TTe - poloměry a stoupání

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod Libor » pát 09 led, 2015 10:31 am

Přátelé modeláři,
můžete se prosím podělit o Vaše praktické zkušenosti ohledně minimálních poloměrů a maximálních stoupání na trati TTe ? Co je ještě únosné pro spolehlivý provoz (souprava U37 + dva až tři vozy, vše DK model) a alespoň trochu solidní celkový dojem ?
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 led, 2015 11:36 am

Praktické ti nesdělím,pro TTe se většinou používá kolejivo Zetkové od Märklinu.Oficiální poloměry R145/R195/R220 protikus k výhybkám R490/13°.Stoupání,určitě jak u normálního TTečka lokálka 1:25.Rybízek ti určitě poví víc.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod Martin Justiz » sob 10 led, 2015 5:20 am

rád bych ale s TTe nemám zkušenosti, já můžu poradit pouze s H0e
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod TTmili » sob 10 led, 2015 11:02 am

Když vydržíš, tak to průběžně vyzkouším. Ale vzásadě při myšlence kterou mám se všechno tohle odvíjí od schopností Nkových mašin. Tím bych zároveň chtěl poprosit Nkaře jestli nemají k dispozici fotky převodovek strojů s rozvorem kolem 2400mm. Z hlavy mě napadá Brawa V100 (DR i DB), Piko G1206 a obdobné stroje od Fleischmanna. Pokud by nebyly fotky převodovek stačí i třeba odkazy na dokumentaci s náhradními díly. V TT si to všechno jsem schopný pohledat sám, ale to Nko nějak nezvládám.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod hobby » úte 13 led, 2015 11:38 am

On my TTe layout I am using Marklin 195mm radius set track with Peco flexi track. I have not used their 145mm radius track as I feel it is too tight.

With regard to the U class, mine is built from scratch using the 2-6-0T loco. It will not run very well and I am thinking of using two DK Model 4 wheel coaches with pickups to make it run better. The stock I use at exhibitions are the DK Model TU47 using Rokuhan chassis which run very well.

Na můj layout TTE Já používám Märklin 195mm rádius nastavenou dráhu s Peco flexi trati. Osobně jsem nepoužil svůj 145mm radius trať tak mám pocit, že je příliš těsný.

S ohledem na třídě U, důl je postaven od nuly pomocí 2-6-0T lokomotivu. To nebude fungovat velmi dobře a já jsem přemýšlel o použití dvou 4 Wheel trenéry DK model s malými dodávkami, aby se to lépe řídit.Stock jsem použití na výstavách jsou DK Model TU47 pomocí Rokuhan podvozek, který běží velmi dobře.
hobby
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte 21 zář, 2010 6:57 am

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod hobby » stř 14 led, 2015 11:26 am

Further to my last post I have now done the work and it runs much better. The loco is wired to the two coaches and is therefore permanently coupled to them by the wires so you cannot uncouple the train. But it does make the loco run a lot better. The DK Model wheels are insulated on one side so I put them in one way on the first coach and reversed them on the second. The MicroTrains N couplings are plastic so insulate the coaches from each other.

I suspect that Google Translate will not do a very good job, but here goes:

V návaznosti na můj poslední příspěvek jsem už udělal práci a běží mnohem lépe. Lokomotiva je zapojen do dvou trenérů, a proto je trvale připojen k nim dráty, takže není možné odpojit vlak. Ale to přece dělá lokomotiva běžet mnohem lépe. Kola DK modelu jsou izolovány na jedné straně, tak jsem dal je v jedné cestě na první trenér a obrátil je na druhé.Micro Vlaky N spojky jsou plastové, takže zaizolovat trenéry od sebe navzájem.

Obrázek
hobby
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte 21 zář, 2010 6:57 am

Re: TTe - poloměry a stoupání

Příspěvekod Libor » stř 21 led, 2015 12:41 pm

ok, rozhodl jsem se pro r200 mm jako minimum.
(for Hobby : I have decided for 200 mm as minimal radius)
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků