Různé

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Různé

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 12 črc, 2011 4:32 pm



No jo Marwine, ale nemáš to pak díky těm kleštím v místě střihu zploštělý - tj. musíš kolejnici ještě dodatečně zabrušovat a tím pádem ubírat materiál tak o půl milimetru až milimetr?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Různé

Příspěvekod Martin HO » úte 12 črc, 2011 4:51 pm

Já řežu koleje (H0) řezným kotoučem upnutým v ohebném hřídeli brusky. Kolej upnutá za hlavu do malého svěráčku s hladlými čelistmi. Přesný, čistý řez, netknutá kolej, minimální ztráta materiálu.
Martin HO
 

Re: Různé

Příspěvekod radekkrupka » úte 12 črc, 2011 5:44 pm

Já jsem celé kolejiště "odřezal" žiletkovou pilkou. Jde to pěkně...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Různé

Příspěvekod marwin » úte 12 črc, 2011 6:28 pm

Petr Zatrepalek píše:


No jo Marwine, ale nemáš to pak díky těm kleštím v místě střihu zploštělý - tj. musíš kolejnici ještě dodatečně zabrušovat a tím pádem ubírat materiál tak o půl milimetru až milimetr?


Prave ze ne, z normalnich stipacek by to samozrejme bylo zplostele, ale todle jsou kouzelne klesticky:), objevil je kolega Vlada Vacek.
Tvar klestin viz priloha. Jedna strana strihu je krasne rovna a muze se hned pouzit, druha strana je pochopitelne zplostela... Nastrihal jsem s nima vsechny dily na Loket, ted se mi trosku klestiny rozjely cca o 0,1 mm, takze musim trosku prejet pilnikem.
BTW. taky jsem narezal hodne prutu zilpilem a predtim karbonovym kotouckem, ale tohle je opravdu jednoducha, rychla a presna metoda.
Přílohy
klestiny.PNG
klestiny.PNG (2.66 KiB) Zobrazeno 15427 krát
Naposledy upravil marwin dne úte 18 říj, 2011 10:38 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Různé

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 12 črc, 2011 6:53 pm

Tedy,ne že bych chtěl podceňovat kvalitu těchto nůžek,ale jednou jsem dostal nápad,že bych odstřihl kousek koleje na konci kde už o nic nešlo a dopadlo to tak,že jsem z kleští cca za 450 kč vylomil kus ostří :D
Jinak používám tohle http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... umlge.html
a mám s tím co dělat.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Různé

Příspěvekod Ferda » úte 12 črc, 2011 7:09 pm

miroslav lengyel píše:Tedy,ne že bych chtěl podceňovat kvalitu těchto nůžek,ale jednou jsem dostal nápad,že bych odstřihl kousek koleje na konci kde už o nic nešlo a dopadlo to tak,že jsem z kleští cca za 450 kč vylomil kus ostří :D
Jinak používám tohle http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... umlge.html
a mám s tím co dělat.

Kleštěma to štípu taky a nic jsem zatím nevylomil; akorát to pak ještě lehce zabrousím.
To udělátko od ROCA máme taky. Při druhé kolejnici to přišlo o zuby a od té doby s tím dokáže uřezat kolej jen Dašek. Za prvé jsme mu neřekli, že už to nemá zuby. A za druhé, při jeho medvědí síle si toho sám vůbec nevšiml. :mrgreen:
Podezříval jsem ROCO, že tam ty zuby jen na oko přilepili lepidlem z vody a mouky.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Různé

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 12 črc, 2011 7:28 pm

Nebo je to tím,že máte měkký materiál a zalepili se vám zuby :D já ji mám přes rok,řežu tím kolejnice i trubičky na lampičky a v pohodě. :mrgreen:Ony jsou ty zuby taky směrem dopředu,takže řeže pouze při pohybu směrem od sebe. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Různé

Příspěvekod Ferda » úte 12 črc, 2011 7:57 pm

miroslav lengyel píše:... Ony jsou ty zuby taky směrem dopředu,takže řeže pouze při pohybu směrem od sebe. :lol:

Věř mi :!: nejsou žádné :D
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Různé

Příspěvekod PaMi » úte 12 črc, 2011 8:37 pm

Já jsem si pořídil "speciální kleště na kolejnice". Popis jak jsem s nimi spokojený a také fotografie střihů kolejnic jsou zde:
http://www.vlakytt.cz/naradi-a-nastroje ... utter.html
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Různé

Příspěvekod marwin » stř 13 črc, 2011 7:07 am

PaMi píše:Já jsem si pořídil "speciální kleště na kolejnice". Popis jak jsem s nimi spokojený a také fotografie střihů kolejnic jsou zde:
http://www.vlakytt.cz/naradi-a-nastroje ... utter.html


Vyse jmenovany kolega zkousel podobne kleste jako PaMi a v porovnani s Narexackymi strihaly hur (byl tam maly presah viz fotky strihu na webu). Ty Narex kleste jsou opravdu vynikajici, ale to uz bych se opakoval:)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Různé

Příspěvekod loscarlos » pát 26 srp, 2011 10:10 am

marwin píše:Prave ze ne, z normalnich stipacek by to samozrejme bylo zplostele, ale todle jsou kouzelne klesticky:), objevil je kolega Vlada Vacek.
Tvar klestin viz priloha. Jedna strana strihu je krasne rovna a muze se hned pouzit, druha strana je pochopitelne zplostela... Nastrihal jsem s nima vsechny dily na Loket, ted se mi trosku klestiny rozjeli cca o 0,1 mm, takze musim trosku prejet pilnikem.


Musím se připojit ke chvále štípaček. Přiznám, že na koleje by mne nenapadlo je použít, já je používám pro oddělování dílů od vtoků(rámečků) plast. stavebnic i odlitků. Právě mne zaujali tou vnější stranou, která je rovná a díky ní je možno skoro čistě oddělit materiál. Já je koupil v Bystřici u Bn ( mám to přes kopec ) v podnikové prodejně Narexu. Cenu z hlavy nevím, je to už nějaká doba.
Ještě jeden odkaz pro majitele tohoto diskuzního vlákna. Krásný typ na dárek, třeba k vánocům :
http://www.megadarky.cz/simpsonovi/4019 ... 31632.html
:D :D :D :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Různé

Příspěvekod pavmar » čtv 13 říj, 2011 6:25 am

Zdravím také používám tyto kleště když upravuji konec koleje, a na přechodovém rozhraní žiletkovou pilku.
kleště jsem pořídil v obchodě s elektroinst. mat značka Cimco Stranové štípací kleště. normálně po střihu lze nasadit kovové i plastové spojky když stříháte rovně není již čelo kolejnice již potřeba nijak upravovat.
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Různé

Příspěvekod dejv » čtv 13 říj, 2011 8:20 am

Zdravím,

já zatím na své pokusy používám s úspěchem (kromě žilpilky) taky tyhle kleštičky, které jsem si pořizoval na vyštipování dílů plastikových stavebnic z rámečků:

http://www.arturmodel.cz/kleste-vystipovaci/d-84524/

Fungujou přesně stejně, jako ty výše uvedené - tj. jedna strana střihu je perfektně rovná, druhá je sežvejkaná. Samotné kleštičky to zatím přežívají bez problémů, ale používám jen kolejnice code 40, takže nedokážu říct, jestli by to stejně dobře fungovalo i s většími profily...
Nko - zatím si jen tak experimentuji a učím se
dejv
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07 zář, 2011 7:27 am

Re: Různé

Příspěvekod pavmar » čtv 13 říj, 2011 8:30 am

stříhal jsem dříve code 100 peco a ted code 75 na modulu stanice špičák, jinak je mam už dlouho postavil jsem s pomocí spoustu el. zařízení a používám je při práci v práci docela časta stály asi 350kč ale mám je od roku 2008...
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Různé

Příspěvekod Houmr » čtv 21 bře, 2013 2:54 pm

Kvůli přetrvávajícím problémům na webzdarma jsem přesunul stránku na jinou adresu:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/
Pokud by jste narazili na nějaké nefunkční odkazy, prosím napište mi na mail, díky.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků