Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod Mašinka » stř 04 črc, 2012 7:12 pm

Tak co, hoši, nějak vám to tady chcíplo, což?
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod jrtrain » pát 03 srp, 2012 9:14 pm

hoj, no ticho tu je..
jak tak sleduju, v porovnání s ostatními běžnějšími velikostmi, jako je H0, TT, či N, je nulkařů asi hodně málo.
Měl bych otázku - kdo z nulkařů provozuje zahradní železnici a jaké s tím máte zkušenosti?
Když se podívám na net, tak po zahradách, kterých u nás také není až tak moc, jezdí jen LGB, případně jiné modely na stejném rozchodu 45 mm.
Proč se ptám - uvažuji v budoucnu, že bych si něco na zahradě postavil. Nicméně jako téčkař se zaměřením na 70 léta ČSD jsem zvyklý na určité standardy, na jejichž základě jsem si stanovil určitá kriteria (která se mohou změnit ;-) ), jako je cenová dostupnost, tovární modely dle českých předloh a modelovost - ve všech třech případech je např. ETS na tom podstatně lépe, nežli např. LGB. Na druhou stranu, pokud bych byl jediný, nebo jeden z mála, kdo by měl v zahradě nulku, otázka je, kolik nulařů by třeba přijelo projet své modely po zahradě.
předem díky za Vaše názory
Jirka R.
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod rawen » sob 04 srp, 2012 4:34 am

Ahoj.
Mohu-li ti poradit z vlastní zkušenosti, drž se hlavního proudu.
Já šel do Regnerova nestandardního úzkého rozchodu 30mm s tím, že si budu stavět vozy i mašiny, ale znáš to - přijdou děti, tedy není čas na vlastní stavbu ani penízky na nákupy od jediného dodavatele...
Teď vím, že to předělám na nejběžnější rozchod 45mm a třicítková úzkorozchodka zůstane jako memento. (pokud ji neprodám)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod jrtrain » sob 04 srp, 2012 9:18 pm

ahoj, díky
no, ta 30 je opravdu nestandardní, zcela jistě se budu držet normovaných kolejí, zda 45 mm nebo 32 mm, to je právě to dilema, které mám. Zdá se, že bych nulkou nemusel nic zkazit, je jen prostě menší a venku méně obvyklá. Nu uvidím, je to běh na delší trať.
V každém případě, pokud má ještě někdo nějaké rady, tipy, či zkušenosti s nulkou v zahradě, předem díky ;-)
Jirka
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod jrtrain » pát 17 srp, 2012 8:38 am

zdravím nulkaře, tak konečné rozhodnutí je zde, po různém pátrání po netu, sbírání informací, tipů a rad, jsem se rozhodl, že si tu nulku pořídím a i přes negativní názory příznivců Géčka si ji postavím v zahradě. Pro začátek jsem si pořídil postarší set ETS s E 225.001 a 3 vozy, oválem a trafem. :)
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 bře, 2019 8:09 pm

milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všude ticho, jen mráz v okna duje.

Příspěvekod Tomáš Feit » pon 02 srp, 2021 7:06 pm

jrtrain píše:hoj, no ticho tu je..
jak tak sleduju, v porovnání s ostatními běžnějšími velikostmi, jako je H0, TT, či N, je nulkařů asi hodně málo.
Měl bych otázku - kdo z nulkařů provozuje zahradní železnici a jaké s tím máte zkušenosti?
Když se podívám na net, tak po zahradách, kterých u nás také není až tak moc, jezdí jen LGB, případně jiné modely na stejném rozchodu 45 mm.
Proč se ptám - uvažuji v budoucnu, že bych si něco na zahradě postavil. Nicméně jako téčkař se zaměřením na 70 léta ČSD jsem zvyklý na určité standardy, na jejichž základě jsem si stanovil určitá kriteria (která se mohou změnit ;-) ), jako je cenová dostupnost, tovární modely dle českých předloh a modelovost - ve všech třech případech je např. ETS na tom podstatně lépe, nežli např. LGB. Na druhou stranu, pokud bych byl jediný, nebo jeden z mála, kdo by měl v zahradě nulku, otázka je, kolik nulařů by třeba přijelo projet své modely po zahradě.
předem díky za Vaše názory
Jirka R.



Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli jsi nakonec zrealizoval tu zahradní železnici v 0 velikosti. Uvažuji o Merkuru v tříkolejnicovým systému a potřebuji vědět jestli jsou koleje vhodné pro exteriér. Jinak doma mám dva L panely v TT velikosti, jeden menší retro panel v HO velikosti ze starého Pika ( vše analog ) a už nemám místo na další realizaci. Všechny kolejiště fungují v rámci údržby jak mají a rušit nebo prodávat se mi nechtějí. Zbývá mi už jen zahrada, kde by se dalo něco tvořit. Prostor bych měl i na velikost G, ale když porovnávám ceny 0 Merkuru nebo G Piko nebo LGB tak mě výhodněji vychází ten Merkur. Díky za odpověď. Tomáš
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm


Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků