Doplňky pro 0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod Mašinka » pát 17 led, 2020 4:51 pm

Omlouvám se Martinovi
za to, že jsem neodpověděl na jeho příspěvek. Stran Géčka je řada jednoduchá, postavit si sám. Podvozky v HO by se jistě našly a
skříň z polystyrenu nebo plechu, dle chuti, schopnosti a vybavení dílny. Typáky nejsou problém, konfrontace s vozidlem reálného
čísla taky ne. Tahle situace je údělem milovníků úzké, malosériové modely přesahují vesměs možnosti českého modeláře, (ne
sběratele), a navíc naše a historicky i rakouská vozidla nejsou s německými kompatibilní. Jen snad pár výjimek, ale zde byl časově
omezený souběh. Takže, ke strojům a stavět!!!!
Zdraví (poněkud jedovatý)
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod Mašinka » pát 17 led, 2020 4:52 pm

Oprava, Téčka, sakra tablet, čte myslenky, ale blbě!
M.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod sion » stř 30 čer, 2021 4:05 pm

Zcela drobný doplněk od DH-LOKO je mimo jiné zarážka tedy tzv. "čuba", jedná se o lept z mosazného plechu obsahující dvě čuby a každá má jinou základnu.
lept O DH-LOKO.jpg
lept O DH-LOKO.jpg (57.82 KiB) Zobrazeno 4483 krát

Pro sestavení stačí základní nářadí a vřele doporučuji vteřiňák. Já šel složitější cestou letováním a z obvodového rámečku jsem vystřihl kousky plechu na boční vedení čuby aby vůbec držela na koleji.Pak základovka a vrchní lak.
cuba lept.jpg

V minulosti jsem se z měděného plechu pokusil vysochat čubu ale dopadlo to takto.
S3017590.JPG
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod sion » stř 30 čer, 2021 4:10 pm

Jako další doplněk třeba před loko depo nebo u staniční budovy se umisťovalo dvoukolí z parní loko na kusu koleje a podložené čubami.
Pokusil jsem se to trochu vysochat ale měl jsem omezený výběr materiálu jako dvoukolí a kolej tak z toho vzniklo toto:
dvoukolpomnik.jpg
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod Mašinka » čtv 01 črc, 2021 3:30 pm

Zdravím SettO!
Začal jsem stavět, ale poněvadž zde je vkládání obrázků zbytečně pracné, objevíte moje věci na snm-forum.de
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod sion » stř 01 zář, 2021 8:02 am

Jako vhodný doplněk na plošinové vozy jsou kontejnery které se dají sehnat. Nabízí je Tioka-Ikaria zde:
http://www.tioka-ikaria.cz/rubriky/spur-0-1-45/naklady
Nebo v různém výprodeji zde:
http://www.pkmodels.cz/dilky-navesy/kon ... nice-1-48/
Nebo třeba od výrobce Monti systemu a nebo pokud má někdo možnost filamentového 3D tisku tak ke stažení .stl zde:
https://www.thingiverse.com/thing:4071837
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod sion » ned 06 úno, 2022 4:11 pm

Jako další doplněk k nulce a to hlavně do depa, skladu apod. je mosazný lept v měřítku 1:48 které se aspoň trochu blíží nulce (1:43-1:45) a právě mezi plastikovými modeláři bojové techniky se toto měřítko značně rozšiřuje.
Firma Hauler pod označením HLX48360 dodává sadu dvou leptů představující plechové kontejnery MARS.
Zatím sestavení z leptů ještě neproběhla, mám pouze lepty, takže nemohu sdělit podrobnosti ze stavby. Pro představu foto sady leptů.
lept bedna MARS.jpg
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Re: Doplňky pro 0

Příspěvekod sion » sob 12 úno, 2022 8:34 am

Další lept který se hodí při tvorbě krajin a dioramat je lept vík od kanálů opět od Haulera 1:48.
lept kanály.JPG
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Předchozí

Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků