Novinky 2012

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Acibuk » stř 28 bře, 2012 7:04 am

Ad Poustva: stránky Ferro trainu se včera podařilo (konečně) opravit, ten database error to hlásilo pouze nerakouským uživatelům. Nabídka všech modelů je v sekci Produkte (Zum shop). Trošku hapruje nabídka menu, ale když si stránky přepnete do anglického zobrazení (vpravo nahoře), tak je to v pořádku.
Odkaz na opleny v katalogu http://shop.ferro-train.com/FerrotrainS ... 00288.aspx

Povídání s výrobcem dopadlo tak, že vzhledem k tomu, že tu na můj dotaz reagoval pouze Jihous, tak se zatím česká mutace dělat nebude, protože pro jednoho zájemce se to zkrátka nevyplatí. Na firmě jsou ale skladem stavebnice, dokonce i s brzdařskými plošinami, takže pokud máte zájem, jsem schopen je obstarat. Kompletace stavebnice spočívá v dolepení brzdových špalků, nalepení brzdařské plošiny, nasazení dvojkolí a řetízku na oplen. Nic složitého.

S fotkami jste se trefil, s opleny jsme s Beňou jezdili na olomouckém Formodelu a naprosto v pohodě. Jízdní vlastnosti v pořádku, nahoru do úvratí jsme sunuli čtyři páry a pokud před ně nezařadíte vyloženě těžký vůz, tak krásně projedou u oblouky o poloměrech 15 cm. Viz. fotky na https://picasaweb.google.com/1062508208 ... directlink

Opleny odpovídají verzi od Ringhoffera, po malých úpravách (širší zábradlí, zvednutá plošina, zvýšená stěna za brzdařem) z nich máte opleny pro lesní železnice. Ale i bez úprav je můžete na lesní železnice v pohodě zařadit, těch verzí se vyrábělo tolik...

Předloha (zdroj K. Just - Na uzkém rozchodu v JH) a detailní foto vozu s plošinou (chybí řetízek na oplenu a třmeny na spřáhlu).
Přílohy
Jh_s 282 Ringhoffer_Karel Just_.jpg
Drehschemelwagen model_002.JPG
Acibuk
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20 srp, 2011 8:04 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Střelec » stř 28 bře, 2012 8:02 am

Za kolik jsou ty stavebnice? Cena by byla za pár (jeden s brzdou a jeden bez brzdy), nebo za jednotlivý kusy? Mám nějaký opleny od Roco (bez brzdy) a nejsou nic extra...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky 2012

Příspěvekod killah » stř 28 bře, 2012 5:20 pm

Ještě detailnější fotky oplenů od pana Štrobacha...výhodou je, že se dá objednat kombinace a počet dle potřeby...
Přílohy
IMG_4971.JPG
IMG_4969.JPG
Uživatelský avatar
killah
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 30 led, 2011 7:00 pm
Bydliště: Havířov

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Acibuk » stř 28 bře, 2012 9:57 pm

Střelec: Aktuální cenu stavebnice zjistím a dám vědět. Ve stavebnici je vždycky pár, jeden s brzdou a jeden bez. Opleny od Roco jsou vozy, které se používaly spíš na malých nebo kalamitních drážkách. Model od Ferrotrainu je regulérní velký openový vůz. Viz. předchozí výkres.
Acibuk
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20 srp, 2011 8:04 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky 2012

Příspěvekod poustva » čtv 29 bře, 2012 9:41 am

Acibuk: diky moc za info. Soude podle fotek, neni nahodou vyrobcem Ti-HO? Od nich kolega jeden par koupil a provedeni nic moc, zejmena dulky pro osy na delsim voze byly hodne mimo maketu loziska, obcas neco nedolisovane.
Zababov H0e (Jindřichohradecké úzké a trochu lesní železnice) http://home.zcu.cz/~mapa/zababov/
Uživatelský avatar
poustva
 
Příspěvky: 68
Registrován: pát 09 dub, 2010 3:52 pm
Bydliště: Zezplzeň

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Acibuk » čtv 29 bře, 2012 4:37 pm

Poustva: za model oplenu na mojí fotce můžu za kvalitu ručit téměř vlastním životem. Jsou to modely určené pro rakouský trh a firma Ferrotrain je zaměřena na prvotřídní kvalitu. Bohužel tomu u některých celokovových modelů odpovídá i cena. Ale mnoho modelů a doplňků je cenově dostupných i pro české modeláře. Tento model oplenu už se vyrábí mnoho let a začala s ním někdejší vídeňská firma WMK, Ferrotrain po nich pravděpodobně převzal formy. Takže jízdní vlastnosti výborné a žádné nedolisované části.

K fotkám od Killaha - produkce pana Štrobacha (Bach-model). Na jednu stranu je dobře, že alespoň někdo se tomuto sortimentu věnuje, ale už z fotek je zřejmé, že kvalita je celkově nižší - viz. podivně macaté brzdové špalky u oplenu s brzdou. Pokud se probrouzdáte na stránkách Bach-modelu, tak u některých modelů je také kvalita nic moc, například provedení oken (otřepy a mezery u rámu okna) na služebních vozech 02 a 05 nebo peřejková bočnice na 05. Také jeho plošinový vůz se mi zdá na první pohled delší, než by měl být. Přitom je to škoda, výběr jeho předloh je perfektní...
Acibuk
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20 srp, 2011 8:04 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Střelec » pát 30 bře, 2012 5:42 am

Na přímý dotaz (včera) pan Štrobach odpověděl, že už modely nedělá. Patrně poslední kousky z jeho produkce jsem koupil "v komisi" U krále železnic někdy před třemi lety. Je fakt, že některé jeho kousky nebyly perfektní, ale vysloveně špatné také ne.

Acibuk: Díky, nějaké opleny jako stavebnici bych bral. Počet bude limitovaný cenou, bohužel mám strop dost nízko. Ale aspoň na dvě nebo tři stavebnice snad bude stačit.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Pája » sob 31 bře, 2012 12:21 pm

Aho,jako uké-neznalý jsem chvilku musel hledat v odkazech,než jsem zjistil že se tu bavíte o H0e.
Dotaz,dělá někdo nějaké české TTe ?
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Rudolf » sob 31 bře, 2012 2:46 pm

Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Acibuk » čtv 12 dub, 2012 3:25 pm

Ad opleny Ferro-train: dostal jsem vyjádření od majitele firmy Ferro-train, cena stavebnice oplenové dvojice (s brzdou) je 21€. Hotový model je za 28,20€. Pokud by jste si chtěli model objednat přímo z jejich e-shopu, tak plus 15€ za poštovné. Model (včetně ostatních z nabídky) vám mohu obstarat, variantou je buď osobní odběr v Olomouci nebo české poštovné (cca 60 Kč). V případě zájmu se mi prosím ozvěte.
Acibuk
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20 srp, 2011 8:04 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky 2012

Příspěvekod jkiss » pon 16 dub, 2012 2:13 pm

Ahoj,
opleny ferrotrain: sú naozaj kovové? je to biely kov, alebo mosadz?
lebo to, čo je na stránke ferrotrainu fotka:
http://shop.ferro-train.com/FerrotrainS ... 1.jpg.ashx
to je presne ten plastový "nepodarok" od TiHo, viď toto:
https://picasaweb.google.com/1093097475 ... directlink
kde je na oboch obr vidieť ako sú osky mimo stred masky.
Aj keď sú kovoé, sú asi z tej istej formy ako TiHo.

tu sú zase moje pokusy:
https://picasaweb.google.com/1093097475 ... directlink

Acibuk: ale aj tak by som mal záujem, napíšm ti privat
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: Novinky 2012

Příspěvekod jkiss » pon 16 dub, 2012 2:28 pm

Ako tak pozerám ten ferrotrain, tak ponuka v H0e sa až príliš nápadne podobná na bývalú ponuku Ti-Ho. Všetky sú zaradené medzi "weitere modelle", prečo asi?
Stránky Ti-Ho už akosi nefungujú, čo potvrdzuje moje "podozrenie" :-)

Modely Ti-Ho - no dajú sa, potešia, ale sú také dosť "hrubé" a masívne.
Oplen napr. z čierneho Balogu je výrazne menší...

J
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: Novinky 2012

Příspěvekod Acibuk » pon 16 dub, 2012 7:51 pm

Jkiss: co se týče materiálu, tak rám oplenu je plastový odlitek, samotný oplen, brzdové špalky a brzdařská plošina je bílý kov. Podle těch fotek je to opravdu ta samá forma jak mělo Ti-Ho. Jak jsem psal dříve, já ještě pamatuji, kdy s tím začínala firma WMK a pak to nejakou dobu prodávalo Dolisho. Teď to má Ferro-train a kde to berou jsem se neptal.
S těmi vyosenými ložisky - mám 6 párů a nikde tento problém nemám. Asi vada při výrobě zralá na reklamaci.
Typů oplenů jezdilo na našich úzkokolejkách více, takže záleží s kterým konkrétně to porovnáváš. Mně to rozměrově připadá odpovídající. A upřímně řečeno - vzhledem k tomu, že jsem zatím neobjevil jiného výrobce (kromě pidi oplenu od Roco), tak jsem za tuto možnost docela rád. A cenově to vůbec není taková hrůza.
Acibuk
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 20 srp, 2011 8:04 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Novinky 2012

Příspěvekod jkiss » pon 16 dub, 2012 9:10 pm

Toto je porovnanie oplenu Ferrotrain/TiHo a oplenu z Čierneho Balogu naozaj v mierke 1:87.
... to je dosť rozdiel, nie?
DSCF0550s.jpg


J.
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: Novinky 2012

Příspěvekod juroH0 » pon 16 dub, 2012 9:22 pm

Nemáš pre porovnanie aj oplen Roco feldbahn?
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků