Kufříkové TTe

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » ned 02 říj, 2011 6:29 am

No takto, jste, kdyz jsem delal do TTe, tak jsem firmu kontaktoval emailem, snazil jsme se volat, muj kolega z nemecka delal to same a kdyz jsme s enedokazali asi po pul roce snahy firmu dokontaktovat, tak jsme to vzdali. v cr, obcas sice nekdo blahove Lorence v katalogu mel, ale nikdo po osloveni mi nedokazal koleje sehnat, takze by me zajimalo, az udelas uspech, moc bych ti to pral, ja to vzdal...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » ned 02 říj, 2011 9:32 am

No popravdě o Lorenzovi jsem tušil, ale nikdy jsem to kolejivo neviděl. Snad jediné co se mi tam ale líbí je splítková vyhýbka, ale otázkou je jestli to má cenu shánět když do velkého kolejiště chci používat kolejivo od Filigranu, a doufám že do té doby tu vyhýbku udělají. Když ne tak budu muset ručně.
Jinak pro kufřík bych rád jednoté kolejivo (viditelné), na dřevěných pražcích. Přecejen, kufřík je malá plocha a tak se tam chci vyblbnout na detailech, pražce nevyjímaje.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod MOL » ned 02 říj, 2011 9:52 am

Pan Lorenz (né ten nejlevnější zedník v kraji :mrgreen: ) se občas vyskytuje na větších akcích. Byl třeba v Lössnitz, kde se ním dalo normálně mluvit u stánku...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » ned 02 říj, 2011 12:11 pm

MOL píše:Pan Lorenz (né ten nejlevnější zedník v kraji :mrgreen: ) se občas vyskytuje na větších akcích. Byl třeba v Lössnitz, kde se ním dalo normálně mluvit u stánku...

coz je super, ale pro obchod nic moc...;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod MOL » ned 02 říj, 2011 12:34 pm

Myslím u jeho stánku, kde se dal dohodnout nějaký ten obchod :wink:
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod Jarda H. » ned 02 říj, 2011 12:46 pm

To je sice hezký, ALE ...... ne každý má chuť, možnosti nebo čas jezdit do zahraničí na výstavy a akce, a ještě vědět / nevědět dopředu, zda tam "někdo" vůbec bude ?! Pokud výrobce nekomunikuje, nereaguje na telefonáty apod., kazí si tím hlavně vlastní pověst. Ale je to jeho rozhodnutí a my s tím nic nenaděláme. Navíc v tomto přístupu není f. Lorenz osamocena .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » ned 02 říj, 2011 1:34 pm

bohuzel:( ale pojdme zpet k zajimavemu tematu, uz ma autor nejake finale? nebo to zapadne ? jinak pokud budes delat t47 z leptu dk modelu, tak je oproti origosi trosku udelana jinak, respektive sedi napojezd maerklina br 101
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » ned 02 říj, 2011 2:06 pm

No zatím s tím tolik hýbat nechci, ale můžu říct že se přidržím toho co sem poslal Vojtas, s tím že v tunelu bude přesuvna, a ten vršek upravím tak aby tam bylo trocha volný tratě. Zatím ale čekám jak to dopadne s vyhýbkami DK-model. Každopádně projekt určitě nezapadne, když už jsem se rozhoupal mezi TTe a Nkem tak už to nepustím :twisted: .
Co se Tučka týče, vím že je tak dělané, ale neumím si představit co to znamená... Jsou tam nějaké rozměrové nesrovnalosti? Nebo v čem to spočívá? Chtěl bych ho zkusit posadit na vlastní pojezd, hlavně kvůli tomu že se mi nechce shánět Märkliňácký mašiny.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod Jarda H. » ned 02 říj, 2011 4:15 pm

Jo, s tou přesuvnou to vidím jako dobrý nápad pro tvoje řešení, dle mého lepší než točna - co jsem si zkoušel čmárat do plánku od vojtase(tomu patří dík za podnět), tak posuvna umožní i o kousíček posunout blok terénu (bude větší prostor mezi SB a kopcem, skálou), náznakem širé trati by byl čtvrtoblouk trati vpravo nahoře - mezi vjezdovou výhybkou a portálem tunelu (přesuvna samozřejmě vlevo nahoře) !
Tak zbývá popřát jen brzkou aktivitu výrobce potřebného kolejiva, nákup a začít stavět ......
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » ned 02 říj, 2011 6:07 pm

co vim ja (doslech, starsi diskuze s lidmi, co tucka maji) tak je to hlavne nesrovnalost vuci originalnimu vykresu, trosku zkraceni atd... doporucuju kontaktovat pana Kostala. jinac s tou presuvnou, ja byhc byl opatrnej, protoze ten kopec tam muze vypadat divne, mozna by stalo za uvahu jen kulisu treba lesa, aby mizla trat v lese ? ja osobne byhc vzadu videl maximalne tri koleje, stredni plynule navazujici na trat, jen jak planujes otacet lokoty?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod j p » sob 21 led, 2012 10:50 pm

Michal Vaniš píše:Výrobce kolejiva TTe - existujou i výrobky firmy Lorenz (pouze majitel a zároveň výrobce), nicméně dodací lhůty jsou velmi dlouhé, kvalita kolísá kus od kusu (zde na df probírány vagóny), dodávky nepravidelné.
http://www.lorenz-modellbahn.de
http://www.lorenz-modellbahn.de/zubehoer_TT.html


Existujou i ponekud kvalitnejsi vyrobky od Filligran TT. Vyhybky i koleje.
http://www.ttfiligran.de/shop/shop.asp?sid=0168714D4D5F0929D189986A3C47FAED&pnr=1&sea=&rub=2&kat=0&uka=0&anr=&cpa=0&zpa=0&anf=&an_name=&an_mail=&an_tel=&an_betr=&an_text=&knr=&kpw=&aid=&wid=&mng=0&pri=&RngAnr=&RngName1=&RngName2=&RngStr=&RngPLZ=&RngOrt=&RngLand=&RngKZLand=&LiefAnr=&LiefName1=&LiefName2=&LiefStr=&LiefPLZ=&LiefOrt=&LiefLand=&RngZahl=&RngKZZahl=&RngEmail=&RngTel=&RngBem=
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » ned 22 led, 2012 4:10 pm

No vida, a pak že nerostou. Opravdu spíš jsem čekal jestli bude DK s vyhýbkami dřív venku než Filigran. Každopádně budu ještě čekat na ty vyhýbky od DK, jsem zvědav jaké budou, ještě by mohl někdo přijít se splítkovýma kolejema, i když to už do kufříku nepatří.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » čtv 25 pro, 2014 11:49 pm

Tak nám vyšel III. díl Plánů kolejišť, a s tím přišla i kupa inspirace. Věřil jsem tomu že pro něco inspiraci určitě získám, a taky že jo. Dlouho odsouvaný a málem pohřbený projekt (zejména pro nereálnost naskládat vše co jsem původně chtěl na tak malý prostor) díky Milanovi můžu opět vskřísit.

Vpodstatě se z původního dvoupodlažního kolejišťátka s koncovou staničkou a skryťákem pro obrat soupravy stalo úplně něco jiného vycházejícího buď z plánku "Kameničky" nebo "Slukové". Také jsem se znovu dal do hledání vhodného "kufříku". Už to ale vypadá skoro na kufr velikosti menšího náklaďáku :lol: . Rozhoduju se mezi tímhle a nebo tímto kufrem.
Zatím ale ani nevím jak by to vycházelo s kolejivem DK-modelu, jestli bych se dostal aspoň k jedné z těch dvou variant provozovatelných s Tučkem a Balmem nebo dvěma Zetkami. Ani nevím jestli bych se spíš rozhodl pro "Kameničku", po které bych šáhl hlavně proto, že splňuje trošku původní představu koncové staničky včetně nějakého menšího viditelného posunu, nebo spíš pro "Slukovou", kde mě naopak lákají větší provozní možnosti na kolejišti jako celku, a větší prostor pro volnou jízdu krajinou.

Takže jestli má někdo nějaké postřehy, tipy, rady a tak, sem s nimi, teď to už hodlám dotáhnout do konce. Taky bych rád poprosil Milana, jestli až bude mít trošku volného času, jestli by zkusil nějakým způsobem dostat aspoň jedno z těch dvou kolejišťátek do jednoho z těch dvou kufrů, aspoň kolejově, abych věděl jestli je to teď alespoň trochu reálné oproti původnímu stavu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod mizl » pát 26 pro, 2014 12:27 pm

Ahoj,

rád bych se zeptal, zda již máš návrh layoutu a nešel by zde uveřejnit k nahlédnutí. Děkuji.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » pát 26 pro, 2014 12:55 pm

Zatím návrh nemám, mám jen jakousi představu jak by to mohlo vypadat. Z původní podoby jakou jsem si představoval, a jakou sem dal jako návarh třeba Vojtas sešlo úplně. Nová představa je založená na podobě jednoho z plánků "Sólo pro 810", jestli "Kameničky" nebo "Sluková" se uvidí hlavně podle toho jak se to vejde, a jestli se to bude Milanovi vůbec chtít zkoušet. Sám nemám žádné podklady ke geometrii výhybek od DK-modelu, takže si to nejsem schopný vyzkoušet.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků