Tmel

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Tmel

Příspěvekod Jojo » pon 01 úno, 2010 2:38 pm

Houmre aký presne tmel tamiya pouzivaš na vytvorenie betonu? V ponuke ich je dost a neviem ktorý objednat. Dík :lol:
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Příspěvekod Houmr » pon 01 úno, 2010 5:21 pm

Tamiya putty - basic type - 32g
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Color Stop (Revell) vs. Agama Mascol

Příspěvekod Honza168 » ned 25 dub, 2010 1:41 pm

Pánové, může mi někdo poradit, zda-li se Color Stop od Revellu vyrovná kvalitou častěji doporučovanému Agama Mascol? Pan prodavač v modelářském obchodě Pecka mi tvrdil, že to je jedno (přičemž ale Agamu Mascol neměl na pultě). A stačí pro zakrytí oken před stříkáním jen jedna vrstva, nebo se musí nanášet několik vrstviček? Díky, Honza.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Houmr » ned 25 dub, 2010 5:14 pm

Osobně doporučuji dát po obvodu rámu okna slaboučký proužek lepící pásky a až k ní potom natřít Maskolem (Color stop od revelu je to samé) Pokud pásku nedáš hrozí po odloupnutí maskolu to, že přechod barva okno, nebude rovný. Hodně záleží na tom, jak je okno vylisované, no prostě jestli je u rámu okna kvalitní hrana, ke které by šel maskol dobře nanést, já používám špičaté párátko, pokud je potřeba to dostat do rohů.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Honza168 » ned 25 dub, 2010 5:34 pm

Houmr píše:Osobně doporučuji dát po obvodu rámu okna slaboučký proužek lepící pásky a až k ní potom natřít Maskolem (Color stop od revelu je to samé)...


Díky za odpověď, Honzo. Podstatné pro mne je, že Color stop je "to samé" jako Mascol, takže věc za 95 kč nemusím hodit do kanálu :-) . Ta rada s tím proužkem je v mém případě asi nerealizovatelná. Natírám náklaďáky Tatra 111, 141 aj. od p.Štěpničky (http://ttauta.wz.cz/) v měřítku N. Jsou to odlitky z resinu. Kabina je odlitá celá z průsvitné hmoty, kde okna jsou zapuštěná. O nějakém rámu ani potuchy :-). Špičatým párátkem jsem tedy podle Tvého návodu nanesl do prohlubně a do rohů "roztahal" tu substanci a uvidím, co z toho bude. Teď schneme a čučíme na TV noviny... Ahoj, Honza168.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník