Nářadí a přípravky pro opravu/úpravu železnice Merkur

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Nářadí a přípravky pro opravu/úpravu železnice Merkur

Příspěvekod sion » sob 17 črc, 2021 5:12 am

Při koupi přes inzerát vozů nebo lokomotiv nového typu železnice Merkur nebo přes různé druhy výprodejů jsem se setkal s různým stupněm probíhající koroze částí vozů nebo případné zohýbání dílů. Začal jsem si tedy dávat potřebné nářadí dohromady a při různých úpravách se toto nářadí ještě rozšířilo.
nářadí11.jpg
nářadí11.jpg (30.57 KiB) Zobrazeno 2582 krát
nářadí22.jpg
nářadí22.jpg (43.1 KiB) Zobrazeno 2582 krát

Jak vidíte jedná se o zcela základní nářadí s kterým si vystačíte při renovaci.
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm

Re: Nářadí a přípravky pro opravu/úpravu železnice Merkur

Příspěvekod sion » sob 17 črc, 2021 5:37 am

Při úpravách modelů železnice Merkur jsem se setkal s potřebou vyrobit nebo upravit různé části modelů. Pro výrobu dílů například podvozků a bočnic zcela nových nebo upravených vozů vznikla potřeba vlastnit ohýbačku, našel jsem si článek o ní, upravil měřítko a nechal vyrobit, slouží dokonale.
ohýbač.jpg
ohýbač.jpg (34.5 KiB) Zobrazeno 2580 krát
Pro sundání střech vozů aniž bych musel střechu vysouvat do boku a při tom riskovat poškrábání střechy nebo hran modelu, mě napadlo použít plastové páčidlo které se používá při sundavání tapecírungu v autech.Toto páčidlo se vrazí mezi střechu a kastli a střecha se vycvakne nahoru a tím odpadne.
Pro úpravu kol vozů a lokomotiv tedy ze stříbrných udělat jednoduše černé nebo renovovat reznoucí černé jsem si nechal vyrobil další přípravky tedy vyrážečky osičky a plastového izolantu z kola.Kola pak odmastím a stříknu lehce černou matnou ve spreji. Kolečka pak přes přípravek a malým kladívkem jednoduše "nacvakám" zpátky.
Při úpravě kotlového vozu jsem potřeboval sundat ze samotného kotle horní díl imitujícího víka ten upravit a nasadit zpět.Vnikla potřeba vlastnit dlouhý trubkový klíč M3 a tak jsem použil kousek ocelové trubky do které jsem zatloukal pomalu matici M3 a z boků lehkým poklepem vytloukal tuto matici až vzniknul vnitřní otisk matice M3.
příprav.jpg
příprav.jpg (36.75 KiB) Zobrazeno 2580 krát
Uživatelský avatar
sion
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24 pro, 2013 3:21 pm


Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků