Kufříkové TTe

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » čtv 15 zář, 2011 3:26 pm

To že Z kolejivo vyrábí ještě někdo jsem věděl, jen jsem nevěděl kdo. To ale nic nemění na tom že se mi tovární Z kolejivo, zvlášt pokud ho mám použít pro TTe vůbec nelíbí. Rozhodně mi ani nejde o cenu, ten kufřík nechcu dělat jen tak, ale tak abych z něj měl radost a to může být jedině tehdy bude-li se mi líbit. A DK-model to prozatím jen flexinama, v budoucnu snad i vyhýbkama (slíbili je), bezproblému splňuje.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 15 zář, 2011 8:38 pm

Samozřejmě Z koleje nemohou modelově splňovat odpovídající předlohu pro TTe.Většinou TTe je bráno jako doplněk většího celku(kolejiště) a proč tedy čas věnovat výrobě kolejiva - byť modelového, když výsledek po zaštěrkování není tak viditelný.

Ale opravdu záleží jen na Tobě, kam až si nastavíš laťku "modelovosti". Proto Ti přeji abys ses brzy dočkal i modelových vyhýbek... a hlavně radost ze stavby :wink:
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » pát 16 zář, 2011 12:40 pm

Tak a to je přesně ono, záleží na každém, já jsem si zvolil asi tu nejdražší cestu. Dokonce na budoucí segmentové kolejiště plánuji na viditelné části vyhýbky a koleje od Filligrana. Spokojím se i s těmi plastovými, ale jde hlavně o tvar, a výšku profilu kolejnic, ty Tilligovi 2,07mm jsou "nestravitelné". Jinak by i Tillig měl pěkný kolejivo (EW3) ale nevím jestli se tam dá naroubovat nějaké nižší kolejnice?
Jinak večer sem zkusím hodit přibližný náčrtek toho jak by to mělo vypadat, nechám si to zkritizovat, poupravit, a třeba se dostanu k nějaké zajímavé formě která by mi vyhovovala.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 zář, 2011 12:49 pm

Tak jsem zkoušel smyčku zapasovat do daného prostoru.Držel jsem se R145mm,bez šance.Je tu sice ještě jedno řešení,ale to se prostě vám nelíbí.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » čtv 22 zář, 2011 1:17 pm

Jaké řešení, a komu "nám" se nelíbí? Jinak je asi pravda, poloměr 145mm dává přibližně 30cm na oblouk o 180° plus něco u hran. Takže ve skrytém prostoru by bylo třeba alespoň 35cm, tj. pro klesající trať mám maximálně 4 cm a to je málo. Aktuálně se podřídím jakémukoliv řešení kde by byla malá stanička s alespoň 35cm délky koleje (klidně v oblouku) a kouskem tratě. Věřím že tobě se to snad nějak povede napasovat, já se nepopral ani s tou staničkou (proto tu můj vlastní návrh ani zatím nevisí :oops: ).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 zář, 2011 6:21 pm

No nic moc.Dostat na plochu 590*390 něco smysuplného :roll: .Vyšel mi jen vratný ovál pro jednu soupravu,kusá kolej pro sólo osobní motorák.Stoupání ze skryťáku je poměr 1:25,zapomeň na podvalníky,koncová stanička mini kapesní,dvě dopravní koleje,samozřejmě v oblouku R184/90°+ R195/64° a jedna kusá kolej ke skladišti.Max.délka soupravy od nmz.po nmz jen 290mm.Koncový šturc 70mm.,což je problém.Túčko má totiž 106mm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » čtv 22 zář, 2011 6:31 pm

hmm tak jedine misto t47 tam nasadit t29, na JHMD drive obcas jezdila, myslim, ze i drive jinde nez JH jezdila, co slo by to ? jinak ja tte zahodil jednak kvuli cene Zka, ale druhak protoze jsou to fakt blesky titerny a titerny... no a ke kufriku. myslim, ze se v nem neudela nic moc nez to cot u bylo v akoze v te bedne, to muze byt fakt.. skrytak v kopci s presuvnou rucni ma neco do sebe, neslo by neco takto ?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » čtv 22 zář, 2011 6:44 pm

milan ferdián píše:No nic moc.Dostat na plochu 590*390 něco smysuplného :roll: .Vyšel mi jen vratný ovál pro jednu soupravu,kusá kolej pro sólo osobní motorák.Stoupání ze skryťáku je poměr 1:25,zapomeň na podvalníky,koncová stanička mini kapesní,dvě dopravní koleje,samozřejmě v oblouku R184/90°+ R195/64° a jedna kusá kolej ke skladišti.Max.délka soupravy od nmz.po nmz jen 290mm.Koncový šturc 70mm.,což je problém.Túčko má totiž 106mm.


Tak podvalníky to jsem vzdal, ty budou jen a výhradně na velkým kolejišti (snad jednou), stoupání to bohužel nutné zlo, s tím počítám také. Skryťák, to byla jen původní idea, výsledek by ale mohl být buď ta přesuvna, to je hodně dobrý nápad (díky Petře), a nebo jen vratný ovál. S tou staničkou bude velký problém, přemýšlím jak jí nejvíc očesat, ale mít jen 2 koleje a obě průjezdný to se mi moc nelíbí, i když v tomhle případě by to zřejmě zachránilo právě to Tučko. Nějak bych se nesmířil s tím že by nebylo, to je stroj kvůli kterému to chci stavět. A buď aby byl s jedním Balm/ú a nebo 2 kousky "tříokeňáků".

Petrh: Vzhledem k tomu že se nechystám na nic megalomanského tak mě cena Z vůbec netíží, ani nemusí protože i pojezd na Tučko chci udělat samo-domo. Koleje o těch jsem se už i rozepisoval, takže tam je to také jasné a co se týče doby provozu, tak Tu29 tam nemůže, tam jezdila pokud vím jen pod JHMD, já jsem ale zarytý "čtvrtoepochář".
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » čtv 22 zář, 2011 7:00 pm

tak jsme to zkusil:) nu nic a zase mizim do ilegality:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » čtv 22 zář, 2011 7:07 pm

No jestli tím "tak jsem to zkusil" myslíš přetáhnout mě na H0e tak to se ti nemůže povést, protože by mi v kufříku bylo na nic kdybych to nemohl proměňovat s normálním provozem na kolejišti. Pokud jsi měl na mysli přesuvnu, tak té jsem se chytl docela zdatně. Pokud myslíš Tu29, tak to také nevylučuju, ale zatím se musím pokusit najít jakoukoliv cestu pro Tu47. Když to nevyjde tak vznikne fiktivní drážka s Tu29 a tříokeňáky. :mrgreen:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod petrh » čtv 22 zář, 2011 7:12 pm

jj mysleno presuvnou a t29 :) na ho0 a ni jine meritka nikoho netaham...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod vojtas » čtv 22 zář, 2011 7:42 pm

Já myslím,že souprava TU47+Balm/u+D/u,se tam vejde,vlastně by šlo ke šturcu napojit nějaký bloček se zbytkem koleje,který by se pak do kufříku uložil
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 zář, 2011 2:10 pm

Tak jsem návrh hodil na papír a vyšla mi totální krávovina :evil: .Kam se hrabou ypsylóny na poloměru 267mm.Jedině až budeš vědět,jaké budeš mít výhybky k dispozici.Z doslechu ale vím ,že DK má mít výhybky o úhlu 7° a já jsem použil o úhlu 13°.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod TTmili » pát 23 zář, 2011 2:27 pm

No nevím, ale spíš mi přijde (selským rozumem určeno) že vyhýbky o menším úhlu nebudou zrovna výhra pokud jde o místo. No každopádně to se uvidí časem.
Jen se zeptám, vyšlo to aspoň nějak na tu soupravu, nebo je to úplně v háji, a bylo by lepší zvolit jinačí námět?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kufříkové TTe

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 zář, 2011 3:04 pm

TTmili píše:No nevím, ale spíš mi přijde (selským rozumem určeno) že vyhýbky o menším úhlu nebudou zrovna výhra pokud jde o místo. No každopádně to se uvidí časem.
Jen se zeptám, vyšlo to aspoň nějak na tu soupravu, nebo je to úplně v háji, a bylo by lepší zvolit jinačí námět?


No cca350mm.Poloměry jsem se snažil zachovat R145mm.Námět,jaký :?: Do kufříku jen polní nebo lesní drážku.Dle mne jsi si vzal příliš velké sousto.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků