H0e vozy od kubera

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

H0e vozy od kubera

Příspěvekod Martin Justiz » čtv 12 pro, 2013 5:02 pm

pánové uvažuji o pár vozech (3, 4, a 8 okeňáky) od kubera, máte je někdo doma?
prosím vaše názory, provozní vlastnosti a i fotky (fotky na jeho stránkách jsou nic moc)
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod poustva » pát 13 pro, 2013 9:52 am

Před 10 lety jsem od Kubera koupil D/u 600, byl to můj první lept, nedokoncil jsem. Celkove hodne zjednodusene, nepovedlo se mi poradne ohnout podelniky ramu (to je imho nejtezsi cast stavby, nebyt vul, dam tam profil od Litomyskeho a k nemu pripajim stupacky, ktere tvori jeden dil s podélníkem). Stavba není usnadněna nějakými zámky či značkami, jak díly sesadit. Hezké jsou odlívané masky. Další lept od Kubera jsem si nekoupil. Před třemi lety jsem si na burze chtěl koupit sestavenou M21, nekoupil, přišlo mi to hrozně upatlané, křivé... sorry za nekvalitu fotek.
Přílohy
IMG_9912.JPG
IMG_9910.JPG
Zababov H0e (Jindřichohradecké úzké a trochu lesní železnice) http://home.zcu.cz/~mapa/zababov/
Uživatelský avatar
poustva
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát 09 dub, 2010 3:52 pm
Bydliště: Zezplzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Střelec » pát 13 pro, 2013 12:11 pm

Provozuju jedno čtyřokno, koupil jsem ho na burze hotové. Spřáhla jsem si musel zimprovizovat, s nima se nepočítá, "protože každej má jiný, tak si je doplní sám". Vagón jezdí celkem pěkně, ale proti plastovým je výrazně těžší. Vzhledově si nestěžuji, jemné detaily mi nějak neschází a když se v soupravě plouží krajinou, stejně je většinou patrná jen střecha. Co se týká osmioken - asi bude jednodušší a ve výsledku i levnější koupit základ od Liliputu a ten si přebarvit a přeznačit.

Poustvovi tímto děkuji za varování, že bez kvalitní ohýbačky to slušně postavit nepůjde - měl jsem v úmyslu pořídit nějaké Zetky "naplacato" a učit se na nich stavět lepty.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Martin Justiz » pát 13 pro, 2013 12:21 pm

Střelec píše:Provozuju jedno čtyřokno, koupil jsem ho na burze hotové. Spřáhla jsem si musel zimprovizovat, s nima se nepočítá, "protože každej má jiný, tak si je doplní sám". Vagón jezdí celkem pěkně, ale proti plastovým je výrazně těžší. Vzhledově si nestěžuji, jemné detaily mi nějak neschází a když se v soupravě plouží krajinou, stejně je většinou patrná jen střecha. Co se týká osmioken - asi bude jednodušší a ve výsledku i levnější koupit základ od Liliputu a ten si přebarvit a přeznačit.

Poustvovi tímto děkuji za varování, že bez kvalitní ohýbačky to slušně postavit nepůjde - měl jsem v úmyslu pořídit nějaké Zetky "naplacato" a učit se na nich stavět lepty.

nebyla by prosim fotka
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Střelec » pát 13 pro, 2013 12:52 pm

Použitelnej snímek nemam, ale pokud se o víkendu dostanu k foťáku, tak nějakej vyrobím.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Střelec » úte 17 pro, 2013 7:08 am

Tak jsem našvihal pár fotek. Včera se odmítaly přiložit. Kdysi jsem za ten vagón byl rád, dneska bych do něj za ty prachy asi nešel, nebo bych pečlivěji vybíral povedenější kus. Nelze ale popřít, že jde o bytelný výrobek, který už má něco za sebou.
Přílohy
DSCN9853 čelo 1.JPG
DSCN9853 čelo 1.JPG (50.73 KiB) Zobrazeno 5725 krát
DSCN9854 druhý bok.JPG
DSCN9852 jeden bok.JPG
DSCN9852 jeden bok.JPG (38.41 KiB) Zobrazeno 5725 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Střelec » úte 17 pro, 2013 7:13 am

Nápisy jsou evidentně stříkané či malované přes šablonu. Vůz je dodávaný bez spřáhel a jakékoliv přípravy na jejich uchycení, takže jsem si tehdy pomohl, jak jsem uměl... Sloupky plošin nejsou uchycené k zábradlí, ani k podlaze, což je při běžné manipulaci problém...
Přílohy
DSCN9859 nápisy.JPG
DSCN9859 nápisy.JPG (25.66 KiB) Zobrazeno 5725 krát
DSCN9856 spodek.JPG
DSCN9856 spodek.JPG (77.44 KiB) Zobrazeno 5725 krát
DSCN9860 čelo 1 zespodu.JPG
DSCN9860 čelo 1 zespodu.JPG (83.38 KiB) Zobrazeno 5725 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Martin Justiz » úte 17 pro, 2013 12:28 pm

dekuji za fotky myslím že liliput nemá šanci pokud ten lept sestavy někdo jinej a použije lepší obtisky
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Střelec » stř 18 pro, 2013 7:48 am

Liliput tohle nedělá, v nabídce má jenom modernizovanou variantu čtyřokna. Osmiokno je podle mýho výhodnější koupit od Liliputu v původní rakouské podobě a následně ho přebarvit a přeznačit, než se mrcasit s leptem blíže nespecifikované kvality. Bude s tím míň práce a finanční náklady ve finále srovnatelné.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod poustva » ned 22 pro, 2013 7:25 pm

Střelec: tak furt hloubám, jestli to je dobrý lept na učení se nebo ne, a furt nevím :) Ale spíš jo, kromě ohýbačky to chce ještě pájecí pastu, jinak je pájení "U" na bočnice docela peklo. A ty podélníky imho neohneš v surovém stavu ani v ohýbačce, chce je to pořádně narýhovat (prohloubit drážku pro ohyb, mně se to dobře dělá prvním zubem zubaté žiletky).
Zababov H0e (Jindřichohradecké úzké a trochu lesní železnice) http://home.zcu.cz/~mapa/zababov/
Uživatelský avatar
poustva
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát 09 dub, 2010 3:52 pm
Bydliště: Zezplzeň

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod jihous » pon 23 pro, 2013 11:49 am

Pánové, jak Kuber řeší střechy M21 a Balm/ú, je to udělej si sám či PU odlitek. Má někdo zkušenosti na porovnání s DK modelem?
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Martin Justiz » úte 24 pro, 2013 12:29 am

jihous píše:Pánové, jak Kuber řeší střechy M21 a Balm/ú, je to udělej si sám či PU odlitek. Má někdo zkušenosti na porovnání s DK modelem?

hotovej tak jak ti ho doda kuber vypada takhle
http://kozor24.rajce.idnes.cz/vozovy_pa ... az0346.jpg
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod T 478 3022 » čtv 16 led, 2014 5:01 pm

rybizek píše:
jihous píše:Pánové, jak Kuber řeší střechy M21 a Balm/ú, je to udělej si sám či PU odlitek. Má někdo zkušenosti na porovnání s DK modelem?

hotovej tak jak ti ho doda kuber vypada takhle
http://kozor24.rajce.idnes.cz/vozovy_pa ... az0346.jpg

Ahoj
Ta tvoje uzká je moc pěkná.Zato ta střecha na tom motoru od Kubíčka,to je něco. :shock: Vždyt to nesedí na kastli atd.Já osobně bych se styděl něco takovýho pustit do světa.A to jsu amatér.Že jsi mu to neomlátil o hlavu.
Měj se.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: H0e vozy od kubera

Příspěvekod Martin Justiz » sob 18 led, 2014 9:03 pm

T 478 3022 píše:
rybizek píše:
jihous píše:Pánové, jak Kuber řeší střechy M21 a Balm/ú, je to udělej si sám či PU odlitek. Má někdo zkušenosti na porovnání s DK modelem?

hotovej tak jak ti ho doda kuber vypada takhle
http://kozor24.rajce.idnes.cz/vozovy_pa ... az0346.jpg

Ahoj
Ta tvoje uzká je moc pěkná.Zato ta střecha na tom motoru od Kubíčka,to je něco. :shock: Vždyt to nesedí na kastli atd.Já osobně bych se styděl něco takovýho pustit do světa.A to jsu amatér.Že jsi mu to neomlátil o hlavu.
Měj se.

no ten motorak sem objednal přes internet ted uz bych si ho prebiral osobne
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků