Velikost Ze???

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Velikost Ze???

Příspěvekod mizl » pon 10 úno, 2014 10:46 am

Zkus si zadat na Youtube slovo lepty a vyskočí ti mnoho workshopu a rad. Tento odkaz asi všichni znají: https://www.youtube.com/watch?v=_Ul8ysCtWfQ

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Velikost Ze???

Příspěvekod radeksindy » pon 10 úno, 2014 11:01 am

Jen malou poznamku k vyhybkam: Co muze byt spolehlivejsiho nez samovraty?

Nechci interpretovat cizí slova, ale myslím, že stoupa myslel spíše elektrickou spolehlivost. Menší vozidla jsou lehčí, mají menší rozvory. Když jsem odcházel od TT, tak sice věděl, že chci H0, ale měl jsem možnost si vyzkoušet i N a Z a porovnat. Přes veškerou péči, kterou tomu modeláři v menších měřítcích věnují, se toto z fyzikálních důvodů dohnat nedá. Citlivost na prach a nečistoty je větší, dá to výrazně víc práce udržet spolehlivý provoz.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Velikost Ze???

Příspěvekod Barbucha » pon 10 úno, 2014 3:55 pm

Radek Strnad píše:Tedy kolego hanku, ty jsi blázen :lol: :lol: :lol: .Vždyť je to tak malé, že na to ani neuvidíš. Je to výzva, to musím uznat, ale si nedovedu představit něco tak malého modelovat. Čím více křížků, tím horší zrak-alespoň u mě. Zase pokud nemáš místo na větší, pak jediné možné řešení. Já bych šel také spíš do klasického Z.


Na druhou stranu, kdo dostane celé kolejiště do lavoru a jednoduchý okruh do krýglu? Já bych se z toho zbláznil, s mým bystrým zrakem, kdy nevidím ani na dálku ani na blízko mi začíná dělat problémy H0.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Velikost Ze???

Příspěvekod Bezmozek » úte 14 říj, 2014 10:56 am

hank píše:...Obecně: Až/jestli najdu t. č. ztracený :evil: plánek N-kového kolejiště ing. Františka Jiříka z poloviny 70. let, ...

viewtopic.php?f=1&t=8219
Myslíš tohle?
Jinak titěrnost Ze bude asi šílená a bude boj o místo v pojezdech aby to nějak jelo. Sám počítáš s tím, že to nebude o počítání nýtů, co zkusit trochu švindlovat a udělat Nm na kolejivu Z? Nemyslím si že by to bylo o tolik prostorově náročnější, ale stavebně by se to zvládnout dalo. :wink:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Velikost Ze???

Příspěvekod hank » úte 14 říj, 2014 5:15 pm

Bezmozek: Já už jsem z těch pidišíleností vycouval, po úspěšné kuchyňské diplomacii jsem si doma vyjednal plochu 2x1,15 m a na ní už se v pohodě vyřádím v TT.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Předchozí

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník