Komunita 0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Příspěvekod vvitty » pon 11 kvě, 2009 10:01 am

tak tak, jedna vec je vlastnit nejakou technoligii, kterou lze vyrobit pozadovany produkt (ono by se jiste naslo i vice dalsich moznosti), a druha (byt mnohdy mnohem dulezitejsi cast) je, zda je to dotycny ochoten zaplatit, resp. zda se tim da dostat jinam nez se stavajici nabidkou na trhu (cenove, kvalitou....).
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Drobná poznámka

Příspěvekod Mašinka » ned 24 led, 2010 6:34 pm

Zdravím všechny příznivce nulky.Tak jako Dušan0, dávám přednost modelům spíš bližším realitě, nežli vlastní fantazii.Nejsem sice počítač nýtů, preferuji modelový vzhled i za cenu drobných kompromisů, celkově však tak, aby bylo zachováno milieu nejen ve vzhledu vozidel, ale i okolí a časového zařazení (epochy).Ta v mém případě je konec 30. let minulého století,námětem plánovaného kolejiště je průmyslová vlečka v továrně, na kterou navazuje úzkorozchodka vnitrozávodní dopravy.Součástí by měl být i kousek předměstské ulice.Plány jsou již 1:1 na papíře, čekám jen na trojcestnou výhybku od Lenze, zatím stavím normálněrozchodná vozidla.Ta úzkorozchodná mám již prakticky hotová.Při svojem přihlášení a následném prohlížení stránek jsem zjistil jen minimální pohyb příspěvků s nulkovými tématy, takže jsem zvědav, zda se situace změní!

Mašinka

Průmyslové železnice všech rozchodů, tramvaje na 1000 mm.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Upřímně řečeno

Příspěvekod Mašinka » sob 30 led, 2010 7:14 pm

očekával jsem alepoň nějakou reakci.Ale všude ticho, jen mráz v okna duje.Asi máme my, nulkaři dost jiných možností k seberealizaci.
S přáním klidného spánku
Mašinka :mrgreen:
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Příspěvekod Rtep » ned 31 led, 2010 12:48 pm

Ahojky zdravím Mašinku do bílé Jihlavy, my tu máme v Brně taky bílo a teď svítí dokonce sluníčko. Asi všichni nulkaři spí a spí až do jara. Já teď taky jenom kreslím modely v počítači. Učím se totiž Rhino.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod Mašinka » ned 31 led, 2010 1:43 pm

Zdravím do Brna!
Já také kreslím, ale na papíře, rekonstruuji z fotek skutečné mašiny akumulačku "Feuerstahl" od J.A.Maffei na normálním rozchodu.S tím Rhinem, to zní zajímavě, určitě by mi to pomohlo, ale nejsem žádný počítačový expert a nevím co to stojí.Komerční verze asi kolem třicítky, ale je taky verze pro soukromé použití?a za kolik?Postupně dávám dohromady park továrních vozů pro moji fabriku,a chci to něčím zajímavým vozit i se zvukem digitálně (kvůli Telex spřáhlu).Proto padla volba na akumulačku.Mám vůz na pomocnou přepravu skla, plošiňák, cisterny, asi pět, a chci postavit vůz na chlor v německé verzi.Tak se také pochlubte!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Příspěvekod Rtep » ned 31 led, 2010 6:55 pm

Posílám rozpracovanou BN 30 už je rozložena na jednotlivé díly.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod Mašinka » ned 31 led, 2010 7:26 pm

Pěkné, pěkné!Budu muset svého, již uvadlého ducha,popohnat k nějakému pohybu.Mám už asi půl roku noměřenou BNE 50 z Kolína, ale stále jsem se nedostal k tomu, abych ji hodil na papír.To co jste ukázal, mne snad nakopne k nějaké aktivitě!
Zdravím
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Příspěvekod juroH0 » ned 31 led, 2010 7:37 pm

Máš to pekné, len tak ďalej. Ak máš môžeš mi poslať jej výkres? Chystám sa naňu v mierke 1:4. Ďiky
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Rtep » ned 31 led, 2010 7:39 pm

Takto připravuji pro CNC vůz na sklo. Rám z jednoho dílu nástavba jako skládačka, snad se mi podaří do konce týdne to vyřezat. Materiál PSH
http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/1/1852/1852037_b57e5563e826cdb25fab5f4725e40681/images/SKLO_O.jpg
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod rawen » ned 31 led, 2010 9:02 pm

Rtep - odkud máš výkresy?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Mašinka » pon 01 úno, 2010 8:26 am

Zdravím Rtep!
Vidím, že máme podobné zájmy!Také v budoucnu chci postavit vůz na sklo podle toho originál plánu.Mám nějaké fotky z doby kdy byl už odstaven z provozu, jsou na nich dobře viditelné detaily.Musím ale počkat, až budu mít k dispozici staré rozsochy a ložiskové domky, má totiž odpovídat stavu ze třicátých let.Konstrukce pdvozku z mosazných profilů, dřevěné části skutečně dřevo, frobné díly lepty.Kladu dost velký důraz na modelový vzhled, a ten se dá dosáhnout i při použití různých materiálů a technologií.Přesto jsem při stavbě vozu Ds použil sice pojezd sestavený z dílů POLA-Maxi, tak jak to dost často dělám, ovšem po úpravě, tedy profrézování podélníků pro modelovější vzhled.Rozřezáním a slepením dosahuji různých rozvorů a délek pojezdů.Ale k Ds, skříň je ze dřeva, lépe řečeno z překližky, kterou jsem ve frézce upravil na vzhled prkenné stěny.Uvnitř je vyztužena dřevěnými profily, střecha je z dýhy za mokra ohnuté na kopytu a upravené na přesný rozměr.Konečná úprava spočívá v polepení zapertlovanými obdélníčky hliníkového plechu, přesně podle originálu,takže vzhled plechové střechy je přesvědčivý.Profily z mosazi od firmy HASSLER jako konstukční materiál pro boční stěny se mi také osvědčily a doplňují celkový modelový vzhled velmi dobře.Fotografie jsou na německém foru pro nulkaře.
Vidím, že debata se začíná trochu hýbat, myslím že nás tolik v republice není, abychom se mohli ignorovat, a výměna zkušeností, nápadů a případně i stavebních podkladů může být jen přínosná.
Zdraví Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Příspěvekod rawen » pon 01 úno, 2010 10:38 am

Mašinka píše:...
Profily z mosazi od firmy HASSLER jako konstukční materiál ...
Zdraví Mašinka

Nazdar. Byl by odkaz na ty profily? Koukal jsem zatím jen na nabídku Litomyského a platit až desetitisíce za kilo mosazi se mi fakt nechce.

Todle nebo odjinud?
http://www.hassler-profile.li/

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Mašinka » pon 01 úno, 2010 11:39 am

Dobrý den!
@Radek, ano, to je Hassler v Lichtensteinu.Pak je ještě v bývalé NDR jeden prodejce, ten však má profily, u nichž je tloušťka stěny konstantní, tak jako u Litomyského a jiných prodejců.Hassler je nástupce Fy.Schullern z Freilassingu v Německu, takže zaručená kvalita.Je to frézováno, nikoliv taženo, tím je zaručené i složení materiálu, protože z tažné mosazi nelze frézovat.Hassler má úkos v H a U profilech, takže přesně odpovídají realitě.
Zdravím
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Takhle to vypadá,

Příspěvekod Mašinka » sob 06 úno, 2010 7:59 pm

když se postaví Ds metodou, kterou jsem někde nahoře popsal.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fotky nic moc, lesknou se, protože vůz má být po revizi a laku.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: 0pur nebo Proto:45

Příspěvekod Pupajz » stř 24 úno, 2010 9:57 am

Dušan 0 píše:Najde se mezi modeláři někdo, kdo se věnuje velikosti 0pur nebo Proto:45.


Asi nejvíce se nulce v rozsahu 0pur nebo Proto:45 věnuje Pragoclub (www.pragoclub.cz), nicméně extrémní modelařinu typu stavby výměn a kolejiva jsem na CZ netu nezaznamenal ... to je asi jen výsada "západních" modelářů a zázemí, které ale k tomu mají ...
Pupajz
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19 úno, 2010 1:31 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků