRN, Anglie) a výhry v lokálních soutěžích za ta desetiletí už ani nepočítám... Možná "prestižních" pohárů mohlo být víc, ale do ciziny už soutěžit nejezdím a SMČR je mi ukradenej, takže mistráky taky už dost dlouho uspěšně vynechávám... To jen tak na okraj.... Tří cen si z osobních důvodů cením nejvíc - Ceny Wing Commandera Mrázka a Poháru J. Meduly a ceny od flígrů v Čáslavi.

Důležitější než medaile je pro mě to, že mně modelařina už hezkou řádku let živí a o moje modely a mástery je furt zájem....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod male zvire » stř 01 úno, 2012 9:08 am

Souhlasím, že pokud člověk začíná a není jisté jestli u toho zůstane tak je blbost vyhazovat cca 5000 za kompresor + pistoli, ale pokud modelaří a hodlá modelařit a chce mít co nejlepší výsledky tak je investice do profi nářadí základ. Ještě jsem neviděl autodílnu kde by neměli zvedák a auta spravovali na heveru...

T.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Houmr » stř 01 úno, 2012 9:36 am

Petr Zatrepalek píše:A docela by mě zajímalo, jestli Houmr i ted po letech furt "jen" používá tu "fixírku" a nepřešel na lepší! Profi kompík už dávno má (s tlakovou nádobou), takže předpokládám že má i další kvalitní nářadí...

Ano používám pořád jen tu fixírku :D
Ale je celkem jedno co kdo používá, hlavně že mu to vyhovuje a udělá s tím to co potřebuje. Určitě je ale dobré si nechat nastínit všechny možnosti a nechat si poradit od lidí co mají zkušenosti s různými zařízeními a mohou je porovnávat, ba přímo poradit jaké by bylo pro daného člověka nejlepší.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 úno, 2012 1:24 pm

Tak to jsi frajer - a to upřímně - já už bych to dávno hodil z okna... Holt když si člověk přesedne do lepšího, tak už měnit nechce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » stř 01 úno, 2012 1:43 pm

Chalpy.... jeden aj druhí ma pravdu :) Petr o usporách a Houmr že každému vyhovuje niečo iné.... všetko je to len o rozmyšlaní :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 úno, 2012 3:27 pm

Než rozmýšlení, řekl bych že je lepší osahání si vercajku u kamaráda nebo někde na prezentační výstavě... Moje první pistole byl ruskej ohřívač barvy Aerograf, pak pistolka a la Houmr, pak badger/revell, testors, hansy, sotary, fengda abych nakonec skončil u Iwaty a Gabberta. Hrozně moc záleží jaký má člověk pocit při práci s vercajkem - pokud to není pocit marnosti, je vyhráno! Znám spoustu lidí co si koupili to nej za dvacet litrů, aby nakonec zjistili že to je o rukách a citu pro barvy...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » stř 01 úno, 2012 7:01 pm

jop... počuvaj ja nejsom s airbrushkov žiaden profík... nemáš dáky tip jek namalovať najlepšie uzke čiary? Díky
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 úno, 2012 7:51 pm

no jde o to jestli ostré nebo neostré linky. Ostré - tj. linky třeba na mašině - neuděláš bez šablon - takže stříknu nejdřív model barvou linky, a pak linku "vymaskuju" šablonou. Na šablony je super tamiya/kabuki páska (žlutá) - velmi dobře kopíruje povrch. Neostré linky - daj se dělat od ruky pistolí a kvalitní barvou (s jemným pigmentem - třeba barvy gunze nebo xtracolor - nebo i některý vodový (vallejo air, tamiya). Nutnost je ale dvoučínná pistole s tryskou 0,3 a ještě lépe menším průměrem - tak 0,2 - uděláš s tím pak při dobrém naředění barvy a nastavení tlaku fakt vlasový čárky. Bohužel to chce mít ale pevnou ruku aby čárky byly rovný a ne do oblouku... Tenký linky (třeba červený na čsd parních mašinách) já sám řeším dekálem - na obtiskový papír (třeba propagteam) nastříkám vrstvu laku, pak červenou barvu, znovu vrstvu laku a pak si linky nařežu ostrou žiletkou. Odmočím a po částech linku nanesu na model, až se obtisk trochu usadí (voda odpaří) přestříknu obtisk hypersolem agama co "nabiju" do pistole... Svého času propagteam prodával i už předbarvený kousky obtisků (stříbrná, bílá, černá, červená, žlutá, modrá, zelená), z těch se to dá řezat uplně suprově
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stříkaci pistole

Příspěvekod Chailapko555 » stř 01 úno, 2012 8:53 pm

Díky....ja mám dvojčinnu a 0,3 tryskou... nemáš dáke skúsenosti s Revell farbami? ako na striekanie... a ten obtiskový papír používaš priehladny či biely? aký je v tom rozdiel. Dakujem
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků