Kufříkové TTe

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 pro, 2014 1:02 pm

TTmili píše:Takže jestli má někdo nějaké postřehy, tipy, rady a tak, sem s nimi, teď to už hodlám dotáhnout do konce. Taky bych rád poprosil Milana, jestli až bude mít trošku volného času, jestli by zkusil nějakým způsobem dostat aspoň jedno z těch dvou kolejišťátek do jednoho z těch dvou kufrů, aspoň kolejově, abych věděl jestli je to teď alespoň trochu reálné oproti původnímu stavu.

U těchto kolejových plánků jste ve velké výhodě nejen TT-ečkaři,ale i ouzkaři.Zde jsem použil výhybky PECO a ty mají úhel 10° a délku 123 mm.Dál už nemusím snad psát. :wink: Určitě těch z dvou plánků,jeden do kufříku dostaneš.Bohužel od DK-modelu nemám geometrii kolejiva.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod fulda » pát 26 pro, 2014 2:55 pm

Ty kufry se mi zdaji dost "vysoké".
Ale jestli se chceš pustit do něčeho malého, tak se podívej na kolejivo Rokuhan.
Jejich výhybky L=55mm, R=127mm/26° R022 a R023 ti mohou dost zjednodušit život, mají rovnou v sobě vestavěný elektromagnetický přestavník.
(u nás ti je prodá happy model)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4847
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » pát 26 pro, 2014 4:15 pm

Ty výhybky Rokuhan zní zajímavě, ale asi bych je použil maximálně do skryťáku, a to ještě jen kdyby Tučko zvládlo tak malý poloměr. Na viditelné části se chci vyřádit, a to se vším všudy. V každém případě ale díky za tip.
Co se výšky kufříku týče, i ten větší s výškou 370mm je, řekl bych, tak akorát. Tobě jako Nkaři to nepřijde, ale v TTe bych používal standardní TTčkové budovy, stromy, lampičky a tak podobně. V takovém případě při výšce stromu 20-25cm mi zbývá něco kolem 10-15cm na teréní nerovnosti, samotný podklad kolejiště a nějaké to technické zázemí pod ním. A hlavně nižší podobně velký kufřík (který by i vypadal) jsem už vážně nenašel :mrgreen: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod hobby » pát 26 pro, 2014 5:23 pm

I hope I am understanding the thread correctly!

On my TTe layout I am using Marklin points and Peco Nm flexitrack. I am not happy with them or the Rokuhan alternative. But until I find something else they will have to do. I recently found this from a German Narrow Gauge Forum. As i will be visiting Saxony in 2015 I will go and look at them!

http://www.lorenz-modellbahn.de/indexnc.htm

To couple the stock I am using MicroTrains N gauge couplers.

Doufám, že jsem pochopit nit správně!

Na můj layout TTE Já používám Märklin body a Peco Nm flexitrack. Nejsem spokojený s nimi, nebo alternativně Rokuhan. Ale dokud jsem najít něco jiného, budou muset dělat. Nedávno jsem našel z německého Úzkorozchodná fóra. Jak jsem se na návštěvě Saska v roce 2015 jsem se jít a podívat se na ně!

http://www.lorenz-modellbahn.de/indexnc.htm

Chcete-li pár na akciovém já používám MicroTrains N měřidla spojky.
hobby
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte 21 zář, 2010 6:57 am

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » pát 26 pro, 2014 6:19 pm

hobby: Lorenz isn´t probably the best way. Much better (and also more available) is offer of TT-Filligran, however for me it´s not usable at this time. For now I am looking for DK-model points and tracks. I am also looking for Rokuhan, but only to use it in hidden station.
For coupling I would like to use standard N-scale couplers, it´s the easiest way I think. Everything I try to do is simplest and smallest how it can even be. It´s because of limited space in suitcase, where I want to place my future mini-layout.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » sob 27 pro, 2014 7:28 pm

Tak hlásím že celá věc se tak nějak povedla, "papírově" jsem to napasoval do toho většího kufříku. Musel jsem ale zvolit námět koncové staničky (vzor Kameničky) a hodně přizpůsobovat. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si celé odpoledne hrál vedle kolejiště na zemi s lihovkou, novinami, vystříhanými papírovými výhybkami DK-model a Tučkem s Balmem. Vypadalo to asi takhle nějak :lol: .
Obrázek

Vypadalo to dost na těsno, ale pak jsem zjistil, že jsem se okradl o 5cm délky (šířku jsem vzal z většího kufru, délku z toho menšího), takže to nakonec nebude až tak na těsno, když to půjde hodně dobře, možná se vejde Tučko, Balm a Zetka. Nechci ale předbíhat, uvidíme jak to poskládám až to bude z reálných kolejí.
Jinak speciálně pro Michala, sice to úplně neodpovídá, a z nějakého důvodu to na malém papíře nevycházelo tak pěkně jako 1:1 na zemi, ale i tak jsem to zakreslil. Kolejové schéma by mělo vypadat asi nějak takhle, teď už jen domyslet nějak krajinku, a bude.
Obrázek

Tak a teď se do mě všichni můžete opřít jaký to bude strašný vlakodrom :mrgreen: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod Myšpulín » sob 27 pro, 2014 8:20 pm

Líbí se mi do podrobna propracovaný model Tu-čka i Balmu. :lol: :lol: :lol:

Pokud to poskládáš, myslím, že to nebude mít chybu. Jen nezapomeň na sponky. :wink:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 8:55 pm

Ty brďo,ty výhybky mají šlehu :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » sob 27 pro, 2014 8:59 pm

milan ferdián píše:Ty brďo,ty výhybky mají šlehu :D .


Já to líp neumím, ani nevím jestli jsem na nich těch 12° naměřil dobře :lol: . Podstatný je, že vystřižená výhybka odpovídá pražcovému poli od DK-modelu, tak by to sedět mohlo :wink:

Myšpulín: Dík za pochvalu Tučka a Balmu, zakládám si na detailech, tak sem to nemohl jen tak odfláknout :D .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:14 pm

TTmili píše:
milan ferdián píše:Ty brďo,ty výhybky mají šlehu :D .


Já to líp neumím, ani nevím jestli jsem na nich těch 12° naměřil dobře :lol: . Podstatný je, že vystřižená výhybka odpovídá pražcovému poli od DK-modelu, tak by to sedět mohlo :wink:

Myšpulín: Dík za pochvalu Tučka a Balmu, zakládám si na detailech, tak sem to nemohl jen tak odfláknout :D .

Právě,že špatně...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 pro, 2014 11:47 am

Nepotěším,nepotěším.Já jsem do daného prostoru kufříku,prostě ten plánek jsem tam nedostal.Ikdyž jsem objel Balm/u,Tučko bylo dlouhé ve šturci.Je mi líto,zkusil jsem to. :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » ned 28 pro, 2014 12:12 pm

V tomhle se Milane přiznám, tady jsem trošku švindloval. Vím že u DK výhybek mám k dobru 15mm od začátku jazyků po kraj výhybky, a taky že sice Tučko má 105mm, ale od spřahla po kraj podvozku je to nějakých 92mm, takže výsledná kusá kolej (za použití plné délky výhybky DK) stačí cca 77mm dlouhá aby se Tučko vešlo :wink: .
Jen se ještě zeptám, když jsi to zkoušel nakreslit, byl odstavený Balm na koleji od námezníku po námezník, nebo jsi tam nechával nějaký prostor navíc? To taky udělá hodně, sice uznávám že bude vypadat hodně blbě Tučko při odjezdu skoro celé na výhybce, ale jinak to asi nepůjde. Sice se říká že papír snese všechno, ale přecejen i když to na papíře nevyšlo mám pořád chuť to vyzkoušet s reálnými kolejemi, třeba to dobře dopadne.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 pro, 2014 12:19 pm

Nejdříve jsem soustředil na vůz,aby se vlezl od námezníku k námezníku.Od začátku výhybky k námezníku byla použitá délka 210 mm.Potom jsem posunul nmz. na vzdálenost 195 mm.Marné.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » ned 28 pro, 2014 12:30 pm

Tak to se nedá nic dělat, ale i tak děkuju za snahu. Nezbývá než nakoupit kolejivo, sestavit Balm a Tučko jako alespoň hrubou stavbu na podvozkách a zkoušet jak kde co nejvíc osekat.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 pro, 2014 1:02 pm

TTmili píše:Tak to se nedá nic dělat, ale i tak děkuju za snahu. Nezbývá než nakoupit kolejivo, sestavit Balm a Tučko jako alespoň hrubou stavbu na podvozkách a zkoušet jak kde co nejvíc osekat.

Kdyby jsi použil věžák M11.0 + CDv/u (Ci/u),jo to by bylo jiný kafé :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků