Výstava Internationale Spur 0 (+1) Tag in Giessen

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti 0 (1:45).

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Výstava Internationale Spur 0 (+1) Tag in Giessen

Příspěvekod marho » ned 24 bře, 2024 10:19 pm

Byl jsem se dnes podívat na výstavě větších měřítek v německém Giessenu.
Spousta krásných věcí, ale chybí mi prostor i prachy, tak jsem se hlavně kochal.
Fotky jsou na rajčeti:
https://www.rajce.idnes.cz/album/9ziixBoYum0jwbqr
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Výstava Internationale Spur 0 (+1) Tag in Giessen

Příspěvekod SettO » pon 25 bře, 2024 4:42 pm

Ahoj, je to nádhera, kochačka, krasné modely, dík.
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Výstava Internationale Spur 0 (+1) Tag in Giessen

Příspěvekod hank » pon 25 bře, 2024 8:36 pm

marho píše:...chybí mi prostor i prachy...


...říkala spousta lidí, dokud nezjistili, že v nulce se dá postavit minikolejiště na ploše cca 150-200x50-75 cm; klasický inglenook nebo jevišťátko typu cameo by mohly být i menší. A kdyby to jó nešlo, tak to jistí úzký rozchod na hánulkovém kolejivu 16,5 mm, tj. velikost 0e, nebo dokonce 0f na kolejivu 12 mm.

Ale nulka není moje parketa. Nicméně určitě znáš fórum přidružené k časopisu Spur Null Magazin.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6114
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Výstava Internationale Spur 0 (+1) Tag in Giessen

Příspěvekod Mašinka » stř 24 dub, 2024 4:06 pm

Zdravím, Marho.
Podle příspěvku soudím, že se Ti líbí nulka. Argument, že máš málo peněz není až tak úplně pravdivý, pokud srovnáš ceny s H0. Já sám se věnuji nulce
asi třicet let a mohu říci, že to, pokud si zvolím vhodné téma kolejiště, lze i se skromnými prostředky dosáhnout pěkných výsledků. Já sám na dvou p
panelech 0.6 x 2 m do L stavím ulici s tramvají, tovární vlečku a továrnu s úzkorozchodnou vnitrozávodní dopravou. Tedy tři rozchody, normální 32 mm,
tramvaj na metrovém (22.2 mm) rozchodu a tovární 600 mm (12 mm). Lokomotiva Breuer 200 Euro z drhé ruky, vozidla v Giessenu nakoupená také tak
a přestavěná, tramvaj přestavba z tramvajového motoráku SPECTRUM cca 100 Euro, úzkorozchodné ellok na podvozku HALLING 35 Euro. Budka vlastní.
Za ty roky jsou to částky takřka směšné. Budovy mi z MDF řeže známý laserem, doplňky jsou jen drobné částky. Tak co, stačilo k povzbuzení ? :-)
Popřemýšlej, já jsem rád za nulku, když jsem nedávno přestavoval pro kamaráda enková vozidla, byly to nervy. Ona v 78 letech drobná motorika
přechází v nemotoriku a to nemluvím o zraku. Ostatně, pod mým nickem zde z dřívější doby a na Spur Null Magazin Foru (SNM Forum stačí do vyhledavače)
najdeš fotky a uvidíš sám.
Zdravím
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm


Zpět na Velikost 0 (komunita 0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků