Různé

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Příspěvekod Baterfly » pát 10 črc, 2009 6:47 pm

Houmr píše:že nejlepší je ničit vir v nouzovém režimu

Lepší je to na jiném stroji. Disk vytáhnout a připojit do jiného kompu, aby se z toho disku nestartoval systém a pak antivirem vyčistit.

romino píše:Ono to hlasenie zobrazuje Mozilla (IExplorer nie), preto niekomu idu bez problemov a niekomu nie. V Mozille sa da upozornenie vypnut v NASTROJE/MOZNOSTI/Varovat , pokial stranka je povazovana za utocnu. Ale neodporucam, predsa len je to na nieco dobre.

Otázkou je, jestli nástroje Googlu jsou stoprocentní a nedošlo k záměně signatury škodlivého programu za skript na stránce. Ono když antivir hlásí že je počítač napaden ještě neznamená že je tam skutečně vir. Jestli je dobré to varování ve firefoxu těžko říct, je to jen varování ne ochrana. Ja mám Avg free a jakmile vlezu na zaplevelenou stránku tak mě varuje a je jedno jaký právě používám prohlížeč.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod Nomed » pát 10 črc, 2009 9:08 pm

Baterfly píše:
Houmr píše:že nejlepší je ničit vir v nouzovém režimu

Lepší je to na jiném stroji. Disk vytáhnout a připojit do jiného kompu, aby se z toho disku nestartoval systém a pak antivirem vyčistit.


Omyl, pánové. V nouzovém režimu to nemusí pomoci, je-li vir chytrý. A v jiném počítači - to je až krajní nouzové řešení pro svou pracnost (a každý nemá dva a více počítačů). Jednoduše nabootovat (nastartovat) z nějakého bootovacího CD (např. včas vytvořené záchranné CD nebo Hiren`s Boot CD nebo Ultimate Boot CD stažená z internetu)a prověřit takto nastartovaný stroj antivirem opět z CD - tentokráte antivirového. Tím se vyloučí případná aktivita viru během čištění a nemusím demontovat počítač. Chce to mít jen vhodný a spolehlivý antivir.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Barbucha » sob 11 črc, 2009 10:24 am

Nomed píše:
Baterfly píše:
Houmr píše:že nejlepší je ničit vir v nouzovém režimu

Lepší je to na jiném stroji. Disk vytáhnout a připojit do jiného kompu, aby se z toho disku nestartoval systém a pak antivirem vyčistit.


Omyl, pánové. V nouzovém režimu to nemusí pomoci, je-li vir chytrý. A v jiném počítači - to je až krajní nouzové řešení pro svou pracnost (a každý nemá dva a více počítačů). Jednoduše nabootovat (nastartovat) z nějakého bootovacího CD (např. včas vytvořené záchranné CD nebo Hiren`s Boot CD nebo Ultimate Boot CD stažená z internetu)a prověřit takto nastartovaný stroj antivirem opět z CD - tentokráte antivirového. Tím se vyloučí případná aktivita viru během čištění a nemusím demontovat počítač. Chce to mít jen vhodný a spolehlivý antivir.


V návodu ještě trochu skřípe spuštění antiviru z CD. Musel by se neustále obnovovat o aktualizace, jinak to nemá smysl. Při testu antivirem by měl být počítač odpojený od sítě, takže k aktualizacím se nedostane, navíc by s nimi mohl aktivovat po síti virus. Dvěma PC se člověk při těchto nouzových akcích člověk stejně nevyhne.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Houmr » sob 11 črc, 2009 3:04 pm

No mě pomohl Superantispyware v nouzovém režimu. Pak nainstalovat nový Total Comander 7.5 beta s dvěma hesly. Pak v Google požádat o nový test stránek, tak jak pospal kolega romino. Zatím se zdá, že je vše v pořádku, uvidíme dále.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Kubo » sob 11 črc, 2009 3:37 pm

Houmr píše:No mě pomohl Superantispyware v nouzovém režimu. Pak nainstalovat nový Total Comander 7.5 beta s dvěma hesly. Pak v Google požádat o nový test stránek, tak jak pospal kolega romino. Zatím se zdá, že je vše v pořádku, uvidíme dále.
Mislím že to je najlepšie.
Uživatelský avatar
Kubo
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 27 úno, 2009 2:52 pm

Příspěvekod Nomed » sob 11 črc, 2009 6:50 pm

Barbucha píše:
Nomed píše:
Baterfly píše:
Houmr píše:že nejlepší je ničit vir v nouzovém režimu

Lepší je to na jiném stroji. Disk vytáhnout a připojit do jiného kompu, aby se z toho disku nestartoval systém a pak antivirem vyčistit.


Omyl, pánové. V nouzovém režimu to nemusí pomoci, je-li vir chytrý. A v jiném počítači - to je až krajní nouzové řešení pro svou pracnost (a každý nemá dva a více počítačů). Jednoduše nabootovat (nastartovat) z nějakého bootovacího CD (např. včas vytvořené záchranné CD nebo Hiren`s Boot CD nebo Ultimate Boot CD stažená z internetu)a prověřit takto nastartovaný stroj antivirem opět z CD - tentokráte antivirového. Tím se vyloučí případná aktivita viru během čištění a nemusím demontovat počítač. Chce to mít jen vhodný a spolehlivý antivir.


V návodu ještě trochu skřípe spuštění antiviru z CD. Musel by se neustále obnovovat o aktualizace, jinak to nemá smysl. Při testu antivirem by měl být počítač odpojený od sítě, takže k aktualizacím se nedostane, navíc by s nimi mohl aktivovat po síti virus. Dvěma PC se člověk při těchto nouzových akcích člověk stejně nevyhne.


Psal jsem o situaci, kdy řešíme již pravděpodobně nebo jistě napadený počítač, to jest situace krize. Použiji na CD nejnovější aktualizovaný antivir. Pokud budu řešit antivirovou ochranu čistého počítače - to jest prevenci, pak nainstaluji antivir a zajistím pravidelné aktualizace, tak jak píšeš. Většina virů mi pak může... Horší je to se spywarem, na ten obyčejné antiviry nereagují tak jak mají. A dobré antiviry jsou drahé. AVG, Avast,.. jsou jen napodobeniny antivirů.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Barbucha » sob 11 črc, 2009 8:37 pm

Když už tu tak hezky vírujeme, tak se mně osvědčil AWAST! Professional (tzn. pacený), free verze není to pravé ořechové a pokud jde do tuhého, tak HijackThis 2.0.2. HijackThis je geniálně jednoduchý, ale člověk pak musí vědět co maže, ale žádná potvůrka mu zatím neodolala. Symantec mě moc nebere po předchozích verzích, ale poslední je prý zas dost dobrá, ale nemám zkušenosti. Jen jsem četl kladné ohlasy. Je to blbuvzdorné a vše v jednom. Na takové to domácí brouzdání mám free Awast! a Spybot. Sbybot sice umí celkem hledat, ale neumí odstraňovat :-)

Nikdy by mě nenapadlo, co za divné téma otevřeme u vláčků.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nomed » ned 12 črc, 2009 9:31 pm

To máš těžký...když řada z nás se živí IT nebo ty spropadené bedny alespoň používá :wink:

Víš, ono není antivir jako antivir. AVAST v plné verzi není úplně špatný, ale není spolehlivý. Tudíž v profi prostředí pro nás neexistuje. Symantec v nové verzi funguje obstojně, ale je to hrůza z jiného hlediska - náročnost na HW - hrozně zpomaluje operace, a pokud to nepřenastavíš, tak chrání PC i sám před sebou - to myslím doslovně. V provozu je to šílenost. Máme ho. Nuceně, bohužel. Jinak by šel do kytek.
Podle dlohodobějších zkušeností je nejlepší "svaté trio" MCAfee, Kasperski a FSecure, kteréžto si většinou poradí i se spywarem. Jsou celkem spolehlivý, i když FSecure taky dost žere zdroje. Pro běžný použití proti virům je dobrý NOD32.
Se SpyBotem máš pravdu. Lepší je SpySubtract. 8)
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 13 črc, 2009 7:54 am

Odbočím od víření antivirů - koukal jsem fotky tvé nové koupelny - soustrast s těmi řemeslníky! To na ně fakt nebyly žádný páky? Nám když loni "zprasili" silikonem nová okna a parapet, tak nedostali doplatek dokud chyby neodstranili - letos už si dali sakra pozor.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod andrejH0 » pon 13 črc, 2009 8:17 am

ouha som si myslel ze len aj mam smolu na majstrov co robia kupelne. citim s tebou jak to skazili. mne tiez dosrali kupelku ale uz to nekomentujem...museli opravit...len pre info dali zlu sparovacku.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod Houmr » pon 13 črc, 2009 8:31 am

No ono nás asi bude více, řemeslníci opravdu stojí za prd, i když vyjímky zaplať bůh jsou. :lol: Jinak já to vyřešil slevou a radši si to udělal sám, neměl jsem už sílu sledovat jak ničí zbytečně materiál.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod andrejH0 » pon 13 črc, 2009 9:01 am

no vidis ja som im to dal prerobit cele a to cvakli....mna dlazba stala mimo cenikovych cien 29€ a oficialna je 56€..takze si chlapci naramne zarobili pri 15m2 dlazby a 32m2 obkladu.
ale na tom si dali tak zalezat je to presne na desatinu milimetra.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod jiri739 » pon 13 črc, 2009 9:55 am

To je asi přesně to o čem se už dlouho mluví. Všichni dneska chtějí studovat a učební obory zmizely. Tím pádem každý dělá dnes řemeslníka a výsledek stojí za to.
Známemu kachličkoval 1 "odborník" koupelnu. Začal ze dvou stran a uprostřed se "sešel" do V. Takže vymlátit, vyhodit a koupit nové. No a pak si pozvěte odborníka.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Houmr » pon 13 črc, 2009 11:17 am

Ano i to je jeden z problémů, který jsi popsal. No, tak to je taky nářez :lol: :!: No, u mě to tak tragické asi nebylo, ale vždy když jsem přijel z práce, tak jsem čekal co se mu zase povedlo :cry:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 13 črc, 2009 2:45 pm

No nás to taky čeká - na podzim - maj to dělat na klíč a docela se děsím... Kdyby si to ale dělal člověk sám, bude to mít sice tip top ale za hodně dlouho... Holt kde vzít čas...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků