Surfacer

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Surfacer

Příspěvekod cajo » stř 01 dub, 2009 2:02 pm

ahoj humore chcel som sa ta opytat co je to ten Surfacer
cajo
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 07 bře, 2009 7:01 pm

Příspěvekod Radek » stř 01 dub, 2009 2:12 pm

HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 dub, 2009 2:14 pm

Základový tmel ke stříkání i natírání, neagresivní k plastu. Umožńuje snadné vytmelení spár a stop po broušení a hrubém tmelení. Je leštitelný a antistatický.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod cajo » stř 01 dub, 2009 2:22 pm

no a kde sa to da kupit
cajo
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 07 bře, 2009 7:01 pm

Příspěvekod jobr » stř 01 dub, 2009 2:46 pm

H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod PetrL » stř 01 dub, 2009 2:59 pm

cajo píše:no a kde sa to da kupit

Máme tady vyhledávač :wink: heslo surfacer, zobrazit příspěvky a máš co číst na celý den. Ono je těch tmelů docela dost a dočteš se, který je na co více, či méně vhodný, a kde ten který koupíš.
Např: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php ... acer#12762
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Sandy » stř 01 dub, 2009 3:54 pm

Hele, hoši, čas jsou peníze. :shock:
Tak proč se nezeptat, když to za mně někdo vyhledá. :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod el_salamo » stř 01 dub, 2009 4:21 pm

Sandy píše:Hele, hoši, čas jsou peníze. :shock:
Tak proč se nezeptat, když to za mně někdo vyhledá. :lol:


:lol: :lol:
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod PetrL » stř 01 dub, 2009 4:35 pm

Sandy píše:Hele, hoši, čas jsou peníze. :shock:
Tak proč se nezeptat, když to za mně někdo vyhledá. :lol:

No jo, Sandy. Ti, co to tu obšírně popsali, právě ten čas na to potřebovali - jistě ho nebylo málo a dali si s tím nějakou práci.
Když je někdo líný pohledat, tak asi jejich nezištnou pomocí pohrdá, tak co vlastně chce? Aby to udělali znovu a strčili mu to až pod nos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Sandy » čtv 02 dub, 2009 3:47 pm

PetrL píše:
Sandy píše:Hele, hoši, čas jsou peníze. :shock:
Tak proč se nezeptat, když to za mně někdo vyhledá. :lol:

No jo, Sandy. Ti, co to tu obšírně popsali, právě ten čas na to potřebovali - jistě ho nebylo málo a dali si s tím nějakou práci.
Když je někdo líný pohledat, tak asi jejich nezištnou pomocí pohrdá, tak co vlastně chce? Aby to udělali znovu a strčili mu to až pod nos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:

To byl jen chabý pokus o aprílový žertík. :oops:
Ale zase na druhou stranu z vlastní zkušenosti vím, že občas má člověk výpadek a není schopen najít tu nejjednodušší informaci.
Navíc z tohoto a podobných dotazů spíše plyne, že tazatel je začátečník nejenom v železničním modelářství, ale i v práci s počítačem.
Těch, z jejichž dotazů opravdu čišela lenost, bylo na tomto foru pár. Snad dva nebo tři.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod win111 » čtv 02 dub, 2009 3:56 pm

Sandy píše:
PetrL píše:
Sandy píše:Hele, hoši, čas jsou peníze. :shock:
Tak proč se nezeptat, když to za mně někdo vyhledá. :lol:

No jo, Sandy. Ti, co to tu obšírně popsali, právě ten čas na to potřebovali - jistě ho nebylo málo a dali si s tím nějakou práci.
Když je někdo líný pohledat, tak asi jejich nezištnou pomocí pohrdá, tak co vlastně chce? Aby to udělali znovu a strčili mu to až pod nos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:

To byl jen chabý pokus o aprílový žertík. :oops:
Ale zase na druhou stranu z vlastní zkušenosti vím, že občas má člověk výpadek a není schopen najít tu nejjednodušší informaci.
Navíc z tohoto a podobných dotazů spíše plyne, že tazatel je začátečník nejenom v železničním modelářství, ale i v práci s počítačem.
Těch, z jejichž dotazů opravdu čišela lenost, bylo na tomto foru pár. Snad dva nebo tři.


No, taky nejsem z toho všeho zrovna chytrý, přestal jsem s mašinkama když mě bylo 17, měl jsem jiný zájmy. Teď se vracím a mám pocit, že mě ujel vlak. S tím modelařením, mě pomáhají Houmrovi stránky, je tam vše podstatné ale dá se najít mnoho užitečného i na jiných stránkách ostatních modelářů, je jich hodně a opravdu stačí jen hledat. Mě spíš bude problém dělat elektrika, tu nechápu a bez ní se neobejdu. Jdu do digitálního kolejiště a prý je jednodušší. Pro mě možná na počet drátů ale celé to dát dohromady.....to bude hodně učení. Tak vydrž, prťka, vydrž
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Příspěvekod cajo » čtv 02 dub, 2009 6:17 pm

no tak prepacte ja som myslel ze forum je na to aby sme si medzi sebou poradili ale ako vidim tak je to len pre mudrako (a mam 12 rokov)
cajo
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 07 bře, 2009 7:01 pm

Příspěvekod MirekTT » čtv 02 dub, 2009 6:32 pm

Cajo, napiš mi na miroslav@c-box.cz
Za tvoji super odpověď těm - jak to jen přeložit - moudrákům? - si tě beru na starost. Netvrdím, že jsem vševědoucí, ale pomůžu ti s googlením, s vyhledáváním, se správnou formulací dotazů, poradím, koho a jak se na co zeptat, aby jsi nebyl kamenován atd.
Ber, nebo nech ležet.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Jirka Zubek » čtv 02 dub, 2009 7:44 pm

Zkus si na www.modelforum.cz zadat do Hledat slovo Surfacer v pouze názvech příspěvků...dostaneš asi 18 odkazů což je méně než 637 v celém fóru... :wink:

pokud se ti to zobrazí,tak výsledek hledání je tady... http://www.modelforum.cz/search.php?key ... mit=Hledat

PS: Není na škodu si tuto sekci přečíst celou :wink: ...hodně věcí se dá použít i na vláčky... :)
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod PetrL » pát 03 dub, 2009 8:20 am

cajo píše:no tak prepacte ja som myslel ze forum je na to aby sme si medzi sebou poradili ale ako vidim tak je to len pre mudrako (a mam 12 rokov)

Myslím, že jsme ti poradili dobře. Dostal jsi odpovědi nejen stručné a jasné, ale i rady, kde najdeš podrobnosti a rady podle vyzkoušených postupů. To samé ti znovu radí Jirka Z. Udělej to a uvidíš, co tam na tebe čeká dobrých rad pro začínající modeláře. Tak co ještě chceš a co se vztekáš? A věkem se neoháněj. Kdo umí číst a zaregistrovat se, ten snad také zvládne sám kliknout na tlačítko hledat a vyzkoušet si, co umí. Pokud ovšem chce... Kdyby bylo vidět, že sis to pročetl a pak se ptal na něco, čemu tam nerozumíš, nikdo by tě nekamenoval a dostal bys další potředné rady. Ale takhle? Nikdo tě nazatracuje, naopak jsi vítán - už si rozumíme?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Další

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků